Toplantı ve Organizasyon (1)
Poi (4)

Cunda Adası Agia Triyada Kilisesi

+ 5 Fotoğraf
3.8/5
Çok İyi
3 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Cunda Adası Agia Triyada Kilisesi Hakkında

Ayvalık’ın sevimli tatil beldelerinden Cunda’da 1858 yılında inşa edilen Cunda Adası Agia Triyada Kilisesi, adanın ilk kilisesi olma özelliğine sahiptir. Bugün tarihi eser niteliğini taşıyan yapı 1922 yılına kadar ibadete açık konumdaydı. Bugün yalnızca 3 duvarı sağlam kalan kilisenin yapımında, Sarımsak Taşı ve Nesos Antik Kenti’nden gelen taşları gibi bölgenin yöresele taşları kullanılmıştır. Adanın sahip olduğu turistik duraklardan biri olan yapı bugün ne yazık ki büyük bir restorasyon eksikliği ile karşı karşıyadır. Cunda Adası Agia Triyada Kilisesi günümüzde özellikle de düğün, nişan gibi özel gün fotoğrafları için sıklıkla çekim yeri olarak kullanılmaktadır. Seyahatiniz sırasında mutlaka seyahat planınıza dahil etmeniz gereken yerlerden biri olan kilisenin yanı sıra, Cunda Adası Aşıklar Tepesi’ni de ziyaret ederek, adanın muhteşem manzarasına karşı çayınızı yudumlayabilirsiniz. Ayvalık için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Ayvalık otelleri ya da Cunda otelleri adresini ve Ayvalık gezilecek yerler adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

Yorum / Değerlendirme

3.8/5
Çok İyi
3 değerlendirme
Cunda Adası Agia Triyada Kilisesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
4/5 Mükemmel
13.10.2016
Misafir
Tamamen viran halde
Sevim ve Necdet Kent Kitaplığı’nın hemen yakınında. Tamamen viran halde. İnsanların tarihi eserlere neden bunu yaptıklarını hiç anlamıyorum. Bildiğiniz tinerci mekanına döndürmüşler. Restorasyonun kurtaramayacağını düşünüyorum.
4/5 Mükemmel
13.10.2016
Tuğba Turkaya
Tamamen viran halde
[mekan=sevim-ve-necdet-kent-kitapligi]Sevim ve Necdet Kent Kitaplığı[/mekan]’nın hemen yakınında. Tamamen viran halde. İnsanların tarihi eserlere neden bunu yaptıklarını hiç anlamıyorum. Bildiğiniz tinerci mekanına döndürmüşler. Restorasyonun kurtaramayacağını düşünüyorum.
4/5 Mükemmel
30.09.2016
Ozkan
Güzel bir mimariye sahip
Restorasyon yapılıp turizme katkısı olabilecek kadar güzel bir mimariye sahip.