Cunda bölgesinde yemek yenilecek en iyi yerler.

Cunda Restoranları

Neo-klasik yapıların çevrelediği Cunda Adası, doğayla iç içe, sessiz sakin ve huzurlu bir tatil arayışında olanlar için vazgeçilmez bir tatil beldesi.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Cunda Restoranları ve Yemek Yenilecek Yerler

Toplam 9 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Bay Nihat Restoran - Cunda

"Mezeleri taze ve leziz"

4.5

Misafir yorumu

21 yorum

Taş Kahve

"Hiçbir özelliği yok"

"İlgi alaka yok"

5.7

Misafir yorumu

13 yorum

Moshos Taverna

"Ufacık mantara 20 TL yazılmaz"

"Çay istediğinizde"

6.2

Misafir yorumu

11 yorum

Teos Restaurant

"Fiyatlar yüksek"

"İşletmecilik vizyon ister"

7.8

Misafir yorumu

8 yorum

Cunda Sahil Restaurant

"Servisin de bir kuralı vardır"

"Servis yavaş"

5.7

Misafir yorumu

6 yorum

Cunda Deniz Restaurant

"Balık lezzetsiz"

2.0

Misafir yorumu

1 yorum

Q Cunda

"Tavsiye ederim"

10

Misafir yorumu

1 yorum

1862 Restaurant

"Cunda’da en iyi mekan"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Cunda Yemek Yenilecek Yerler

Neo-klasik yapıların çevrelediği Cunda Adası, doğayla iç içe, sessiz sakin ve huzurlu bir tatil arayışında olanlar için vazgeçilmez bir tatil beldesi.
1964 yılında bir kara yolu bağlantısıyla Ayvalık'a dâhil edilen Cunda, bir ada olmaktan çıkıp yarımadaya dönüşmüş. Adaya dolmuş motorlarla gitmek de mümkün. Çok sayıda kilise ve manastırın bulunduğu adanın etrafı çam ve zeytin ağaçları ile çevrili.

En hareketli bölgesi ise restoranların omuz omuza verdiği sahil boyu. Ada merkezinde sıralanmış balıkçı lokantalarında, balık ve deniz mahsullerinin yanı sıra yöreye özgü meze ve zeytin yağlıların tadına doyamayacaksınız.

Cunda kıyısındaki balık lokantalarında, avlanma yasağı dışındaki temmuz ve ağustos aylarında minik papalinaların süslediği akşam sofralarına ise diyecek yok. Hafta sonu kaçamaklarının vazgeçilmezi Cunda'da konaklayanlar, akşam sofralarının vazgeçilmez olduğunu da bilirler.

Ayvalık Cunda'ya geldiğinizde, arabanızı otoparka bırakmanız gerekir önce, çünkü balık restoranlarının bulunduğu kıyıya ve çarşıya araç geçişi yasak. Ancak bir uyarı da bulunalım, hafta sonları özellikle de cumartesi günleri biraz erkenden gitmenizde fayda var, aksi takdirde arabanızı park ederken biraz yer sıkıntısı yaşayabilirsiniz.

Cunda balık restoranlarının olduğu caddeye doğru yürüdüğünüzde, kahkaha ve kadeh tokuşturma sesleri duymaya başlarsınız yavaş. Hemen ardından mis gibi balık kokuları çalınır burnunuza. Yavaş yavaş oturacak bir masa ararsınız kendinize. Tabii, eğer erkenden gitmediyseniz ya da rezervasyon yaptırmadıysanız deniz kenarındaki masaları kapmanız biraz zor olacaktır.

Gözünüze kestirdiğiniz bir Cunda restoranına girer, balığınızı söylersiniz. Ama Cunda'da balıktan önce masayı şenlendiren yiyecekler de vardır. Olmazsa olmaz Ege mezeleri. Ege'nin doğasından çalınarak hazırlanmış kabak çiçeği dolması, deniz börülcesi, semizotu yoğurtlaması, hele hele yeşillikler. İnsan neredeyse mezelerle doyuyor burada. Öyle çok çeşit var ki hangisini seçeceğinizi şaşırıyorsunuz. Bir de üzerine balıklar ve içecekler gelince demeyin keyfinize.

Cunda restoranlarında bir akşam keyfi yapmak ise niyetiniz, ilk nereden başlayacağınızı söyleyelim, belki bir kolaylık, bir başlangıç olur size. Eşe dosta haber verin, sohbetini özlediğiniz arkadaşlarınızı çağırın ve hemen bir hafta sonu belirleyin hep birlikte. Zaten her hafta sonu sizi ve dostlarınızı beklemekte Cunda balık restoranları.

50 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
50
Tavsiye ederim
10

-

Q Cunda ailesine çok teşekkür ederim. Ağustos ayında orada tatil yaptım. Ve işletmecisi olsun çalışanlar olsun her konuda bana yardımcı oldular. Ve restoran bölümü çok iyiydi. Yemekler çok lezzetliydi. En unutamadığım şey kahvaltı şu anda. Sırf kahvaltı için tekrar oraya gidebilirim. Yeniden görüşmek üzere Q Cunda ailesi. :)

50
Cunda’da en iyi mekan
10

-

Cunda da eksikliği olan tek mekan böyle kaliteli şeflerin lezzetlerinin olduğu bir mekandı. Tarihi dokusu ve profesyonel işletme mantığı ile kurulan 1862'yi arkadaş grubumuz ile tanıma fırsatımız oldu. Muazzam lezzetler için Cunda'da gidilebilecek en iyi mekan. Aslında oturduğumuzda tek endişemiz lezzet değildi. Fiyatlar konusunda da endişelerimiz vardı ama sakın fiyatlar konusunda korkmayın. Cunda'da sokak araların.. Devamını Göster

50
Fiyatlar yüksek
1

-

Gerçekten işletmecisi nazik ve saygılı değil. Bir daha asla önünden geçmeyeceğim yerlerin başında geliyor. Ek olarak fiyatlar da Cunda'nın çok üstünde.

50
Mezeleri taze ve leziz
10

-

Mezeleri gerçekten taze ve lezizdi. Sunumu ve servisleri geç de olsa güzeldi. Sadece personellerle ilgili bir problem yok değil, ona da en kısa zamanda çözüm bulacaklarını düşünüyorum.

50
Mezeler çok lezzetli
8

-

Gayet temiz ve güzel bir mekan, ürünler lezzetliydi. Özellikle mezelere bayıldık, fiyatlar bazı yerlere kıyasla iyiydi.

50
Fiyatlar orta karar
10

-

Güzel olan her şey zordur. Eğer damak tadınıza uygun bir mutfak arıyorsanız Bay Nihat doğru adres. Fiyatlar ucuz değil ama pahalı da değil. Orta karar diyebilirim. Ben tat odaklıyım ve çok memnun kaldım teşekkürler.

50
Garsonlar inanılmaz derecede ilgisiz
1

-

Garsonlar inanılmaz derecede ilgisiz. 2-3 kez söylemeden bir şey gelmiyor. Ayrıca fiyatları gereksiz şişkin. Verdiğiniz paranın karşılığında lezzetli bir şey alamıyorsunuz. Kısaca her yönüyle kötü. Kesinlikle tavsiye etmem.

50
Ufacık mantara 20 TL yazılmaz
2

-

Arkadaşlar rezillik diz boyu. Ufacık mantara 20 TL yazılmaz. Kişi başı masa ücreti kuver yazılır, 4 kişiye ayrı ayrı 16 TL yazılmış. 209 TL para ödeyip de doymadım, yazık, günah.

50
Servisin de bir kuralı vardır
2

-

İçki içmenin adabı olduğu gibi rakı sofrasına servisin de bir kuralı vardır. Meze yenilir, sonra sıcak gelir. Bu ikisi bir arada gelirse oraya ne meyhane ne de restoran denir.

50
Hiçbir özelliği yok
2

-

Kahvesi ile ünlü ama kahvesi lezzetsiz, bayat olan tek yer sanırım. Hiçbir özelliği yok, mekan pis, masalar pis, sakin gitmeyin.

50
İşletmecilik vizyon ister
2

-

Özellikle istediğimiz deniz kenarındaki masayı tamam dedikleri halde ayırmayıp, gidip neden deyince de beğenmiyorsanız gidin tavrıyla karşılaştık! İşletmecilik vizyon ister! Lezzet güzel ama tavır çirkin olunca anlamı kalmıyor...

50
Çay istediğinizde
4

-

Çay istediğinizde yok derseler inanmayın, işlerine gelenlere veriyorlar.

50
Garsonlarınızdan bir tanesinin tavrı
2

-

Merhabalar, bu maili ne kadar ciddiye alınır veya okur musunuz bilmiyorum ama bir tüketici olarak bunu yazmak zorundayım.03.06.2017 akşamı iki kişi restoranınızda yemeğe geldik, siparişlerimizi verdik ve aşırı bir yoğunluk olmamasına rağmen siparişlerimiz yarım saat sonra geldi, hatta bazılarının kalmadığı 1 saat sonra söylendi. Garsonlarınızdan bir tanesinin tavrı çok ama çok saygısızdı. İçeceğimizin 15 dakika gelm.. Devamını Göster

50
Mezeler mükemmel
10

-

İskelenin üzerinde yer alan masalar ve muhteşem manzara, mezeler mükemmel, kesinlikle tavsiye ederim.

50
Garsonlar son derece ilgisiz
2

-

Lezzet için diyecek şey yok ama hizmet iyi değil. Garsonlar son derece ilgisiz ve suratsız. Yaşanan gecikmelerde özür dilemek yerine müşteriyi suçlamak Bay Nihat Restoran – Cunda klasiği. Bir daha asla...

50
Temiz, hoş, rahat
9

-

Cunda'da yemek yenilebilecek en muazzam yer diyebilirim. Lezzette sınır tanımayan bir anlayış. Temiz, hoş, rahat bir ortam. Tavsiye ederim.

50
Hesap utanmazca yüksek
2

-

Burada balık değil keriz ağırlıyorlar. Hesap utanmazca yüksek. Bir kez gelen bir daha gelmeyeceğini biliyorlar. Bu nedenle vahşice hesap istiyorlar.

50
İlgi alaka yok
4

-

İlgi alaka yok. Bir saat kahvaltı bekledik. Sonra kalktık.

50
Balık lezzetsiz
2

-

Kesinlikle tavsiye etmiyorum. Hem garsonlar hem de işletmeci son derece kaba. Aşırı kalabalık. Bu kadar talebi hak etmiyorlar. Mezeler eh işte. Balık lezzetsiz. Temizliğe hiç gelmeyeyim. Ertesi gün başka restorana gittik. Gayet güzel bir şekilde karşıladılar. Garsonlar müşteriyi rahatsız etmeyecek mesafede ama son derece saygılı. Mezeler çok iyiydi. Balık yemedik. Tuvaletler son derece temiz. Kesinlikle Cunda Deniz.. Devamını Göster

50
İlgi ve alaka yok
1

-

Hizmet ve ikram bakımından 5 para etmez. Servis desen ilgi ve alaka yok. Adı gibi efsane değil.

50
Hizmet sıfır
2

-

Hizmet sıfır, müşteriye alaka da bir o kadar kötü. Nasıl bir yer anlamadım gitti. Cunda Adası gibi bir yerde, o kadar mekanda orayı seçmemiz büyük şansızlık.

50
Harika manzara
10

-

10 üzerinden 10 veririm. Harika manzara, güler yüz, hijyenik ve birbirinden güzel mezeler, tazecik balıklar. Çanakkale'den kalktık, gittik, çok beğendik. Ayvalık'ta deniz ürünleri yiyebileceğim tek yer. Teşekkürler her şey için.

50
Servis yavaş
2

-

Salatası lezzetsiz. Mezeleri hiç beğenmedim. Servis yavaş. Sigara isteyen garson. Hesap gereksiz pahalı. Yeter ya, iki duble rakı içeceğiz. Bu kadar da eziyet olmaz ki. Antalya'dan gelenlerin fantezi yapmasına gerek yok.

50
Sunumların kalitesinden ödün vermemeli
5

-

Meşhur Ayvalık tostunun hakkını maalesef veremeyen bir mekan. Tarihi ve hoş bir bina, mekan ancak sunumların kalitesinden ödün vermemeli..."İsim yaptı nasılsa" mantığından çıkıldığı takdirde her şeyin daha iyi olacağına eminim...

50
Tarih ve kahve kokusu
8

-

Tarih kokusu ve kahve kokusunun birleştiği mekan...

50
Fiyatlar bence uçuk değil
10

-

Cunda'da denediğimiz diğer balık restoranlarından ve balık ekmekçilerden çok daha iyi bir mekan. Fiyatlar bence uçuk değil. 3 gr balığa 5 TL verene kadar 6 gr balıga11 TL vermek pahalılık değildir. Garsonlar ilgili ve yardımsever, servisi size sorup yapıyorlar. Tek sorun ekmek zamanlaması ama kızarmış sıcak ekmek beklemeye değer. Hesap ödemede aşağıya yuvarlama yapıyorlar, bahşiş oranı düşük ve değer.

50
Lezzetsiz balıklar
2

-

İlgisiz garsonlar, vermek zorunda olduğunuz bahşiş, lezzetsiz balıklar, kirli zemin. Daha fazla söze gerek yok.

50
35 dakikada kahve
2

-

35 dakikada kahve yapan bir işletme.

50
Pahalı bir yer
2

-

Gereksiz pahalı bir yer. Bir uskumru, bir palamut, bir karides yedik. İçecek yok, başka ekstra yok. 95 TL hesap geldi. Ayrıca hizmet çok yavaş. Restoran yoğun da değildi ama 40 dakikada geldi balıklar...

50
Her şey 10 numara
10

-

Teo'nın yeri. Ne desem nasıl ifade etsem bilemedim. Ortam son derece güzel, iskelede yer bulabilirseniz harika bir akşamın kapılarını açmış olacaksınız. Kekikli ahtapot muhteşem, pazı sarma enfes, karides o kadar taze ki, o kadar güzel kızarmış ki ağızda dağılıyor yani her şey mükemmel. Servis hızlı, bir dediginizi iki etmeyen garson arkadaşlar vs vs . Yalnız karidesli mezelerin fiyatı bir nebze yüksek, diğer her şe.. Devamını Göster

50
Mezeleri çok leziz
10

-

Moshos Taverna mezeleri çok leziz, balıklar harika, özellikle de Ersin ve Yavuz şeflerle teşekkür ederiz.

50
Ortam tek kelimeyle harika
10

-

Tavsiyem, sıcak ot ve mürekkebinde kalamar yemeden gelmeyin, müthiş bir lezzet. Ortam tek kelimeyle harika. Beş arkadaş yedik, içtik, gelen hesap çok ama çok mütevazıydı.

50
Mükemmel bir ortamı var
10

-

Tek kelimeyle mükemmel bir ortamı var. İskelenin üzerinde yakamoza karşı rakı-balık yapmak müthiş bir keyifti. Kalamar dolmanın ve ahtapot bacağının bu kadar mükemmel hazırlandığına ilk kez burada tanık oldum. Cunda'nın bir numarası desem yeridir.

50
Servis hızlı
10

-

Servis hızlı, ilgi, alaka ve lezzet kusursuz, fiyat hizmetle doğru orantılı, söyleyecek başka da bir şey yok. :) Mehmet Bey'e ilgisinden dolayı tekrar teşekkürler.

50
Buram buram tarih
10

-

Buram buram tarih kokan bir mekan.

50
En uygun fiyat ve kalite
10

-

Cunda'da gidilecek tek mekan. Eşsiz müzikleri, güler yüzlü servis elamanları, muazzam mutfağı, gerçek deniz balıkları harika ötesi. Cunda'da çok yer gezdik, en uygun fiyat ve kalite.

50
Lezzetsiz mezeler
2

-

Ederinden çift kat fazla fiyatlandırma politikasıyla yola çıkmış, lezzetsiz mezeler, ağır iş yapan garsonlar… Adam başı 165 TL ödediğimiz, hiçbir anlamı olmayan, asla tavsiye bile edemeyeceğim mezelerin var olduğu restoran. Hijyen ve servis konusuna gelince, masa üzeri silme tüy (yeşilliklerin yıkanıp yıkanmadığından bile emin değilim), servis ise; istemediğimiz halde pişirip balığımızı getirmeleri, yavaşlıkları, 10.. Devamını Göster

50
Sunum yok
2

-

Taş Kahve değil dert kahve. Sunum yok, ilgi yok, İstanbul'da olsa nal toplar.

50
Hesap biraz fazla tuttu
2

-

İki kişilik ödediğimiz hesap bir hayli fazla geldi. Garsonlar da çok özverili değildi. Eşim ve oğlum ile gittim, balığın yanında kola istedik. Beni yadırgayarak "Balığın yanında kola?" diye soruyor, balığın yanında ayran da istesem getirmesi gerekir. Her balık lokantasına giden alkol içecek diye bir kural mı var?

50
Tavsiye etmem
2

-

Küçük bir levrek, bir salata, kavun, 20'lik rakı; 240 TL hesap. Hiç kimsenin gitmesini tavsiye etmem.

50
Kötü bir müşteri anlayışı
2

-

Garsonlar paralı ve parasız müşteriyi ayırmaya çalışıyorlar ama maalesef ticari kaygıları olduğundan müşteriyi ayıramayacak kadar kötü bir müşteri anlayışı.

50
Fiyatlar yüksek
4

-

Mezeler, sunum iyi sayılır, ama fiyatlar can yakıyor! Bu kadar pahalı olmaması gerekli, harcamalarınızda dikkatli olun.

50
Mükemmel ötesi
10

-

Bir daha, bir daha gelinecek bir yer. Her şey mükemmel ötesi.

50
Fiyatlar da kaliteli
4

-

4 kişi 250 TL hesap geldi. Fiyatlar da kaliteli. :))

50
Taş Kahve
10

-

24 Mayıs 2014 Cumartesi 30 öğretmen Ayvalık'a geziye gittik, öğle yemeğimizi Taş Kahve'de aldık. Güler yüz, hizmet, kalite (hem menü hem sahipleri ve personel) mekan, manzara, ilgi kısaca her şey mükemmelden de öte bir konuydu. Çok memnun kaldık, çok mutlu olduk çoooooooooook. Şiddetle tavsiye ederiz. Teşekkürler Hüseyin Bey, teşekkürler babası beyefendiye, teşekkürler çalışanlarına, ellerine yüreklerine sağlık.

50
Güzel ve rahat
10

-

Temiz, güzel, rahat bir restoran.

50
Güzel ancak pahalı
6

-

Yemekler çok güzel. Lakin her şey çok az geliyor ve çok pahalı, hem de anormal pahalı.

50
Taş Kahve ve Ayvalık tostu
10

-

Çok güzel bir yer tavsiye ederim, özellikle Ayvalık tostu harika. Gerçekten adını haketmiş.

50
Balık yemeğe gittik, balığımız gelmedi
4

-

Canlı taverna müziği dinleyip balık yemek için bu tavernaya gittik iki hanım arkadaş olarak. İçeride iki büyük müşteri grubu vardı. Mezelerden de seçtik, balığımızı bekliyoruz, gelmiyor. Yemeğin başında masamıza ekmek getirmeleri için 3 ayrı garsona ikaz yaptığımızda ancak ekmek geldiği için, kalabalık günde servisin de gecikeceğini öngördük ama hiç yapılmayacağını düşünemedik. 2 saat geçip hesabı isteyelim dediğimi.. Devamını Göster

50
Dikkat
4

-

Yiyecekler ve servis vasat, fiyat ve lezzet dengesi bozuk. On beş tane papalinaya 30 lira yazılmış. 6 tek meze ve bir 35'lik rakıya 230 TL hesap getirdiler. Böyle seviyorsanız gidin tabi.