Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Çeçeva Köyü - Haremtepe

+ 7 Fotoğraf
1.8/5
Kötü
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1
2 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Çeçeva Köyü - Haremtepe Hakkında

Çeçeva Köyü nerede, diye merak edenlere hemen söyleyelim tabiki de Karadeniz’ in incisi, Rize’ de yer alıyor. Haremtepe olarak da bilinen Çeçeva Köyü, Karadeniz’ de yer alan Rize’ nin Çayeli ilçesine bağlı bir köydür. Rize il merkezine yaklaşık 24 km. Çayeli ilçe merkezine ise yaklaşık 6 km. mesafede konumlanmaktır.

Çay tarlaları ve yemyeşil doğasıyla misafirlerini karşılayan köyde bir tane hizmet veren tesis bulunmaktadır. Çeçeva nasıl gidilir, derseniz de özel aracınızla ya da Çayeli’ nden köye giden dolmuşlarla bu köyle ulaşım sağlanmaktadır. Çeçeva Köyü’ ne gitmek için önce Rize’ ye oradan da Çayeli’ ne geçmeniz gerekiyor.

Özellikle fotoğrafçıların ve Instagrammerların fotoğraflarında sıkça karşımıza yemyeşil çay tarlaların olduğu yerlerden biri burası. Çayeli ilçesindeki Haremtepe ya da Çeçeva köyü çay tarlası, yaz ve bahar aylarında turistlerin Karadeniz’ deki uğrak noktalarından biri. Buranın ayrıca Uzak Doğu’ daki pirinç tarlalarıyla olan benzerliği de görenleri kendine hayran bırakmaktadır.

Rize otelleri sayfamızdan, konaklama seçeneklerinizi inceleyebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

1.8/5
Kötü
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1
2 değerlendirme
Çeçeva Köyü - Haremtepe
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
3/5 Çok İyi
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3
06.08.2020
Misafir
Zahmete değmez
meşakkatli bir yolu var. 4×4 araçla gitmenizi öneririm. O kadar zahmete değer mi derseniz bence değmez Rize'de her yer çaylık.
0/5 Çok Kötü
04.09.2020
Misafir
Çok daha güzel yerler var
Türkiyede gidilecek en son yer olabilir. Rizede Gidilecek çok daha güzel yerler var