Boynuzbükü Koyu

  • Fethiye / Göcek

Boynuzbükü Koyu

Göcek'te bulunun ve “'12 Adalar”' olarak adlandırılan koylardan biri olan Boynuzbükü Koyu, Fethiye'nin mavi sularını keşfetmek isteyen tatilcilerin en çok tercih ettiği koylardandır. Fethiye ve Göcek'ten düzenlenen turlar ile denizden ulaşma imkanının olduğu koy, oldukça sakin bir denize sahiptir. Karadan ulaşımı tercih edenler için Boynuzbükü Koyu Dalaman Havalimanı'na 25 km mesafededir.

Çam ağaçlarıyla çevrili olan Boynuzbükü Koyu'nda bir de restoran yer almaktadır. Burada dinlenirken yemeğinizi yiyebilir ve koyun keyfini çıkarabilirsiniz. Tesisin hemen arkasında kendilerine ait meyve ve sebze bahçeleri bulunmaktadır. Fethiye'nin ziyaretçilerini karşılayan temiz havası, masmavi denizi ve huzurlu doğasının etkilerini tamamen görebileceğiniz Boynuzbükü Koyu, mükemmel bir durak olacaktır. Göcek'e kadar geldiyseniz 12 Ada turlarını mutlaka deneyimlemelisiniz.

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
Dalaman'da yer alır
10

-

Boynuzbükü, kille bükü, aşılak, hurma, Bedri Rahmi, sarsala, kapı, göbün, Kleopatra hamamı, merdivenli mağara gibi koyların tamamı Dalaman ilçesi koylarıdır

2
Ege koylarının en güzeli
10

-

Bugüne kadar gördüğüm Ege koylarının içinde belki de en güzeli, bir koy deniz harika mutlaka görmelisiniz.