Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Aktivite-Eğlence

Gezgin Türü

Aileler için Uygun
Çocuklara Uygun
Çiftlere Uygun

Dalaman Aktiviteleri ve Yapılacak Şeyler:

Dalaman civarında yapılacak 1 aktivite.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Aktivite-Eğlence
Çalışma saatleri bilinmiyor
5/5 Mükemmel
(5 değerlendirme)
Muğla

Dalaman Yapılacak Şeyler ve Aktiviteler

Dantel gibi işlenmiş koyları, serin yaylaları, upuzun plajları, dünyaca ünlü el sanatları, şifalı otları ve gülümseyen güneşi ile hem bir turizm cenneti, hem de huzura demir almak için bir limandır Dalaman.

Zamanın yavaş aktığı, insanların bir yere yetişme telaşının olmadığı Dalaman, doğanın en çarpıcı renklerini görebileceğiniz şirin mi şirin bir Muğla ilçesidir. Dantel gibi işlenmiş koyları, serin yaylaları, upuzun plajları, dünyaca ünlü el sanatları, şifalı otları ve gülümseyen güneşi ile hem bir turizm cenneti, hem de huzura demir almak için bir limandır Dalaman. Kısa bir süreliğine de olsa kafanıza takılan, canınızı sıkan her şeyi ama her şeyi geride bırakın ve denizin mavisine saklanıp, doğanın yeşilinde kaybolmayı deneyin. Konaklama seçenekleri için uygun Dalaman otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Rafting: Muğla Dalaman’da yapılacak en renkli, en adrenalin dolu aktivitelerden biridir rafting. Birçok tatilcinin şirinlikte sınır tanımayan ilçeye geliş sebeplerinden biridir bir doğa harikası olan Dalaman Çayı’nda yapacakları rafting. Donanımlı acenteler tarafından düzenlenen bu eğlenceli aktivite gezinize renk katacak.

Bisiklet Gezisi: Tertemiz havası, yemyeşil doğası ve upuzun sahil şeridi ile dikkat çeken Muğla Dalaman’da bisiklet gezisi yapabilirsiniz. Hem doğa ile iç içe olmak, hem zinde kalmak, hem de rüzgarı arkanıza alarak pedal çevirmek istiyorsanız uzun bir bisiklet gezisi size iyi gelecektir. Yorulduğunuzda bir ağaç gölgesinde mola verip, kuş sesleri eşliğinde dinlenebilirsiniz.

Yat Turu: Muğla Dalaman ve Göcek’in dantel gibi işlenmiş koylarını ziyaret etmek istiyorsanız 12 Adalar tekne turuna katılabilirsiniz. Birbirinden güzel koyları, plajları ve kaya mezarları görmek gezinize renk katacak. Ayrıca genellikle İztuzu sahiline uğramak ve çamur banyosu yapmak da yat turuna dahil olan aktiviteler arasında yer alıyor.

Rakı – Balık: Dalaman sahilindeki restoranlardan birini seçip, leziz Ege yemekleri ile sofranızı donatın ve buz gibi rakı ile de masanızı taçlandırın. Yemek boyunca denizin kokusu anason kokusuna karışacak ve dalga sesleri ruhunuzu yıkayacak. Yıldızlar, sessizlik, huzur kokan atmosfer, fonda çalan müzikleri, ot yemekleri, mezeler, buz gibi rakı ve eşsiz manzara karşısında adeta mest olacaksınız.