Borabay Gölü

+ 6 Fotoğraf
4.3/5
Mükemmel
8 değerlendirme
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Borabay Gölü Hakkında

Amasya’nın Taşova ilçesine bağlı Borabay Köyü sınırları içerisinde yer alan Borabay Gölü, Amasya Merkez’e 63 km, Taşova ilçesinin merkezine ise 15 km mesafede yer alıyor. Doğa yürüyüşü, piknik ve kamp için tercih edilen Borabay Gölü, ülkemizin en değerli tabiat harikalarından biri olarak nitelendiriliyor. Masalsı bir atmosfere sahip olan göl, şehir hayatının tüm stresini geride bırakıp, içinizi huzurla dolduracak ortamıyla, ziyaretçilerine unutulmaz anlar yaşatıyor. Borabay Gölü’nde vakit geçirmek, insanda gerçekten de mutluluk hormonunun salgılanmasına yol açıyor. Tertemiz havayı ve yemyeşil ağaçlardan etrafa yayılan o eşsiz kokuyu ciğerlerinize çekerken kendinizi daha pozitif ve zinde hissetmeniz mümkün. Borabay Gölü’ne isterseniz piknik, isterseniz kamp, isterseniz de doğayla vakit geçirmek için gelin fark etmez, yeter ki bu doğal güzelliği doyasıya yaşayın. Borabay Gölü’nün çevresinde bir yükselip bir alçalan topraklı bir yol bulunuyor. Bu yol üzerinde fotoğraf makinenizle inanılmaz kareler yakalayabilirsiniz. Ormanın en güzel yansımasını gözler önüne seren Borabay Gölü, kestane ağaçlarına, sarı ve beyaz çiçeklere, yeşilden maviye doğru ahenkle dans eden çam ağaçlarına ve çok çeşitli kır çiçeklerine de ev sahipliği yapıyor. Borabay Gölü’nde dilerseniz konaklama da gerçekleştirebilirsiniz. Bunun için hizmet veren iki tane alternatif var göl çevresinde. Bunlardan biri eski bungalov evler, diğeri ise yeni yapılan bungalov evler. Eğer aradığınız şeyler sessizlik, sakinlik ve doğayla iç içe zaman geçirmekse, Borabay Gölü’nün huzurlu atmosferi sizin için oldukça ideal bir tercih olacaktır. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

4.3/5
Mükemmel
8 değerlendirme
Borabay Gölü
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?
2/5 Ortalama
05.08.2020
Misafir
Ormanlar çok pisti
Boraboy gölüne üç aile gittik 1500 kisilik bir alanda bir tuvalet bir su çeşmesi vardı tuvalete ve çeşmeye yakın olan insanlar bundan faydalanabiliyor fakat biz kuzey tarafına oturmak zorunda kaldık çünkü cok kalabalıktı bu konuda çok sıkıntı yaşadık ormanlar cok pisti sadece bir tuvalet bir cesme olmasi cok büyük sıkıntı bukadar güzel bir tabiat alaninda bu sekilde olması çok üzücü buna bir çözüm bulunmasını talep ediyorum ilginize teşekkür ederim.
5/5 Mükemmel
24.05.2017
Mert Yavuz
Kafa dinlemek için
Kafa dinlemek için bir yere ihtiyacımız vardı. Biz gidilecek yerler arasından, hakkında çok yorum olmamasına rağmen Borabay Gölü’ne geldik. Arabamız da yoktu, Taşova'dan Borabay Köyü’ne giden minibüslere bindik. Borabay Köyü muhtarı bizi gayet misafirperver bir şekilde karşıladı. İnsanlar sanki yıllardır onları tanıyormuşuz gibi davrandılar. Köyden 1-2 kilometre daha yukarıda olmasına rağmen minibüs bizi göle kadar bıraktı. Buradaki yetkili Tuncay abiyse sanki evine gelmişiz gibi bizi sıcak ve cana yakın bir şekilde ağırladı ne eksiğimiz olsa yardımcı oldu. Yeni evler çok rahattı, LCD televizyon, klima, yatak çarşafları, havlular tertemiz. Taşova Belediyesi’ne, Borabay Köyü muhtarına ve Borabay Tabiat Parkı’nın bütün çalışanlarına, özellikle Tuncay abiye teşekkür ederiz, harikaydı.
4/5 Mükemmel
16.05.2016
Alkan Çalışkan
Ulaşım araçlarıyla gitmem mümkün müdür?
Kendi arabanız dışında, ulaşım araçlarıyla gitmem mümkün müdür göle acaba?
4/5 Mükemmel
16.05.2016
Misafir
WC’ler (tuvalet) biraz daha güzel olabilirdi
İlk başta böyle bir güzelliğinin olmasından dolayı bir Amasyalı olarak gurur duyuyorum. Çok yakın bir günde o güzelliğin olduğu yerde idim. Benim sadece küçük bir isteğim olacaktı. Piknik alanı içerisindeki WC’ler (tuvalet) biraz daha güzel olabilirdi diye düşünüyorum. İlk önce orada olması gereken şey temizlik diye fikrimi sunup, saygılarımı sunarım.
5/5 Mükemmel
25.03.2016
Misafir
Bungalov evlerinde kalmak istiyoruz
Bungalov evlerinde kalmak istiyoruz. Bize iletişim kuracağımız bir numara verir misiniz?
Daha fazla yorum gör

Konum

Haritada gör