Boncuk Kahvesi

  • Karabük / Safranbolu
  • Hükümet Sokak No:7

Boncuk Kahvesi

Karabük'ün Safranbolu ilçesi'nde bulunan Arasta Kahvesi tam 343 yildir müşterilerine hizmet veriyor.

Sadrazam Köprülü Mehmed Paşa tarafindan 1661 yilinda yaptirilan caminin bitişiginde yer alan Yemeniciler Arastasi'nda bulunuyor. Yemeniciler Arastasi deriden yapilan ve yemeni denilen ayakkabilarin üretildigi geleneksel bir lonca çarşisi.

Geleneksel bir Türk evinin baş odasi konumundaki kahve, 1990 yilinda restore edilerek Türk turizmin hizmetine sunuldu. Yöresel yemekler de veriliyor. Akşamlari ise yöresel müzik var.

Erbil Ünal ile Leyla Genç'in işlettigi kahvehanede 40 kişilik kapali, 40 kişilik de açik alan bulunuyor. En büyük özelliklerinden biri, konuklara mevsim çiçeklerinin yapraklari ile servis edilen içecekler. Konuklar ise en çok Türk kahvesini tercih ediyorlar. Kahvenin yaninda kizilcik suyu da ikram ediliyor.

6 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
6
Boncuk Kahve on numara
10

-

Herkese merhaba. Boncuk Kahvesi çok güzel bir yer. Her yaşa hitap ediyor. Ben orta yaş olarak beğeniyorum. İnsanlarıyla, müzisyenleriyle, tarihiyle mükemmel bir yer. Hele közde o güzelim kahvesi harika. Haftada üç gün Boncuk Kahve'deyim. Beni müziğiyle, sıcak ortamıyla dinlendiriyor. Fiyatları da çok uygun. Herkesi Boncuk Kahve'ye bekleriz. İşletmecisine teşekkür ederim, saygılar.

6
Çok pahalı bir yer
4

-

Türkiye'nin en pahalı kahvesini burada içebilirsiniz. Oturmadan kahve fiyatlarını sorun, gerçi Safranbolu'da her şeyin fiyatını önceden sorun.

6
Serdar ecevit ayaz tarafından...
2

-

İşletme değişmiş ve hiç iyi değil. Kötü müzik ve adisyonda kişi başı 5 TL hava parası alınıyor. Bildiğimiz turizmi baltalayan bir yer olmuş. Bir daha gelmezler klasik Türkiye turizmi. Üstüne birde hakaret yiyorsunuz.

6
Cep yakıyor
2

-

Asla ve asla gitmeyin Boncuk Kafe'ye. Kazık yersiniz.

6
Aman aman
10

-

16 Ağustos 2013 akşamı sadece 2 çay, bir gazoz ve 2 su için kasada 25 TL isteyen bu işletme adisyonda canlı müzik kişi başı 5 TL bile yazmadan bizden 25 TL aldılar. İtiraz edince dışarıda oturduğunuz için dediler. Sanki içeride oturunca müzik duyulmuyor. Bu tatilimde eski Safranbolu'da esnaftan gördüğümüz 3. olumsuz davranış. Boncuk CKahvesi deyince iki kere düşünün ve adisyonınuzu dikkatli inceleyin.

6
Boncuk ama ne boncuk
2

-

Boncuk Kahvesi'ne bir akşam dışardan gelen arkadaşlarımızı, odun ateşinde kahve istedikleri için götürdük. Önce yer yoktu daha sonra protokol denen yer varmış, önce oturtmak istemediler daha sonra arkadaşımız ben de protokolüm deyince neyse ki oturduk. Kahve sunumları iyiydi, kahve de fena değildi. Abarttıkları kadar yoktu. En son hesabı ödemeye gelince sıra kahve fiyatının yanında bir de müzik parası alıyorlar, ben.. Devamını Göster