Bodrum Antik Tiyatro

  • Muğla / Bodrum

Bodrum Antik Tiyatro

Antik çağlardan günümüze kalmış pek çok eser vardır. Özellikle Akdeniz ve Ege kıyılarında bir hayli fazladır bu kalıntıların sayısı.

Zengin tarihe sahip birçok antik kente ev sahipliği yapan Türkiye, Muğla'nın Bodrum ilçesinde hala ayakta duran ve şuan da Bodrum Antik Tiyatro olarak anılan kalıntıyı da içinde bulundurmaktadır. Tarihi hakkında kesin bilgi olmayan antik tiyatronun Mausollos devrinde yapıldığı tahmin edilmektedir. Bodrum Antik Tiyatro, Roma öneminde onarımdan geçmiştir ve M.Ö. 4yüzyıl klasik Yunan tiyatrolarının örneğidir. Tiyatro görkemini günümüze kadar korumayı başarmıştır. Bodrum Antik Tiyatro, her ziyaretçisiyle de muhakkak fotoğraf karelerini paylaşır. Bu yaşlı kalıntı, genç ruhuyla ve daha yıllarca ayakta kalacağının mesajını verirken sizleri de konuk etmeye devam ediyor.

Bodrum için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Bodrum otelleri adresini ve Bodrum gezilecek yerler adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
Bodrum Antik Tiyatro
10

-

Büyük bir tarihi kalıntı olabilir ama artık amacını konserler, çeşitli organizasyonlar ile aşan bir mekan olarak görüyorum, konserleri kaçırmamanızı tavsiye ederim. Hem konseri dinleyebilir hem de sahne arkasında eşsiz güzellikte olan Bodrum manzarasını izleyebilirsiniz.

2
Bodrum Antik Tiyatro
10

-

Bodrum otellerinde konaklamanız bitmeden muhakkak uğramanız gereken yerlerden biridir.