Aydos Ormanı Hakkında Merak Edilen Her Şey

8 Yorum

Rota Önerileri Sevgi Özdil

Aydos Ormanı Hakkında Merak Edilen Her Şey
İstanbul'da Anadolu Yakası'nda, şehrin tam ortasında adeta cennetten bir parça olan Aydos Ormanı kolay ulaşımı sayesinde fırsat bulduğunuz her an gidebileceğiniz noktalardan biri. Hengameden ve kalabalıktan sıyrılıp gün içinde mini bir terapi arıyorsanız Aydos Ormanı kaçabileceğiniz bir yer. Daha önce gitmediyseniz ve Aydos Ormanı nerede, nasıl gidilir, girişi ücretli mi, kahvaltı var mı, mangal var mı, kamp yapılıyor mu, koşu parkuru var mı, Aydos gölü nerede diye soruyorsanız, bütün soruların cevaplarını bu içeriğimizde sizler için hazırladık.

1 – Aydos Ormanı ve Aydos Gölü Nerede ve Aydos Ormanı'na Nasıl Gidilir?

Aydos Ormanı Nerede ve Aydos Ormanı'na Nasıl Gidilir?Aydos Ormanı; Kartal, Pendik ve Sultanbeyli ile çevrelenmiş bir alanda bulunuyor. Şehrin içinde yer almasından dolayı da ormanlık alana ulaşım kolay ve rahattır. Üç türlü ulaşım mevcuttur.

Aydos Ormanı'na toplu taşıma araçları ile ulaşım: Aydos Ormanı'na toplu taşıma araçları ile gelmek isterseniz ilk olarak Kadıköy'e gelmeniz gerekiyor. Kadıköy'den Çemenzar durağından 19F numarasına sahip otobüse binip Kozyatağı Metro durağında inin. İndiğiniz Kozyatağı Metro durağından 16U numarasına sahip otobüse binip Çamlık durağında inip 145 metre yürüdükten sonra Aydos Orman Parkı Sosyal Tesisleri'ne gelmiş olursunuz. Ayrıca Kartal'dan Aydos'a direkt giden minibüsleri de tercih edebilirsiniz.

Özel aracınızla ulaşım: Özel aracınızla Aydos'u en kolay şekilde akıllı telefonunuzdan navigasyon açarak gelebilirsiniz. Uygulamalarla halen çok fazla haşır neşir değilseniz de E-5 karayolu ve TEM otoyolundan Kartal – Yakacık istikametinde ilerlerken tabelalar sizi Aydos Ormanı'na kadar yönlendiriyor, siz tabelaların sıkı takipçisi olun yeter.

2 - Aydos Ormanı 2022 Giriş Ücretleri

Aydos Ormanı 2022 Giriş ÜcretleriAydos Ormanı 2022 giriş ücretleri: Öğrenci: 4TL, Yaya Bisiklet: 8TL, Akülü Araç: 9TL, ATV: 12TL, Motosiklet: 14TL, Otomobil: 22TL, Minibüs: 60TL, Midibüs: 90TL, Otobüs: 160TL

3 – Aydos Ormanı'nda Görülmesi Gereken Yerler

Aydos Tepesi

Aydos Tepesi: Ormanlık alanda keşfedebileceğiniz yerlerin başında geliyor. Yüksek rakımlı bir noktada bulunan bu tepe kış aylarında karın ilk yağdığı yer olup bembeyaz bir örtüyle kaplanıyor. Bizans döneminden kalan kale ise Aydos Tepesi'nde mutlaka keşfetmeniz gereken bir nokta.
Aydos Gölü

Aydos Gölü: Etrafı yemyeşil ağaçlarla çevrili olan Aydos Orman Gölü, yoldan ormanlık alana girdikten yaklaşık 5 km. kadar içeride yer alıyor. İsterseniz aracınızla isterseniz bisikletinizle isterseniz de kısa bir yürüyüşle göle ulaşabilirseniz. Eğer yürüyüş yaparak göle inme planınız varsa, tabelaları takip ederek yaklaşık otuz dakikada göl kenarına inebilirsiniz.

4 – Aydos Ormanı'nda Yapılacak Şeyler

Aydos Ormanı'nda Yapılacak ŞeylerAydos Ormanı'nda yapılacak şeylerin başında; deşarj olmak, bedeniniz kadar ruhunuzu da dinlendirmek ve keyifli vakit geçirmek geliyor. Sonrasında kahvaltı yapabilir, gölde deniz bisikleti ile gezinebilir, mesire alanında piknik yapabilir, parkurlarda koşabilir, Aydos GÖlü'nde balık tutabilir ya da ormanda yürüyüş yapabilirsiniz.

5 – Aydos Ormanı'nda Kamp Yapılabiliyor Mu?

Aydos Ormanı'nda KampAydos, 537 metre yüksekliğe sahip konumuyla İstanbul'un en yüksek noktası. Aydos Ormanı'nda doğayla iç içe bir noktada kamp yapabilirsiniz. Ormanlık alanda kamping tarzında bir tesis yok. O yüzden siz kendinize göre en güvenli olan yeri bulup orada kamp yapabilirsiniz.

6 - Aydos Ormanı Açılış Kapanış Saatleri

Aydos Ormanı Açılış Kapanış SaatleriAydos Ormanı için herhangi bir açılış ya da kapanış saati yok. Ancak orman içerisinde yer alan mekanların açılma ve kapanma saatleri var. Ormanda hizmet veren Oba Çadırı, sabah 07:00'de kapılarını açıp gece 02.00'de kapanıyor. Mekanda; piknik alanı, semaverle çay servisi, restoran alanı, açık büfe kahvaltı servisi, nargile servisi, mangal servisi, at turu, spor kanallarının yayını ve çocuk oyun parkı misafirlere sunulan hizmetler arasında sayılabilir.

7 - Aydos Ormanı Piknik Ve Mangal Yerleri

Aydos Ormanı Piknik Ve Mangal YerleriAydos Ormanı'nda göl kenarı mesire alanı olarak belirlenmiş olup bu alanda doyasıya piknik yapabilirsiniz. İsterseniz mangal yakabilir isterseniz da gölde balık tutabilirsiniz. Piknik için kendi mangalınızı yanınızda getirebilir ya da göl kenarında yer alan kendin pişir kendin ye mekanından hem etlerinizi hem de mangalınızı temin edebilirsiniz.
8 Kullanıcı Yorumu
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
8
/

-

İçeriye giriş çok pahalı

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
/

-

Günlük tur tertip etmenizi beklerim. Mail adresime bilgi yazabilirsiniz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
/

-

Kaç tane girişi var? İstediğim kapıdan giremez miyim? Uğur Mumcu istikametinden gelmem şart mı? Anlamadım.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
/

-

Araç giriş ücreti çok pahalı. Bisiklet kiralamak için bir yer mevcut mu? Bilgilendirme yaparsanız sevinirim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
/

-

Oturmak için tahta masallardan 20 lira ücret istiyorlar denetim yok denetim yapılmasını istiyoruz

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
/

-

Güzelim gölün tam kenarında cami yapılmış sanki başka yere yapılamazmıydı hiç yakışık almamış Ayrıca oraya gelenlerden para alınıyor adam camiye namaz kılmaya para mı verecek

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
/

-

22 tl ucret ama gece eletirikler ac miyorlar hertaraf cop dolu temizlik sart

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
8
/

-

Hiç gitmedim çocuklarımla birlikte çok isteriz gitmeyi ücretsiz olsa böyle şeyler daha güzel olmazmı çocuklarımız spor dalına ücretsiz olsaydı herkes giderdi

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)