Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Konaklama Önerileri
Trakya’nın Gizli Cenneti İğneada’da Konaklama

Trakya’nın Gizli Cenneti İğneada’da Konaklama

Paylaş
Arzu Aksaya  
Eklenme: 10 Eylül 2021
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Trakya’nın Gizli Cenneti İğneada’da Konaklama
Tropikal ormanları andıran longozu ve mavinin renkten renge girdiği tertemiz deniziyle tanıyıp biliyoruz İğneada’yı. İstanbul’a 3 saat yakın olması, ayçiçekli yol manzarası ve konaklama açısından herkese hitap eden seçenekler sunması da burayı en tercih edilen hafta sonu rotaları arasına sokuyor. Kamp yapabiliyor, denizin sesini duyabileceğiniz otellerde kalabiliyor ya da alternatif konaklamalar deneyimleyebiliyorsunuz. Üstelik birçok yerden daha izole bir ortam ve daha uygun fiyatlar buluyorsunuz. Çantanız hazır, rotanız da tamamsa İğneada’nın en çok tercih edilen konaklamalarına bir göz gezdirmeye ne dersiniz? Haydi başlıyoruz!
Alternatif Bir Konaklama Arıyorsanız; Longosphere Glamping Trakya’nın Gizli Cenneti İğneada’da Konaklama

"Tatil demek her yönüyle her şeyi deneyimlemek demek" diyenlerdenseniz ve doğayı hissederken biraz da konfor tatmak isteyenlerdenseniz bu tesisle mutlaka tanışmalısınız. Henüz 2020’de açılan tesiste kalanlar aldıkları hizmetten çok memnun kalmış olmalı ki notunu oldukça yüksek vermiş.

Longosphere orman içine serpiştirilmiş bungalov ve bildiğimiz çadırdan çok daha farklı donanımda çadır konaklamalarıyla değişik bir tarz sunuyor misafirlerine. Konaklama lugatımıza henüz yeni girmiş glamping kavramı da zaten 'modern kamp alanı' demek. Lüks bir çadır tatili, lezzetli bir menü, aksamayan hizmet ve çadırdan çıktığınız anda yogalı, havuzlu aktivite olanağı demek. Odalarınız ya da çadırınız hangi mevsimde giderseniz gidin uygun sıcaklıkta ve tertemiz. Çevre ise her daim izole ve huzurlu. Ekoturizm ilkelerine uygun bir sistemle tasarlanmış işletme kafa dinlemek ve eş-dostla buluşmak için ideal. Longosphere’i çocuğunuz da en az sizin kadar sevecek.

Tercihiniz Konfordan Yanaysa; İğneada Resort Hotel & Spa Trakya’nın Gizli Cenneti İğneada’da Konaklama

Arkası Longoz ormanları önü ise uçsuz bucaksız bir denizle bezeli İğneada Resort Hotel & Spa, İğneada’nın en lüks otelleri arasında dersek yalan olmaz. 5 yıldızlı otelde açık - kapalı yüzme havuzu, SPA gibi olanaklardan faydalanabilir, dilerseniz standardı aşıp kral dairesinde kalabilirsiniz. Ama şunu da belirtelim ki her odanın penceresi denize nazır ve hangi odada kalırsanız kalın kral gibisiniz. Ormanda at binecekseniz, rehberli yürüyecekseniz ya da ATV ile gezecekseniz otelin düzenlediği aktivitelere katılabilirsiniz. Bu arada İğneada Resort en büyük övgüyü açık büfe yemekleriyle almış. Alternatif menüler isterseniz de uygun fiyatlı ve leziz menülü birçok restoranın olduğu bir bölgede konumlanmış.

Otelin önündeki plaj upuzun, denizi ise tertemiz! Fakat gittiğiniz mevsime göre dalgalı olabiliyor. Oda fiyatları ise sezondan sezona değişkenlik gösteriyor.

Temiz Pak Olsun, Keyfim Tam Olsun Diyorsanız; Parlak Resort Hotel Trakya’nın Gizli Cenneti İğneada’da Konaklama

Uygun fiyatlı, mütevazı, temiz ve personeli ilgili bir otel Parlak Resort. Longoz ormanlarında rehberli yürüyüş yapmak, bisiklet kiralamak, dalmak ya da kanoyla keşfe çıkmak isterseniz sizin için planlıyorlar. 250 metre uzaklıktaki plaja 5 dakikada yürüyerek gidebiliyor, geceniz biraz hareketlensin isterseniz çatı katı restoranında canlı müzik eşliğinde leziz bir yemek yiyebiliyorsunuz. Odaları oldukça geniş, diyelim ki çoluk çocuk gittiniz rahat ediyorsunuz. Evcil hayvanınız varsa onu da getirebiliyorsunuz. Aile Samimiyeti Arıyor, Ev Gibi Hissetmek İstiyorsanız; Nur Butik Otel Trakya’nın Gizli Cenneti İğneada’da Konaklama

İğneada’nın merkezine 600 metre mesafedeki Nur Butik Otel aile samimiyetinde, temiz, düzenli ve uygun fiyatlı bir konaklama arayanlar için ideal. Odaları lüks değil fakat huzura açılan balkonlarıyla sanki evinizdeymiş gibi hissettiriyor. Zaten otelin işletmecileri de sizi müşteri gibi değil, misafir gibi karşılıyor. Bahçede mangal yapabiliyor, burada yetişen domates, biberi de kahvaltıda afiyetle yiyebiliyorsunuz. Otel bisikletle gezinti ya da ATV safarisi de organize ediyor. Ayrıca evcil hayvan konusunda da esnekler, kedinizle köpeğinizle gidebiliyorsunuz. Ben Doğuştan Kampçıyım, Çadırımda Kalırım Diyorsanız; İğneada Longoz Ormanları Milli Parkı Kamp Alanı Trakya’nın Gizli Cenneti İğneada’da Konaklama

İğneada rotasını ezber edenlerin çoğunun kampçı olduğunu biliyor muydunuz? İşin içinde hem deniz hem de orman olunca çadırını kapan ya da karavanına atlayan buraya kaçıyor. Siz de ilk defa kamp yapacaksanız ve lokasyon olarak da ille orman olsun diyorsanız milli park sınırları içindeki her alanda kamp yapabiliyorsunuz. Orman içinde ücret ödemeden çadırınızı istediğiniz yere kurabiliyorsunuz fakat tuvalet (orman içinde tuvaletler var ama girer misiniz bilemiyoruz!), duş hatta telefon sinyalinden bile feragat etmeniz gerekiyor. Sineklere, böceklere karşı temkinli, yeme içme açısından da tedarikli hazırlanmanız gerekiyor. Kamp yaparken su ihtiyacınızı orman içindeki çeşmelerden giderebiliyor, kontrollü olacak şekilde ateş yakabiliyorsunuz.

Camping ve glamping gibi ücretli olanlarda ise sunduğu hizmet ve sağladığı konfora göre seçimler yapabiliyorsunuz. Başta değindiğimiz Longosphere Glamping, Bay Edi, Biricik Camping, Çapulcu Mehmet Dede’nin Yeri’de ormandaki ücretli kamp alanları arasında yer alıyor.

Ayrıca daha detaylı bir İğneada kaçamağı yapak isterseniz İstanbul’dan Hafta Sonu Kaçış Planı: İğneada içeriğimize de göz atmanızda fayda var, şimdiden bol keyifli geziler!