Schengen Vizesi İşlemleri, Faydalı Bilgiler

Schengen Vizesi İşlemleri

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Habibe Tokgöz

Schengen Vizesi İşlemleri
İsmini, haritada bile görülmeyen Schengen Köyü'nden alan Schengen Vizesi, birçok Avrupa ülkesine rahat yolculuk yapmak için gereken bir vizedir. Hollanda, Norveç, İsveç, Danimarka, Belçika, Fransa, Yunanistan, Lüksemburg, İspanya, İzlanda, Almanya Schengen Vizesi kullanan ülkeler arasındadır. Bu vizeye başvuru için istenen evraklar ve doldurulması gereken bir form vardır.
Schengen Vizesi Başvuru Formu'nu doldurmak için okunaklı bir şekilde büyük harflerle yazılması gerekiyor. Hata yapılması durumunda yeni form doldurabilirsiniz. Schengen Vizesi başvurusunda normal kimlik bilgilerinizi doldurup iletişim adresinizi yazmanız gerekiyor. Bir de hazırlamanız gereken evraklar vardır. Bu evraklar ülkelere göre farklılık göstermektedir. Örneğin Yunanistan için schengen vizesi almak istiyorsanız;
Çalışanlar İçin;
-Faaliyet Belgesi( en fazla 6 aylık)
-Antetli Kağıda Dilekçe
-İmzalı Sirküler
-Vergi Levhası Fotokopisi
-Sigortalı İşe Giriş Belgesi
-Üç Aylık Maaş Bordrosu
Ev Hanımları İçin;
-Dilekçe
-Eşinin yada Ailesinin Durumuna göre gerekli evraklar
-Evli ise evlenme cüzdanı
Hangi ülkenin Schengen Vizesi'ni almak istiyorsanız o ülkenin evraklarını araştırıp hazırlayabilirsiniz. Fakat bazı evrakları hiç değişmez. Değişmeyen evraklar; pasaportunuz, fotoğraflarınız, çalıştığınız yere ait evraklar, ülkenize bağlayan evraklar ve maddi durumunuzu gösteren dokümanlar istenen temel evraklardır. Schengen Vizesi Başvurusu için internetten başvuru formlarını inceleyebilirsiniz.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)