Malatya Kayısı Festivali

Görüşünüzü Paylaşın Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Habibe Tokgöz

Malatya Kayısı Festivali
Kayısısıyla ünlü Malatya, bu önemli geçim kaynakları arasındaki ürününün tanıtımını yapmak, turizme canlılık kazandırmak ve aynı zamanda halkın eğlenceli vakitler geçirmesini sağlamak amacıyla Malatya Kayısı Festivali düzenlemektedir.
Uzun yıllar düzenlenmeye devam eden Malatya Kayısı Festivali, hayata geçirdiği etkinliklerle renkli günler yaşatıyor. Uluslararası bir boyut kazanan festivalde; halk konserlerinin yanı sıra birçok yarışma tertipleniyor.
Futbol turnuvası, motodrag yarışması, trap atışları, 100 metre koşusu, yemek yarışmaları ve tatlı yarışmaları gibi etkinliklerin yanı sıra en güzel kayısı ve en güzel kayısı reçeli yarışmaları da festival kapsamındadır. Tüm bu yarışmalar halkın birbiriyle tanışmasını ve kaynaşmasını sağlıyor. Üstelik sadece şehir halkına değil, şehir dışından gelen turistlere de ev sahipliği yapıyor Malatya Kayısı Festivali.
Her yıl Temmuz ayında düzenlenen festival değişik etkinliklere dahil olup, yeni yaşamlara ve kültürlere tanık olmak isteyenlerin kaçırmaması gereken bir etkinlik.
İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşünüzü Paylaşın

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)