Manzara Severleri Büyüleyecek 8 Seyahat Rotası, Türkiye

Manzara Severleri Büyüleyecek 8 Seyahat Rotası

Yorum Yok

Rota Önerileri İncigül Semiz

Manzara Severleri Büyüleyecek 8 Seyahat Rotası
Kimileri şehrin ayakları altında olduğu kimileri doğanın kimileri ise denizin gelgitlerini izlediği anlarda huzur bulur. Herkesin manzarası bambaşkadır aslında. En güzel tatil kaçamaklarının vazgeçilmezi olan manzara arayışı tatilcilerin kafasını kurcalayan sorulardan bir tanesi. Bu yazımızda sizler için harika manzara deneyimi yaşayabileceğiniz seyahat rotalarını derledik. Süper manzara fotoğrafları çekebileceğiniz yerlere gelin beraber bakalım.

1- Ayder Yaylası, Rize

Manzara Severleri Büyüleyecek 8 Seyahat RotasıLadin ve kayı ormanlarına sahip kaplı yayla, Rize'nin Çamlıhemşin ilçesine 19 km uzaklıkta. Rize Gezilecek Yerler arasında en popüler noktalardan biri olan Ayder yaylası doğanın içinde huzurlu bir seyahat deneyimi yaşatıyor. Flora ve fauna açısından zengin olan yaylanın aynı zamanda kaplıcaları da ünlüdür. Buraya gittiğinizde Ayder balı tatmayı unutmayın deriz.

Ayder Elizan Hotel

  Otel
 • Ayder /
 • Çamlıhemşin /
 • Rize

Tesis Fiyatı

28 Mart 2023 giriş oda fiyatı

2999 TL

En Uygun Fiyata Git

2- Borçka Karagöl, Artvin

Manzara Severleri Büyüleyecek 8 Seyahat RotasıÖzellikle kamp turizminde en çok tercih edilen Borçka Karagöl, Artvin'in gözde yerlerinden birisi. 1800'lü yıllarda Klaskur Yaylası'nın yakınında olan bir tepenin çökmesiyle Klaskur Deresi'nin önünü kapatması sonucu oluşmuştur. Orman örtüsü ve zengin florasıyla Artvin'in en önemli yerlerinden biridir. Bölge halkının fazlaca tercih ettiği bir mesire alanına sahip olan Borçka Karagöl ihtişamlı manzarasıyla görenleri büyülüyor. Karadeniz Gezilecek Yerler arasında mutlaka uğramanız gereken noktalardan birisi, Karagöl.

Tesis Fiyatı

28 Mart 2023 giriş oda fiyatı

2999 TL

En Uygun Fiyata Git

3- Kazdağları, Çanakkale-Balıkesir

Manzara Severleri Büyüleyecek 8 Seyahat RotasıÇanakkale ve Balıkesir arasında yer alan Kazdağları Sarıkız Efsanesi'nin alanını oluşturuyor. Yemyeşil doğası ve çeşitliliğe sahip bitki örtüsüyle ziyaretçilerini büyülüyor. Tertemiz havasını soluyup, şirin ve rengarenk köylerini keşfetmek, buz gibi sularından içmek, huzur dolu bir tatil arıyorsanız, Kaz Dağları rotası tam size göre. Kaz Dağları Gezilecek Yerler listemize de göz atabilirsiniz.

Balım Butik Hotel

  Otel
 • Assos /
 • Ayvacık /
 • Çanakkale

Tesis Fiyatı

28 Mart 2023 giriş oda fiyatı

2999 TL

En Uygun Fiyata Git

4- Kırdavlı Tepesi, Antalya

Manzara Severleri Büyüleyecek 8 Seyahat RotasıKaş'ın kuzeyinde bulunan Kırdavlı Tepesi eşsiz manzarası ile görenleri büyülüyor. Yamaç paraşütü sevenlerin gözde mekanlarından biri olan Kırdavlı tepesi, mavinin ve yeşilin ahengini ziyaretçilerine hissettiriyor. Kaş ve Yunanistan'ın Meis Adası'nı seyretme fırsatı bulabileceğiniz yaz turizminin en uğrak noktalarından birisidir. Kaş Gezilecek Yerler listesine Keşif Rehberi'mizden bakabilirsiniz.

Mavi Kıyı Suites

  Apart Otel
 • Andifli Mah /
 • Kaş /
 • Antalya

Tesis Fiyatı

28 Mart 2023 giriş oda fiyatı

2999 TL

En Uygun Fiyata Git

5- Ali Kayası ve Menzelet Baraj Gölü, Kahramanmaraş

Kahramanmaraş'ın Onikişubat ilçesine bağlı olan Ali Kayası 148 metre yükesekliğe sahip. Uçurumun kenarından bu harika manzarayı izlemek adeta fabrika ayarlarına dönmüşsünüz gibi hissettirecek. Mavi ve yeşilin bir arada bulunduğu bu yerde Menzelet Baraj Gölü hemen ayaklarınızın altında. Özellikle fotoğrafçıların ilgi odağı olan bu yer hayatınızda bir kez de olsa görmelisiniz.

Grand Vav Hotel

  Otel
 • Adliye /
 • Dulkadiroğlu /
 • Kahramanmaraş

Tesis Fiyatı

28 Mart 2023 giriş oda fiyatı

2999 TL

En Uygun Fiyata Git

6- Tomara Şelalesi, Gümüşhane

Manzara Severleri Büyüleyecek 8 Seyahat RotasıGümüşhane'nin Şiran ilçesinde olan Tomara Şelalesi, eşsiz bir güzelliğe sahip. Tomra çayı üzerinde bulunan şelalede, ziyaretçilerin bu harika güzelliği izleyebilmeleri için bir seyir terası bulunuyor. Gümüşhane şehir merkezine 105 km uzaklıkta olan bu şelale için ortalama bir buçuk saatlik bir yolculuk yapmanız gerekiyor.

Ramada By Wyndham Gümüşhane

  Otel
 • Özcan Mah /
 • Merkez /
 • Gümüşhane

Tesis Fiyatı

28 Mart 2023 giriş oda fiyatı

1995 TL

En Uygun Fiyata Git

7- Tarihi Mardin Evleri

Manzara Severleri Büyüleyecek 8 Seyahat RotasıTaş mimarisinin önemli eserlerinden biri olan Mardin Evleri harika manzarısıyla görenleri büyülüyor. Adeta Mardin'in sembolü haline gelen bu evler doğudan batıya 2500 metre uzunluğunda, 500 metre genişliğinde bir alana kurulmuştur. Karşıdan bakıldığında evler birbiri üstüne yığılmış bir düzen içerisinde görünür. Bu da aslında Mardin Evlerinin harika manzarasını oluşturur. Özellikle gece fotoğraf çekmek için en doğru zamanlardan biridir. Mardin Gezilecek Yerler'i Keşif Rehberi'mizden okuyabilirsiniz.

Old City Mardin

  Otel
 • Savurkapı /
 • Artuklu /
 • Mardin

Tesis Fiyatı

28 Mart 2023 giriş oda fiyatı

850 TL

En Uygun Fiyata Git

8- Uçhisar Kalesi, Nevşehir

Manzara Severleri Büyüleyecek 8 Seyahat RotasıKapadokya'nın eşsiz yer şekilleri ve tarihi atmosferiyle ziyaretçiler unutamayacağınız bir seyahat deneyimi yaşıyor. Kapadokya'nın en uç noktasında yer alan Uçhisar Kalesi, doğal ve tarihi yapıları bir arada bulunduruyor. Geçmişi ve hayatı iliklerinize kadar hissedeceğiniz bu harika yerde harika bir seyahat deneyimi yaşayacağınıza şüphemiz yok. Kapadokya Gezilecek Yerler listesini Keşif Rehberi'mizden görebilirsiniz.

Uçhisar Kaya Hotel

  Otel
 • Merkez /
 • Kapadokya /
 • Nevşehir

Tesis Fiyatı

28 Mart 2023 giriş oda fiyatı

2230 TL

En Uygun Fiyata Git
Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)