Neredekal.com
Neredekal.com
Tatil Blog
Konaklama Önerileri
Köyceğiz’de Unutulmaz Bir Villa Tatili

Köyceğiz’de Unutulmaz Bir Villa Tatili

Paylaş
Seyhan Ahen  
Eklenme: 17 Mayıs 2022
 • Son Güncellenme: 17 Mart 2023
Köyceğiz’de Unutulmaz Bir Villa Tatili
Pandeminin hayatımıza yaydığı yeniliklerden biri de villa tatili yapmak! İlk başlarda en yüce amaç izole olmakken, sonra sonra bu tatiller hepimize daha rahat, daha konforlu gelmeye başladı. Ege ve Akdeniz’in buluşma noktası Köyceğiz de bu konforlu villaların en yoğun olduğu tatil cennetlerinden biri. Bu yılki planınız villa tatili, düşleriniz de biraz uyku, biraz denizse buyurun Köyceğiz’e!

Köyceğiz’de Villa Tatili Yapmak

Köyceğiz’de Unutulmaz Bir Villa Tatili

Muğla’nın en güzel ve en özel ilçelerinden olan Köyceğiz, doğanın mavi ve yeşile boyadığı huzur veren bir tablo gibi. Şöyle denizli güneşli bir tatil için en uygun zamanları ise nisan – ekim ayları arasındaki zaman dilimi. Tabiri caizse çıt çıkmayan, sakin dingin bir tatil vadeden Köyceğiz, bu yönüyle diğer Muğla ilçelerinden Bodrum ve Marmaris’e de hiç benzemiyor. Ayrıca çok şaşıracaksınız ama Köyceğiz öylesine yağış alan bir yer ki, ülkemizin en yağmurları yeri olan Rize’den sonra ikinci sırada geliyor.

Köyceğiz’in tarihi – doğal güzellikleriyle tanışmak ve maviliklerinde uzun uzun kulaç atmak için farklı konaklama alternatiflerinden biri de villa kiralamak. Köyceğiz’de denize yakın ya da ulaşımı kolay bir villada konaklayarak manzaranızı maviye boyamak ya da sabah akşam denizi, doğayı koklamak mümkün. Kalabalık bir aile ya da arkadaş grubuysanız hem bir arada hem de herkesten izole olabilmeniz de mümkün. Donanımlı bir mutfakta kendi yemeğinizi kendi usulünüzle hazırlamak ve hem ekonomik hem de mükellef sofralar kurmak ise bambaşka bir keyif.

Köyceğiz’de Bunları Yapmadan Dönmeyin

Köyceğiz tarih öncesinde de insanların severek yaşadığı, medeniyetler kurduğu ve izler bıraktığı önemli bir rota. Köyceğiz villalarından birinde konaklarken dünyaca ünlü birçok plajda yüzebilir hem tarihi hem de doğal özellikleriyle dünya ‘en’lerine girmiş birçok güzellikle de tanışabilirsiniz. Bu önerilerimizin yanında daha detaylı Köyceğiz Gezilecek Yerler Rehberi için Keşif Rehberi’mizi okuyabilirsiniz.

Gölde Yüzün

İlçe merkezinin kenarında konumlanan Köyceğiz Gölü Kargıcık, Asar, Yuvarlakçay gibi ilçenin su kaynaklarının buluşma noktası. Gölün cam gibi şeffaf görüntüsüne bir de ormanların gölgesi düşünce seyrine doyulmuyor. Bizim Akdeniz’den tanıdığımız Caretta Carettalar da gölü deniz sanıyor olmalı ki, yılın belirli zamanlarında gelip yumurta bırakıyorlar. Göl çevresinde kamp ve yürüyüş yapabiliyorsunuz. Köyceğiz’de Unutulmaz Bir Villa Tatili

Kaplıcalarında Şifalanın

Köyceğiz’de ruha şifa bir atmosferin yanında iyileştirici özelliklere sahip kaynak suları da var. Yaklaşık 40 dereceye çıkan ısısıyla bu kaplıcalar birçok hastalığa iyi geliyor. Köyceğiz Gölü’nün yakınındaki Sultaniye Kaplıcaları bölgenin en bilinen kaplıcası ve toplu taşıma araçlarıyla da kolayca ulaşabiliyorsunuz. Köyceğiz’de Unutulmaz Bir Villa Tatili

Tarihi Güzelliklerini Keşfedin

Köyceğiz’den Karyalılar, Likyalılar derken tarihe yön veren birçok medeniyet gelmiş geçmiş. Kaunos Antik Kenti, Dalyan kayalıklarındaki kral mezarları ve kayaların içine oyularak yapılmış antik tiyatro ‘gitmeseniz görmeseniz olmaz’ diyeceğimiz yerlerin başında geliyor. Köyceğiz’de Unutulmaz Bir Villa Tatili

Yuvarlakçay’da Serinleyin

İlçeye 10 km uzaktaki Yuvarlakçay, Topgözü Kanyonu’nun devamı. Yaz günlerinde görsel zenginliği ve serinleten atmosferiyle bir mesire yerine dönüşen çay kenarında gözleme yemek de adetten! Köyceğiz Yuvarlak Çay Rehberimizi ise buradan okuyabilirsiniz. Köyceğiz’de Unutulmaz Bir Villa Tatili

Turkuaz Sularında Kulaç Atın

Köyceğiz’in merkezine araçla yarım saat uzaklıktaki Ekincik Plajı kentin en temiz plajlarından. Göcek ve Marmaris’ten kalkan tur tekneleri de buraya mutlaka uğruyor. İztuzu Plajı’nı ise zaten Caretta Carettalardan tanıyorsunuz. Bu plajın Köyceğiz’in merkezine mesafesi ise ortalama 40 km. Meşhur Kargıcak Koyu’da en az İztuzu kadar seveceğiniz bir plaj ve burası da merkeze hemen hemen aynı mesafede.

Tatil İçin En İyi Köyceğiz Villaları

Köyceğiz’de Unutulmaz Bir Villa Tatili

Bir villa tatilinde aradığınız konfor ve lüks ise Köyceğiz villa tatilinde tercihinizi özel dekorasyonlu ve müstakil havuzlu bir evden yana kullanabilirsiniz. Balayına çıkacaksanız ve ‘hem deniz hem doğa gören romantik bir ev olsa ne güzel olur’ diyorsanız iki kişilik jakuzili bir villa seçebilir ya da otantik tarzdan hoşlanıyorsanız şömineli taş evlerden birinde konaklayabilirsiniz. Köyceğiz hem özel aracınızla hem de toplu taşıma araçlarıyla kolay bir ulaşım ağına sahip. Köyceğiz villalarında iyi bir tatil geçirmenizi dileriz.