Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol

Köyceğiz Gezilecek Yerler

Köyceğiz civarında görülmesi gereken 3 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Ağla Yaylası
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Muğla
Köyceğiz Gölü
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Muğla

3 mekandan 2 tanesi gösteriliyor

Köyceğiz Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler

Muğla’nın 13 ilçesinden biri olan Köyceğiz, temiz havası ve doğal güzellikleriyle cezbediyor. Hem bir tatil kasabası olmasından kaynaklı hem de denize çıkan yolları dolayısıyla tatil için mükemmel yerler arasında bulunuyor. Türkiye’nin gözde tatil yörelerinden biri olan Muğla, mavi ve yeşil buluştuğu eşsiz manzaralara ev sahipliği yapıyor.

Muğla turizm açısından her ilçesiyle birlikte gelişmiş yerler arasında bulunuyor. Muğla’yı hem plajları hem de tarihî mekânları itibarıyla tatiliniz için tercih edebilirsiniz. Yaz tatilleri başta olmak üzere her mevsim ziyaretçilerini ağırlayan Köyceğiz, şehrin popüler tatil lokasyonları arasında yer alıyor.

Yemyeşil doğası, berrak denizi ve lezzetleri yemekleriyle ön plana çıkan ilçe, yerli ve yabancı turistlerin uğrak noktası. İlçede çok sayıda gezilecek yer ve keşfedilecek güzellik bulunuyor. İlçeyi kapsamlı bir şekilde gezmek için Muğla Köyceğiz gezilecek yerler listesi oluşturabilirsiniz. Bu sayede ilçede hiçbir detayı atlamadan her yeri gezebilirsiniz.

Köyceğiz Gezilecek Yerler

Köyceğiz’de yer alan doğal güzellikleri ile meşhur Ağla Yaylası, doğa içinde vakit geçirebileceğiniz turist noktalardan biri. Yayla içerisinde bulunan restoranlarda oturup eşsiz manzarayı seyrederken lezzetli yemeklerin tadına bakabilirsiniz. Yayla içinde farklı ihtiyaçlarınıza uygun hizmetler bulunuyor. Ayrıca yaylada ağustos ayında Mahya Şenlikleri yapılıyor.

Ağustos ayında bölgede tatil yapıyorsanız bu şenliğe katılarak keyifli ve eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Yöre özgü oyunlar, yöresel lezzetler ve çeşitli etkinliklerden oluşan şenlik, her yaştan tatilciye hitap ediyor. Yaylaya ulaşım sağlamak için özel aracınızı kullanabilir veya otobüsleri tercih edebilirsiniz. Ayrıca konaklamak için yayla yakınlarında kamp kurabilirsiniz.

Muğla Köyceğiz gezilecek yerler arasında Topgözü Kanyonu bulunuyor. Burada kayaların arasında kalan kar suyunun nasıl şelaleyi oluşturduğunu görebilirsiniz. Bu kanyonun bir bölümü ise Köyceğiz’in içme suyunu karşılıyor.

Köyceğiz Gölü, dünyada 7 tane bulunan ayaklı göller arasında yer alıyor. Caretta Caretta kaplumbağalarının yaşam alanı olan göl, Muğla’nın Menteşe bölgesinde konumlanıyor. Köyceğiz Gölü çevresinde gezebilirsiniz. Ayrıca göl yüzmek içinde uygun. Köyceğiz gezilecek görülecek yerler arasında gelen bir diğer doğal güzellik ise Kulak Mesire Alanı.

Piknik yapmak istiyorsanız bu alan tam size göre. Burada sadece piknik değil alan içerisinde bulunan restoranlara da gidebilirsiniz. Köyceğiz çevresi gezilecek yerler içinde Sandras Dağı da bulunuyor. Bu dağ, doğa yürüyüşü yapmak için elverişli bir yapıya sahip. Sandras Dağı, Ağla Yaylası’na 18 km uzaklıkta konumlanıyor.

Köyceğiz doğal güzellikleri arasında yer alan bir başka mekân ise Ekincik Koyu ve Plajı. Köyceğiz’de deniz turizmi için uygun plajlardan olan bu koy, sessizliği ve sakinliği ile ön plana çıkıyor.

Fethiye Köyceğiz Gezilecek Yerler

Köyceğiz, doğal güzelliklerinin yanında tarihi açıdan da zengin bir ilçe. Köyceğiz tarihî mekânlar arasında yer alan Kaunos Antik Kenti, UNESCO Dünya Mirası Geçici sırasında bulunuyor. Antik kent Çandır Köyü sınırları içinde yer alıyor. Bir diğer tarihî mekân olan Sait Bey Konağı, ev sahibinin tüm antik eşyalarını içerisinde bulunduruyor.

Konak kullanıldığı dönemden izler taşıyor. Köyceğiz Yuvarlakçay, Fethiye Köyceğiz Gezilecek Yerler listesinin başında gelen yerlerden. Çay içerisinde yüzebilirsiniz. Ayrıca etrafta bulunan restoranlarda oturup manzaranın keyfini çıkarabilirsiniz. Doğal manzaraya karşı fotoğraf çekebilirsiniz. Köyceğiz turistik yerler içerisinde kaplıcalar da bulunuyor. Köyceğiz kaplıcalar denilince akla ilk Sultaniye Kaplıcaları gelir.

Kaplıca çevresinde konaklayabileceğiniz oteller bulunuyor. Bu otellerde konaklayıp sonrasında şifalı suya girebilirsiniz. Kaplıca içerisinde kapalı ve açık havuzlar mevcut. Ayrıca diğer kaplıcalardan farklı olarak burada çamur banyosu imkânı da mevcut. Sultaniye Kaplıcası, ülkenin en yüksek radyo aktivitesine sahip kaplıcası olarak biliniyor.

Bu özelliğin romatizma, kireçlenme gibi daha birçok hastalığa şifa olduğu biliniyor. Aynı zamanda kaplıcanın büyük banyosunun yanında bulunan oradan çıkan suyun da içildiğinde çeşitli hastalıklara şifa verdiği düşünülür. Kaplıcalara gelip şifalı sularda tedavi olabilirsiniz. Bunun yanında farklı bir kaplıca konseptli otelde konaklayabilirsiniz.

Köyceğiz Konaklama

Köyceğiz’de konaklamak için yayla çevresinde kamp kurabilirsiniz. Bunun yanında şehir merkezinin yakınlarında butik, apart ve beş yıldızlı otellerde konaklayabilirsiniz. Kalabalık bir grup hâlinde tatil yapacaksanız bölgedeki villa kiralama seçeneklerini tercih edebilirsiniz. Köyceğiz villaları sizlere uygun olacaktır. Balayı ve yaz tatilleri için de Köyceğiz otelleri tercih ederek bölgede konforlu zaman geçirebilirsiniz.

Otelde konaklamayı tercih ediyorsanız tesislerin sunduğu olanakları ve hizmetleri değerlendirerek seçim yapabilirsiniz. Bu sayede beklentilerinize uygun bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Evcil hayvana sahipseniz evcil hayvanınızın otel tarafından kabul edilip edilmediğini öğrenerek tatil planı yapabilirsiniz. Bunun yanında otellerin konumunun Köyceğiz gezilecek yerler için olan mesafesini incelemek sizler için avantaj sağlayabilir.

Bu sayede çevre gezilerinde konum avantajından faydalanabilirsiniz.

Köyceğiz otelleri imkânları arasında hamam, açık büfe yemek, sauna, masaj gibi alternatifler olabiliyor. Odada sunulan hizmetler ve tesis olanakları çeşitli durumlara göre farklılık gösteriyor. Ayrıca konaklama türüne göre misafirlere tesisler farklı hizmetler sunuyor. Apart, butik otel ve pansiyon gibi tesis seçeneklerinin konforlu olanaklarıyla Köyceğiz’de keyifli bir tatil yapabilirsiniz.

Köyceğiz gezilecek yerlere otelden ulaşım sağlamak için toplu ulaşım araçlarını veya transfer servislerini kullanabilirsiniz. Ayrıca araç kiralama hizmetleri çevreyi gezmek için tercih edebileceğiniz yöntemlerden biri. Bu seçeneklerden birini tercih ederek Köyceğiz ve çevresini dilediğiniz gibi gezebilirsiniz. İlçede düzenlenen tiyatro, konser ve şenlik gibi etkinliklere katılarak tatilinize yeni deneyimler ekleyebilirsiniz.

Köyceğiz Gezilecek Yerler ve Tarihi Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Köyceğiz için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Köyceğiz için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Köyceğiz Gölü, Köyceğiz Topgözü Kanyonu, Köyceğiz konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Köyceğiz için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Köyceğiz için gezilecek ücretsiz yerler : Köyceğiz Gölü, Ağla Yaylası, Köyceğiz Topgözü Kanyonu, Köyceğiz konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Köyceğiz için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Köyceğiz için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Köyceğiz Gölü, Köyceğiz Topgözü Kanyonu, Köyceğiz konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Köyceğiz için gezilecek yerler nelerdir?
Köyceğiz için gezilecek yerler : Köyceğiz Gölü, Ağla Yaylası, Köyceğiz Topgözü Kanyonu, Köyceğiz konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.