Kaş’ta Yapılabilecek Popüler Aktiviteler, Türkiye

Kaş’ta Yapılabilecek Popüler Aktiviteler

Yorum Yok

Yapmadan Dönme Arzu Aksaya

Kaş’ta Yapılabilecek Popüler Aktiviteler
30 sene önce pek bilen yoktu Kaş'ı! Bohem tarzda takılan üniversitelilerin çantalarını sırtlayıp geldiği ve ufak ekonomilerle krallar gibi tatil yaptığı ufacık bir köydü. Şimdi ise eskilerin o mütevazi köyü gitti yerine çekim gücü yüksek ışıl ışıl bir belde geldi. Bu yaz arkamda bırakıp geldiğim ama şimdiden özlediğim bu çok özel yöreyi bir de benden dinleyin istedim. Yaz, hatta sonbahar için mavi ve yeşil bir arada tatil planlıyorsanız buyurun size Kaş'ı takdim edeyim.

Kaş Nasıl Bir Yer?

Kaş’ta Yapılabilecek Popüler AktivitelerBirbirinden havalı yatların dizildiği marinası, geceleri evrim geçiren işveli cilveli meydanı, uzun çarşısında yürürken ansızın karşınıza çıkan antik mezarı ve mavi tonlamalarıyla bambaşka bir diyar Kaş! Karşısında görünen 6 km yakınındaki Meis Adası bazı gezginlerin yüzerek giderim iddiasından nasiplense de aslında Yunan toprağı ve öyle kafaya göre yüzüp gelinecek bir yer de değil. Ama bir gidip göreyim, nasıl bir yermiş keşfedeyim derseniz teknelerle ulaşım mümkün. Kaş'ın turkuaz renkteki derin denizi görebileceğiniz, yüzebileceğiniz en keyifli denizlerden. İçi ayrı dışı ayrı güzel, hatta diplerdeki güzelliğe ek bir de antik şehir kalıntıları var ki bu da öyle her ülkeye nasip olmayan bir cennet! Ayrıca "Kaş'ta bu sezon fiyatlar nasıl" diye merak edenler için de şöyle bir içeriğimiz mevcut. Göz atmadan Kaş tatili planlarına başlamamakta fayda var, bizden söylemesi.

Kaş'ta Ne Yapılır, En Popüler Aktiviteler Neler?

Hiçbir şey yapmamanın en derin hazzını yaşayabileceğiz ya da her şeyi yapabilecek kadar enerjiye bürünebileceğiniz değişik bir atmosfer var burada. Gelip gördükten, havasını soluyup suyunu içtikten sonra muhtemelen müdavimliğine namzetsiniz. Gelelim hazır gelmişken yapılacaklara, yani beldenin klasikleşmiş olmazsa olmazlarına.

Özkaymak Konya Otel

    Otel
  • Fatih /
  • Selçuklu /
  • Konya

Tesis Fiyatı

29 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

1029 TL

En Uygun Fiyata Git

1 - Yüzün, dalın; turkuaz denizin tadını çıkarın

Kaş’ta Yapılabilecek Popüler Aktivitelerİnanın Kaş'ın denizi fotoğraflarda gördüğünüz gibi, hiçbir fotoğraf öyle filtreli filan değil, gerçekten de turkuaz. Bazı plajları yürüme mesafesinde, bazılarına ise araçla veya tekneyle ulaşabiliyorsunuz. Dalış yapmak isterseniz bu konuda eğitim veren, derinleri keşfederken rehberlik eden birçok dalgıç okulu var Kaş'ta. Denizin derinlerinde yarı tropik balık kolonileriyle ve Caretta Carettalarla karşılaşma olasılığınız da bir hayli yüksek. Tabii her yanı yosun tutsa da metal soğukluğu hissettiren batıkları da anmadan geçmeyeyim.

2 - Tekne turuna çıkın

Kaş’ta Yapılabilecek Popüler AktivitelerKaş'ın klasiklerinden biri de tekne turu yapmak. Yakın plajlardan ziyade uzak koyları da merak ediyorsanız içi kanyonlu İnönü Koyu, bol balıklı Akvaryum Koyu, Batıkşehir, Kaleköy, Üçağız rotalı bir tur için limandaki teknelerden birini seçebiliyorsunuz. Bu aktivitenin 2021 güncel fiyatı tekne büyüklüğüne göre 150-200 TL arasında değişiyor. Sabah çıkıp akşam gelen bu turlara öğlen yemeği de dahil.

3 - Kekova'nın batık şehri Simena'ya yukarıdan şöyle bir bakın

Kaş’ta Yapılabilecek Popüler AktivitelerBöyle bir güzellik var mı cümlesinin içindeki ‘böyle' tam da burası! Develer tellal, pireler berber iken çok büyük bir depremle yerle bir olan efsane bir şehir var suyun altında. Koruma altında olduğu için yüzemiyorsunuz, bindiğiniz teknelerin de burada durması yasak. Ama üzerinde kano yapabiliyor, bol bol fotoğraf çekebiliyorsunuz.

4 - Mekanlarında yiyin için eğlenin, Kaş'ta her tarza uygun yer var

Kaş’ta Yapılabilecek Popüler AktivitelerKaş'ın meydanında ve Uzun Çarşı'da yürürken sağa sola kıvrılan ara sokaklarında restoran, bar, meyhane tarzı onlarca mekan var. Müzikli mekanların çoğu da jazz, rock ve canlı sahne performanslarıyla seçim yapmakta zorlanacağınız kadar iddialılar. Kaş'ın kendine özgü lezzeti tabii ki Akdeniz'de ağa takılan deniz ürünleri. Ama canınız ne isterse bulabileceğiniz menülere de rastlayacaksınız.

5 - Uzun Çarşı'da turlayıp alışveriş yapın

Kaş’ta Yapılabilecek Popüler Aktivitelerİçinde yürürken "mişli" geçmiş tarihten kalan bir lahit göreceğiniz başka bir çarşı varsa lütfen söyleyin, çünkü ben görmedim bilmiyorum. Geceleri vitrinleri parlayan dükkanlarıyla ve renkli tezgahlarıyla gözü şenlendirip neşelendiren bu çarşıda hediyelik eşyadan Yörük halılarına, butiklerden, takıcılara kadar birçok şey bulabilirsiniz. Esnaf kimseyi yoldan çevirmiyor, zorla oyalamıyor. Eğlenerek, severek gezebileceğiniz bir yer…

6 - Saklıkent'i keşfedin

Kaş’ta Yapılabilecek Popüler AktivitelerBir zamanlar saklı olduğu doğru ama şimdi bir gidin, uluslararası kanyon olmuş. Kanyona giriş oldukça curcunalı, asma köprülerle nehri geçen ve suda gerili bir ipe tutunarak yürümeye çalışan insanlar! Her türlü kayma ve düşme ihtimaline karşı rahat ayakkabılarla gidin ve ne olur ne olmaz telefonu da plastik bir kılıfla korumaya alın.

7 - Dünyanın en güzel manzaralı yolu olan Likya Yolu'nun yolcularından biri de siz olun

Kaş’ta Yapılabilecek Popüler AktivitelerDemre'den ya da Hoyran tarafından rotaya dahil olabileceğiniz bu yol antik kalıntıları ve muhteşem deniz manzaralarıyla sizi kaplumbağa kadar yavaşlatsa da amaç zaten tempolu yürüyüp 10.000 adım atmak değil. Mistik Likya Yolu eşsiz deneyimler yaşamak isteyen ve "anda kalmayı" hedefleyen herkes için en iç açan yürüyüş rotalarından biri. Dağ taş aşacağınız için rahat ayakkabı seçimi bu aktivite için de olmazsa olmazlardan.

8 - Antiphellos Antik Tiyatrosu'nda Meis'e karşı bir günbatımı izleyin

Kaş’ta Yapılabilecek Popüler AktivitelerKaş'ın merkezinden yarımadaya giden yola doğru ilerlediğinizde sağınızda kalıyor bu tiyatro. Yan duvarları restore edilmeye çalışılmış antik eserin kendi devrindeki haşmeti nasıldı bilinmez ama sıcak çekilip gün kararınca sergilediği o manzara muhteşem. Saatinizi güneşin vedasına kurun ve en azından bir gece o ana şahit olun.

9 - Kaputaş'a uğrayın

Kaş’ta Yapılabilecek Popüler AktivitelerEğer araçla gelecekseniz sabah erken kalkmanız, o uzun ince yolda arabayı park edecek bir köşe kapmanız gerek. Sonra o uzun basamaklardan tek tek inip teriniz teninize yapışmadan serin sulara dalabilirsiniz. Haa plaj olarak alternatifi var mı var. Ama Kaputaş Kaş'ın deniz ritüellerinden birisi. Kaş'ın merkezinden yarım saatte ulaşabiliyorsunuz.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)