İzmir’in Birbirinden Güzel Plajları

Yorum Yok

Rota Önerileri Seyhan Ahen

İzmir’in Birbirinden Güzel Plajları
Havaların ısınması ile tatil planları yapılmaya başlandı. Yaz tatili denilince de akla gelen ve en çok tercih edilen şehirlerden biri tabii ki İzmir! İzmir gezilecek yerler, tarihi, doğal güzellikleri, eğlencesi, kültürü, yemekleri ve daha saymakla bitiremeyeceğimiz özellikleriyle içinde yaşayan insanların keyfini sürdüğü, diğer insanların ise kıskanarak izlediği dopdolu bir şehir. Anlatmakla bitmeyecek kadar çok güzelliğe ve özelliğe sahip bu şehrin denizlerine ayrı olarak değinmek istedik. Muazzam İzmir plajları ve sahilleri her yaz yerli ve yabancı binlerce turist ziyaretçiyi ağırlıyor. Sizin de tatil planlarınız yavaş yavaş oluşmaya başladıysa ve ‘bu sene bol bol denizin keyfini çıkarmak istiyorum' diyorsanız gelin İzmir'de denize girilecek 5 yere beraber bakalım.

1- Kum Denizi Plajı, Urla

İzmir’in Birbirinden Güzel PlajlarıUrla Belediyesi tarafından işletilen Kum Denizi Plajı, İzmir şehir merkezine yaklaşık 38 km uzaklıktadır. Kum denizi plajına araba veya toplu taşıma ile gidebilirsiniz. Plaj, hem aileler hem de gençler tarafından oldukça talep görüyor. Kum Deniz Plajı'nın ince kumları, soğuk suyu, temizliğinin keyfini çıkarırken plajda bulunan kafeterya ve plaj hizmetlerinden de faydalanabilirsiniz. Urla son yıllarda gerek Urla Gastronomi Rotası sayesinde, gerekse güzel otelleri nedeniyle oldukça tercih edilen popüler bir İzmir ilçesi. Kum Denizi Plajı'nın mavi bayraklı olduğunu da ekstra belirtmek isteriz. Mavi bayrak ödülü hakkında daha fazla bilgi için Mavi bayraklı plajlar hakkındaki yazımızı inceleyebilirsiniz.

2- Ilıca Plajı, Çeşme

İzmir’in Birbirinden Güzel Plajlarıİzmir denildiği zaman ilk akıllara gelen yerlerden biri Çeşme- Ilıca Plajı! İzmir'e 80 km ve Çeşme merkeze 12 km olan Ilıca plajı, genelde insanlar tarafından termal suları içinde bulundurduğu mineraller ile şifalanmak amacıyla tercih ediliyor. Plaj, termal sulara yakınlığı sayesinde sadece yazın değil ilkbahar ve sonbahar aylarında da tercih edilen yerler haline geliyor. Ilıca plajının denizi yıl boyunca dalgalı olmasına rağmen sığ olması özelliğiyle size güvenli ve keyifli bir deneyim sunuyor.

Ilıca plajına giriş ücretsiz fakat şezlong ve şemsiye kullanmak isterseniz ayrıca kiralamanız gerekiyor. İnce kumları ve berrak denizinin keyfini çıkarmanın yanında voleybol ve su sporları ile de zaman geçirebilirsiniz. Çeşme Ilıca Plajı'na hem özel aracınız ile hem de toplu taşıma ile gidebilirsiniz.

3- Ürkmez (Akvaryum) Plajı, Seferihisar

İzmir’in Birbirinden Güzel PlajlarıBerrak, tertemiz, balıkları bile görebileceğiniz bir denizin keyfini çıkarmak istiyorsanız ünlü Seferihisar Ürkmez (Akvaryum) Plajı'nı deneyimlemelisiniz! Gündüz plajın derin sularını , akşam üstü ise gün batımı manzarasını deneyimleyebileceğiniz huzurlu bir Seferihisar tatili sizi bekliyor. Girişi ücretsiz olan Akvaryum Plajı'nda isterseniz şemsiye ve şezlong kiralayabilirsiniz. Ürkmez (Akvaryum) Plajı' da mavi bayraklı plajlarımızdandır. Çevresindeki Seferihisar Otelleri'nde yerinizi ayırtarak Seferihisar Gezilecek yerleri keşfedebilir, tatilinizin birkaç gününü huzur içinde geçirmeyi tercih edebilirsiniz.

4- Halk Plajı, Foça

İzmir’in Birbirinden Güzel PlajlarıMasmavi, serin denizin keyfini çıkarmak için özel araba veya toplu taşıma ile kolaylıkla ulaşım sağlayabileceğiniz bir adres istiyorsanız size mavi bayraklı Foça Halk Plajını öneririz.Yazın yerli ve yabancı pek çok turistin tercih yeri olan Foça da vakit geçirdikten sonra kendinizi kolaylıkla denize atabilirsiniz. Plaja giriş ücretsiz olsa da yoğunluktan şezlong ve şemsiye bulmakta sıkıntı çekmemek için tedarikli gelmeyi unutmayın. Deniz'in derin ve soğuk olduğunu da ekstra belirtmemiz de fayda var. Yiyecek ve içecek için plajın etrafındaki büfe ve restoranlardan faydalanabilirsiniz. Foça Gezilecek Yerler'i merak ediyorsanız, Foça Rehberimizi okumanızı tavsiye ederiz.

5- Ağapark Plajı, Aliağa

İzmir’in Birbirinden Güzel PlajlarıAliağa Belediyesi tarafından işletilen mavi bayraklı Ağapark Plajı tertemiz denizi, sosyal alanları ile keyifli vakit geçirmek için oldukça yoğun tercih ediliyor. Girişi makul bir ücrete sahip olan Ağapark Plajı'nın şezlong ve şemsiye imkanlarından da faydalanabilirsiniz. Hem serinleyip denizin tadını çıkarayım hem de sakin, keyifli bir gün geçireyim istiyorsanız özel aracınız veya toplu taşıma ile Ağapark Plajına gidebilirsiniz.

İzmir Denize girilecek yerler elbette bu plajlarla sınırlı değil. İzmir Gezilecek Yerler'i merak ediyor, güzel bir tatil düşlüyorsanız Neredekal.com üzerinden İzmir Otelleri'ne göz gezdirebilir, sevdiklerinizle keyifli bir tatil için şimdiden harekete geçebilirsiniz.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)