Urla'da Dört Dörtlük Tatil Deneyimi Yaşamak İsteyenlere Öneriler, Türkiye

Urla'da Dört Dörtlük Tatil Deneyimi Yaşamak İsteyenlere Öneriler

Yorum Yok

Rota Önerileri Alper Kaya

Urla'da Dört Dörtlük Tatil Deneyimi Yaşamak İsteyenlere Öneriler
Gözünüzü bir anlığına kapatın ve hayal edin: İzmir'in en sakin, en sessiz ve köklü bir tarihe sahip olan tatil beldelerinden birisindesiniz. Evet, Urla'dan bahsediyoruz, bildiniz! Urla'da olduğunuzu farz edin ve ne yapmak istersiniz?

İşte bu yazımızda, Urla'da dört dörtlük bir tatil deneyimi yaşamak isteyenlere önerilerimizi bulacaksınız. Hazırsanız, tatil başlasın!

Tertemiz Bir Deniz: Çeşmealtı

Urla'da Dört Dörtlük Tatil Deneyimi Yaşamak İsteyenlere ÖnerilerUrla ilçe merkezinin 5 kilometre uzağında bulunan Çeşmealtı, özellikle tertemiz deniziyle sakinlik ve huzuru ararken birkaç kulaç atmayı da hedefleyenlerin keşfini bekliyor. Sahil bölgesinde çok sayıda kafe, bar ve restoran bulunan Çeşmealtı'nda dilerseniz 12 adalara günübirlik olarak düzenlenen tekne turlarına katılabilir, dilerseniz bölgede yer alan kamp alanlarına çadır kurabilirsiniz. Akşam saatlerinde kurulmaya başlanan Çeşmealtı Pazarı'na uğrayıp, hediyelik eşya almayı unutmayın!

Edebiyatın Peşinde: Necati Cumalı Anı ve Kültür Evi

Urla'da Dört Dörtlük Tatil Deneyimi Yaşamak İsteyenlere ÖnerilerTürk edebiyatının en önemli isimlerinden birisi olarak kabul edilen Necati Cumalı'nın doğup yaşadığı ev, Urla şehir merkezinde bulunan ve günümüzde müzeye çevrilen Necati Cumalı Anı ve Kültür Evi'dir. İki katlı, sevimli taş binanın giriş katındaki bir oda aynı zamanda ilçe kütüphanesi olarak hizmet veriyor. Kütüphanenin yanı sıra Necati Cumalı'ya ait kişisel eşyalar, fotoğraflar, eserler ve yazılar da bir müze özeniyle sergileniyor.

Sağlıklı Bir Yaşamın Uğrak Yeri: Malgaca İçmeleri

Urla'da Dört Dörtlük Tatil Deneyimi Yaşamak İsteyenlere ÖnerilerUrla ilçe merkezinin 10 kilometrelik mesafesinde, bir doğa harikası yer alıyor. İzmir – Çeşme yolu üzerinde bulunan ve Urla'nın müthiş doğasını olanca güzelliğiyle gözler önüne seren Malgaca İçmeleri, bilhassa yerli turistlerin uğrak yeri. Su sıcaklığı ılık sayılabilmekle birlikte oldukça tuzlu olan Malgaca İçmeleri; gücünü üç kaynaktan alıyor. İçme suyu olarak da kullanılan Malgaca İçmeleri'nin suyunun karaciğer rahatsızlıklarına, safra yollarına, mide ve bağırsağa iyi geldiği iddia ediliyor. Malgaca İçmeleri tedavi ve dinlenme amacıyla tercih edilmekle birlikte, suyun sert yapısından ötürü tedavi amaçlı su içme işlemi üç gün boyunca sürdürülüyor. Bölgede, konaklamak için tesisler de yer almakta ancak tercihen günübirlik bir seyahatle de ziyaret edilebilinir.

Her Adımda Tarih: Klazomenai Antik Kenti

Urla'da Dört Dörtlük Tatil Deneyimi Yaşamak İsteyenlere ÖnerilerUrla ilçe merkezi Limantepe'de konuşlanan Klazomenai Antik Kenti, 12 İyon kentinden birisi olarak kabul ediliyor. Limantepe'de başlayan Klazomenai; Cankurtaran ve Ayyıldız tepelerinin eteklerine dek uzanıyor. Antik kentte 1921 yılında başlayan kazı çalışmalarında günümüze kadar uzanan süreçte arkaik, klasik ve erken çağlardan oldukları düşünülen tabakalar tespit edilmiş olup; Erken Tunç Dönemi'nin izlerini taşıyan saray yapısının bir parçası olan koridorlu ev ile Orta Tunç Çağı'na ait yuvarlak tek mekanlı evlerle, fırın gün yüzüne çıkarılmış. Zeytinyağı işliğinin, tarihte ilk defa burada kullanıldığı düşünülüyor. Antik kente giriş ücretsiz.

Sana Dün Bir Tepeden Baktım Aziz Urla: Güvendik Tepesi

Urla'da Dört Dörtlük Tatil Deneyimi Yaşamak İsteyenlere ÖnerilerUrla'nın en bilinen ve en ziyaret edilen noktalarından birisi de ilçe merkezinin 5 kilometre uzağındaki Güvendik Tepesi. Çeşmealtı'nda yer alan Güvendik Tepesi; sahip olduğu yüksek konum aracılığıyla Çeşmealtı, Urla ve İzmir Körfezi'ni bir arada seyir imkanı sunuyor. Yeşil alanları ve sahip olduğu bu manzarayla Urla'nın mutlaka ziyaret edilmesi gereken noktalarından birisi olan Güvendik Tepesi'nde güneşin doğuşu ve batışını izlemeden Urla'dan ayrılmamanızı tavsiye ederiz.

Urla'da Nerede Kalınır?

Konforun ve huzurun ön planda olduğu Urla otelleri, fiyatları ile de oldukça bütçe dostu. Genellikle bölgeye özgü taş evlerin restorasyonu sonrasında butik otel olarak hizmet veren tesisler ise havuzlu, özel plajlı ve saunalı olarak değişiklik gösterebiliyor. Şimdi sıra sizin için önereceğimiz huzur dolu birkaç Urla oteline geldi;

Deniz kenarında havuz keyfi; Aktur Otel

Aktur Otel Urla

  Otel
 • İskele /
 • Urla /
 • İzmir
0232 201 05 01

Tesis Fiyatı

08 Şubat 2023 giriş oda fiyatı

500 TL

En Uygun Fiyata Git
Denize nazır otantik bir konaklama; Barba Otel

Barba Otel

  Otel
 • Çeşmealtı /
 • Urla /
 • İzmir
0232 201 05 01

Tesis Fiyatı

08 Şubat 2023 giriş oda fiyatı

850 TL

En Uygun Fiyata Git
Taş konakta eskinin ruhu ile bir konaklama; 1870's Taş Konak Otel Cafe-Bakery

1870's Taş Konak Otel Cafe-Bakery

  Otel
 • Yelaltı Mah /
 • Urla /
 • İzmir
0232 201 05 01

Tesis Fiyatı

08 Şubat 2023 giriş oda fiyatı

850 TL

En Uygun Fiyata Git

Daha fazla Urla otel seçeneği için;

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)