İstanbul’un En Güzel Piknik Alanları, Türkiye

İstanbul’un En Güzel Piknik Alanları

Yorum Yok

Rota Önerileri Seyhan Ahen

İstanbul’un En Güzel Piknik Alanları
İstanbul gibi bir metropolde yaşayıp, hafta sonları arkadaşlarımızla ve ailemizle vakit geçirmek, stresimizi atmak, kendimizle kalmak ve yeni haftaya dinlenmiş olarak başlamak için can atıyoruz. Özellikle havaların güzel olduğu şu günlerde, pandemi koşullarının da etkisi ile açık alanlar oldukça rağbet görüyor. Hal böyle olunca şehirden çok uzaklaşmadan, doğanın bize sunduğu nimetlerden faydalanmak isteyip, ailesiyle veya arkadaşlarıyla vakit geçirmek, doğanın kalbinde yürüyüş yapmak isteyenler için bu listeyi hazırladık.

Hadi piknik sepetlerinizi hazırlayın! İstanbul'un en güzel piknik yerlerini beraber keşfedelim.

1- Mihrabat Korusu

İstanbul’un En Güzel Piknik Alanlarıİstanbul'un en güzel ve en eski mesire yerlerinden birisi olan Mihrabat korusu, kolay ulaşımı nedeniyle İstanbullular tarafından en çok tercih edilen piknik alanlarından biri. Boğaz manzarası yanında, iki yüz dönümlük kocaman bir arazide bulunan mesire alanında dilediğiniz yerde piknik yapabilir, yürüyüş parkurları sayesinde doğada daha fazla vakit geçirebilirsiniz. Mesire alanı içerisinde tuvaletler, kafeterya hizmeti, çocuk oyun alanları da bulunmaktadır.

2- Polonezköy Tabiat Parkı

İstanbulluların günübirlik tercih ettiği, İstanbul'un keşmekeşinden bir an da olsa kurtulabileceğiniz bir bölge olan Polonezköy'de yok yok. İstanbul'un en büyük Tabiat Parkı olan Polonezköy, bitki çeşitliliği ve yaban hayatına ev sahipliği yapması nedeniyle de özel yerlerden birisi. Parkın içinde bulunan kafe restoranların yanı sıra, piknik masalarını kullanarak da doğayla iç içe olabilirsiniz. Bunun yanı sıra Polonezköy yan yana birçok özel işletme olan piknik, kahvaltı ve mangal hizmeti sağlayan restoran ve kafelere sahip. Gözünüze kestirdiğiniz bir yere önceden rezervasyon yaparak da Polonezköy'de güzel bir hafta sonu geçirebilirsiniz.

Tesis Fiyatı

01 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

400 TL

En Uygun Fiyata Git

3- Kartal Aydos Ormanı

İstanbul’un En Güzel Piknik AlanlarıŞehrin stresinden kurtulup, çok uzaklaşmadan gidilebilecek en güzel noktalardan birisi Kartal ve Pendik ilçelerinin üst kısımlarında bulunan Aydos Ormanları. Şehre çok yakın olması nedeniyle özellikle hafta sonu İstanbullular tarafından tercih edilen ormanda piknik ve mangal yapabileceğiniz gibi, orman içerisinde bulunan Aydos Gölü'nde balıkta tutabilirsiniz. Ayrıca birkaç özel şirketin yapmış olduğu grupça oynanan paintball aktivitesini de burada arkadaş veya aile grubunuzla yapabilirsiniz.

4- Belgrad Ormanı

İstanbul'un en büyük yeşil alanı olan Belgrad Ormanı, İstanbul'un Sarıyer ilçesinde, ulaşımı pek zahmetli olan bir ormanlık alan. Ne kadar uzak ve büyük bir alanda olsa da İstanbul'un kalabalıklığını hissedeceğiniz bir yer. İstanbul'da az olan yeşil alanlar nedeniyle, özellikle nüfusu kalabalık Avrupa yakasında yaşayan insanlar hafta sonu temiz oksijen almak için akın akın arabalarıyla Belgrad Ormanına geliyor. Piknik ve mangal yapacak insanlar dışında spor yapan, düzenli bisiklet ve koşu antremanı yapanlar için de tercih edilen bir yer olması nedeniyle hafta sonları özellikle bir hayli kalabalık. Ne diyelim umarım tez zamanda İstanbul'daki yeşil alanlar artar ve nüfus dengeli bir şekilde bu yeşil alanlara bölünür.

Tesis Fiyatı

01 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

1304 TL

En Uygun Fiyata Git

5-Anadolu Yakası Sahil Hattı

İstanbul’un En Güzel Piknik AlanlarıAnadolu yakası sahil hattı yıllardır piknik için en çok tercih edilen bölgeler başında yer alıyor. Marmara Denizini karşınıza alarak uygun bir alana katlanır sandalyelerinizi koyarak ya da çimlere piknik örtülerinizi sererek, sevdiklerinizle zaman geçirmek için ideal birçok nokta var. Son yıllarda yasaklanan mangal nedeniyle artık temiz havada rahatça pikniğimizi yapabileceğimiz bu hatta en çok rağbet gören yerler Maltepe Orhangazi Şehir parkı, Caddebostan Sahili ve Moda Sahili yer alıyor. Özellikle Maltepe sahilinde, doldurma alan nedeniyle oldukça büyük bir bölgeye yayılmış olan bu park içerisinde tenis kortları, basketbol sahası, paten ve kaykay parkuru, çeşitli bisikletli gezinti araçları ve geniş çim alanlar bulunuyor.

6- Göktürk Göleti

Göktürk, özel ulaşım haricinde pek de kolay gidilemeyecek bir konumda olması nedeniyle İstanbul'un kıyıda köşesinde kalmış, pek bilinmeyen bir piknik alanı. Doğal bir gölet bulunan parkta, yürüyüş parkurları ve piknik yapmak isteyenler için masalar bulunmaktadır. İstanbul'un en yüksek oksijen seviyesine sahip olan Göktürk, doğada olmayı seven İstanbullular için iyi ki var.

Tesis Fiyatı

01 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

1125 TL

En Uygun Fiyata Git

7- Kemerburgaz Kent Ormanı

İstanbul’un En Güzel Piknik AlanlarıGöktürk'te bulunan ve İstanbul büyükşehir belediyesinin katkılarıyla İstanbulluların hizmetinde olan Kemerburgaz Kent Ormanı, yaklaşık 5500 metrekare bir alanda içerisinde yürüyüş parkurlarının, spor alanlarının, restoran ve kafe gibi tesislerin yanı sıra piknik alanlarına da sahip, hafta sonu huzur içerisinde, çok fazla kalabalığa karışmak istemeyenler için adeta biçilmiş kaftan. Uçsuz bucaksız bu ormanlık alan içerisinde sanat ve spor faaliyetlerinin yanı sıra, bireysel aktivitelerde bulunarak aynı zamanda Seyir Kulesi'nde şehre tepeden de bakabilirsiniz.

8- Dilburnu Piknik Alanı-Büyükada

İstanbul’un En Güzel Piknik Alanlarıİstanbulluların bir nefes almak için en çok tercih ettiği lokasyonlardan biri olan Adalar, sadece bir vapur uzaklığında olması nedeniyle en çok tercih edilen yerlerin başında geliyor. Büyükada'nın yüzölçümü ve diğer adalara nazaran daha fazla aktivite barındırmasının yanında, ormanlık alanlarının fazla olması sebebiyle de tercih ediliyor. Yakın geçmişe kadar faytonlarla ulaşım sağlanıyorken artık çevre dostu elektrikle çalışan belediye otobüsleri sayesinde ada içi ulaşım sağlanarak Dilburnu Piknik alanına ulaşılabilir.

Tesis Fiyatı

01 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

489 TL

En Uygun Fiyata Git

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)