İstanbul'a Yakın Mavi Bayraklı Bir Cennet: Kefken, Türkiye

İstanbul'a Yakın Mavi Bayraklı Bir Cennet: Kefken

Yorum Yok

Rota Önerileri Seyhan Ahen

İstanbul'a Yakın Mavi Bayraklı Bir Cennet: Kefken
Marmara'nın eşsiz güzelliğinde, İstanbul'a yakınlığı ile oldukça tercih edilen Kefken hafta sonu kaçamak noktalarının başında geliyor. Kefken'de huzur dolu birkaç gün geçirmek isteyenleri hem denizi hem de doğasıyla büyüleyen Kefken'e ait detaylı bilgileri bu yazımızda sizlerle paylaşmak istedik.

Kefken'in Tarihi

Kefken tarihi boyunca birçok medeniyete ev sahipliği yapmış, M.Ö. 3000'li yıllara kadar uzanan bir geçmişe sahip. Başta Roma İmparatorluğu'na uzun yıllar ev sahipliği yapan kent, Bizans İmparatorluğu tarafından ele geçirilince kıyı ticaret bölgesi olarak kullanılmış. Bu nedenle Kefken'de Bizanslılara ait çok fazla yapı, dönemden kalan surlar mevcut. Osmanlı dönemi hakimiyetine girdikten sonra ticaret limanı ve tersane olarak hizmet etmeye devam etmiş.

Kerpe Gökhan Otel

  Otel
 • Kerpe Mah /
 • Kandıra /
 • Kocaeli
0850 600 14 60

Tesis Fiyatı

16 Ağustos 2022 giriş oda fiyatı

1000 TL

En Uygun Fiyata Git

Kefken Nasıl Bir Yer?

İstanbul'a Yakın Mavi Bayraklı Bir Cennet: KefkenKefken özellikle İstanbul'a yakın olması nedeniyle tercih edilen, tam hafta sonu kaçamağı için ideal olan, yaz mevsimlerinde ise sahili ile insanların deniz keyfi yapmak için geldiği ufak bir ilçe. Hem sakinlik, hem huzur hem de uygun fiyatlı tatil noktası arayanlar, günübirlik bile olsa nefes almak için bir yere ihtiyacı olanlar için Kefken ideal bir kaçamak noktası. ''Kefken'e ne zaman gidilir?'' diye soracak olursanız her mevsim gidilecek bir bölge. Deniz tatili için yaz mevsimini, fotoğraf çekmek için her mevsimi tercih edebilirsiniz.

Kefken'de Neler Yapılır?

Kefken'e günübirlik ya da birkaç günlük bir planla giderek Kefken plajlarında deniz keyfi yapabilir, Kefken Adası'nı gezebilir, günü Kefken Pembe kayalıklarda batırabilirsiniz. Kefken yakınlarında bulunan Acarlar Longoz Ormanı'na veya Kerpe'ye giderek bölgenin doğal güzelliklerini doyasıya keşfedebilirsiniz.

Kefken Plajları

İstanbul'a Yakın Mavi Bayraklı Bir Cennet: Kefken

Cebeci Plajı: Cenevizlilerden kalma sur yapıları ile etrafı çevrili olan ve sit alanı olarak ilan edilen bu bölge denize girmek isteyenler için en ideal Kefken plajları içerisinde yer almaktadır. Mavi bayraklı bir plaj olan Cebeci uzun ve güzel bir sahile sahip, yeme&içme mekanları sayesinde de tatilciler tarafından en çok tercih edilen Kefken plajı.

Yeşil Koy: Pembe Kayalıklara çok yakın konumda bulunan Yeşil koy'da herhangi bir işletme yok. Kefken kamp alanları içerisinde yer alan, kamp sevenlerin uğrak noktalarından olan Yeşil Koy'da kamp yapabilir, denize girebilir, sakinliği doyasıya yaşayabilirsiniz.

Saygın Butik Otel

  Otel
 • Kumcağız /
 • Kandıra /
 • Kocaeli
0262 244 40 67

Tesis Fiyatı

16 Ağustos 2022 giriş oda fiyatı

800 TL

En Uygun Fiyata Git

Kapri Plajı: Çevresi kayalıklarla çevrili olduğu için doğal ufak havuzcuklar oluşması sayesinde özellikle çocuklu aileler tarafından tercih edilen bir plaj.

Midye Koyu: Kapri plajının yanında, işletme vb bir şey olmaması nedeniyle oldukça tenha bir koy. Yine sessiz ve sakin birkaç saat geçirmek, Kefken kamp alanları içinde ideal bir koy, Midye koyu.

Kumcağız sahili: Kefken'e yakın Kurtköy bölesinde yer alan Kumcağız, Kefken'in en büyük plajı. Kamp yapmayı tercih eden ve ailecek tatil yapmak isteyen çocuklu ailelerin tercih ettiği plaj özellikle yaz aylarında hafta sonu oldukça kalabalık olmaktadır. Tertemiz sahili nedeniyle Kumcağız'ı tercih edebilirsiniz.

Kefken Adası: Kefken Liman'dan bir tekne kiralayarak 10 dakikada ulaşacağınız Kefken Adası 1. derecede sit alanı olarak günümüzde de hala korunmakta. Güzel ve ıssız plajları ve Cenevizlilerden kalan kale surları sayesinde yaz mevsiminde denize girmek isteyenlerin en çok tercih ettiği bölgelerden birisi.

Sarısu plajı: Bir tarafının set bir tarafının küçük bir göl olması sebebiyle ilginç bir deniz deneyimi sunan Sarısu plajı, Kefken sınırlarında yer alıyor. Hafta sonu kaçamaklarında yüzmek için Sarısu plajını tercih edenlerde oldukça fazla.

Kefken Gezilecek Yerler

İstanbul'a Yakın Mavi Bayraklı Bir Cennet: Kefken
 • Kefken Adası
 • Kefken Plajları
 • Kerpe
 • Acarlar Longozu
 • Pembe Kayalıklar
 • Kefken'de Ne Yenir?

  İstanbul'a Yakın Mavi Bayraklı Bir Cennet: Kefken''Kefken'de ne yenir?'',''Kefken'de nerede kahvaltı edilir?'' diye merak ediyorsanız kesinlikle öğle veya akşam yemeği olarak balık yemenizi tavsiye ederiz. Kefken'de bulunan Kefken Reis Balık Lokantası'nda güzel ve taze balık çeşitlerini bulabilirsiniz. Yaz mevsiminde gittiğinizde Kefken plajlarında bulunan işletmelerde de kahvaltı yapabilir, günü denizde geçirdiğinizde her şeyi bu kafe ve restoranlarda bulabilirsiniz.

  Kefken'e Nasıl Gidilir?

  İstanbul'a Yakın Mavi Bayraklı Bir Cennet: Kefken''Kefken Nerede?'' diye merak ediyorsanız aslında İstanbul'a çok yakın konumda olan tam bir hasfta sonu kaçamağı yapabileceğiniz bir konumda. ''Kefken nereye bağlı?'' diye soracak olursanız, Kocaeli'nin Kandıra ilçesine bağlı olan Kefken'e ulaşım karayolu ile olmaktadır. Tem Otoyolunu takip ederek İzmit yönünde ilerleyip önce Kandıra sonrasında ise 20 km kadar ilerledikten sonra Kefken'e ulaşabilirsiniz. Özel aracınız ile İstanbul Kefken arası yaklaşık olarak 2,5 saat sürmektedir. Kefken ulaşım araçlarında ayrıca toplu taşıma ile ulaşmak isteyenler ise öncelikle Kocaeli'ne gelmeli sonrasında İzmit, Kandıra ya da Körfez ilçelerinden kalkan Kefken otobüsleri ile Kefken'e ulaşabilir, 800C, 800K, 800CK numaralı Kocaeli Büyükşehir Belediyesine ait otobüslerle kolaylıkla Kefken'e gidebilirsiniz.

  Kefken'de Nerede Kalınır?

  Kefken'e gittiğinizde Kefken civarında birçok otel ve pansiyondan faydalanabilirsiniz. Kefken Otelleri'ni Neredekal.com vasıtasıyla inceleyebilir, dilerseniz ailelere uygun Kefken pansiyonlarına da göz gezdirebilirsiniz.

  Günübirlik veya birkaç günlük keşifle kolaylıkla gezebileceğiniz Kefken, hem deniz hem de doğa severleri büyüleyecek türden bir deneyim sunuyor.

  Popüler Blog Başlıkları

  Son İncelenenler
  E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)