İlkbahar Şenlikleri: 23. Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali, Türkiye

İlkbahar Şenlikleri: 23. Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali

Yorum Yok

Rota Önerileri Merve Aygün Engin

İlkbahar Şenlikleri: 23. Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali
Her sene Mayıs ayında İzmir Büyükşehir Belediyesi ve Bayındır Belediyesi ortaklığında düzenlenen ve renkli görüntülere sahne olan Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali, bu sene de konuklarıyla buluşmayı bekliyor. Çiçekçilik alanında kendini geliştirmiş olan Bayındır, Türkiye'nin çiçek ihtiyacının yaklaşık % 70'ini karşılıyor. Rengarenk çiçeklerin tanıtıldığı, eğlencenin her daim ön planda olduğu bu festival, kesinlikle İzmir'e ve onun güzel enerjisine çok yakışıyor.

23. Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali Ne Zaman?

İlkbahar Şenlikleri: 23. Uluslararası Bayındır Çiçek FestivaliSon iki yıldır pandemi sebebiyle gerçekleştirilemeyen Uluslararası Bayındır Çiçek Festivali'nin, 2022 yılında 5-8 Mayıs tarihlerinde gerçekleşmesi planlanıyor. İlkbahar güneşinin içimizi ısıtmaya başladığı Mayıs ayının ilk günlerinde çiçek dolu bir festivalde eğlenmek kesinlikle eşsiz bir deneyim oluyor.

Tesis Fiyatı

02 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

956 TL

En Uygun Fiyata Git

Festival Hakkında Detaylar

İlkbahar Şenlikleri: 23. Uluslararası Bayındır Çiçek FestivaliAdından da anlaşılacağı üzere İzmir'in Bayındır ilçesinde gerçekleşen festival, çiçek üretiminin çokça yapıldığı bu güzel ilçeyi ve yapılan üretimleri tanıtmayı amaçlıyor. ‘'Çiçeğin Başkenti'' olarak anılan Bayındır'da yaklaşık yüz çiçek çeşidi bulunuyor. Çiçekçiliğin artması, tanıtılması ve 9-10 ay çiçek üretiminin yapıldığı bu topraklardaki çiçek ticaretinin geliştirilmesi için verilen emekler, bu festivalde gün yüzüne çıkıyor.

Festival gününde Atatürk Caddesi'nde kortej yürüyüşü düzenleniyor. Bu yürüyüşte belediye başkanları, farklı ülke ve şehirlerden gelen dans ve gösteri ekipleri de yer alıyor. Osmanlı döneminde saraylara, medreselere ve daha pek çok yere Bayındır'dan gül fidanları gönderildiğinden, o dönemlerde Bayındır Gülbahçe olarak da anılıyormuş. Adının hakkını veren çiçek diyarı Bayındır, festival kapsamında konserler, yarışmalar, folklor gösterileri, sergiler ve çeşitli etkinlerede de ev sahipliği yapıyor.

Tesis Fiyatı

02 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

599 TL

En Uygun Fiyata Git

Bayındır Gezilecek Yerler

İlkbahar Şenlikleri: 23. Uluslararası Bayındır Çiçek FestivaliFestival için yolunuz Bayındır'a düştüğünde bu güzel ilçenin tarihi ve doğal güzelliklerini de keşfetmenizi öneririz. Özellikle kaplıcalarıyla dikkat çeken Bayındır'da Dereköy, Fatma Hanım ve Ergenli Köyü Kaplıcaları şifalı sularıyla ön plana çıkıyor. Yeşilin binbir çeşit tonunu görebileceğiniz Ovacık Milli Parkı, kaderine terk edilmiş kerpiç evlerin bulunduğu ve ambiyansıyla etkileyici bir deneyim sunan Eski Çıplak Köyü ve Osmanlı mimarisi izleri taşıyan tarihi Hacı Sinan Camii de Bayındır'da görülmesi gereken yerlerin başında geliyor. Ayrıca İzmir Çevresi Gezilecek Yerler'i merak ediyorsanız bu yazımıza göz atabilirsiniz.

Tesis Fiyatı

02 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

790 TL

En Uygun Fiyata Git

İzmir'in ılık havası, ilkbaharın verdiği pozitif enerji, çiçek festivalinde sergilenen rengarenk ve mis kokulu çiçekler, Bayındır Çiçek Festivali'nin daha da çok sevmenizi sağlayacak. Festivalde yenilen İzmir bombası, boyoz, gevrek ve daha pek çok lezzet, hem görsel şölen yaşatacak, hem de damak tadınıza hitap edecek. Festival için İzmir Otelleri'ni sitemiz üzerinde aratarak, zevkinize en uygun İzmir Oteli'ne kolaylıkla rezervasyon yapabilirsiniz.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)