En Güzel İlkbahar Rotaları: İstanbul, Türkiye

En Güzel İlkbahar Rotaları: İstanbul

Yorum Yok

Rota Önerileri Alper Kaya

En Güzel İlkbahar Rotaları: İstanbul
İstanbul, kaç yıldır yaşıyor olursanız olun hep yeni bir yerler keşfedebileceğiniz ender şehirlerden birisi. Günümüz dünyasında ise bu keşiflerin belli amaçlarla daha da geliştirildiğini veya tabir-i caizse kişiselleştirildiğini söylemek mümkün. İlkbahar mevsimini sevenler ve bu mevsimde doyasıya gezmek isteyenler için yazdığımız İlkbahar Sevenlerin Anlayabileceği 8 Şey adlı yazımızı okuyarak, İstanbul Bahar rotalarını daha bir keyifle hale dönüştürebilirsiniz. Öyle ki, hafta içinin büyük bir bölümünü iş ve okul hayatının temposuyla geçiren kişiler, yorgunluklarını atmak adına özellikle temiz havaya ulaşabilecekleri destinasyonları keşfetmenin peşinde… Gelin, İstanbul'un Avrupa ve Anadolu Yakası'nda bahar mevsiminin gelişi şerefine bol oksijenli rotalara göz atalım!

Aydos Ormanı

En Güzel İlkbahar Rotaları: İstanbulAnadolu Yakası ve "bol oksijen" denildiğinde Aydos Ormanı ilk akla gelen yer. Şehrin bütün karmaşasından uzakta, huzurlu bir rota olan Aydos Ormanı her ne kadar Pendik, Kartal ve Sultanbeyli gibi ilçelerin ortasında yer alsa da bütün kalabalığı bir kenarda bırakarak Aydos Göleti ve Aydos Tepesi'ni de bünyesinde barındırmaktadır. Bu bölgede yürüyüş ve koşu yapmak, birkaç seanslık terapiye eşdeğer olsa gerek! Ayrıca Keşif Rehberi'mizde bulunan Aydos Ormanı Hakkında Merak Edilen Her Şey adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Elite Hotel Dragos

  Otel
 • Dragos /
 • Maltepe /
 • İstanbul

Tesis Fiyatı

28 Mart 2023 giriş oda fiyatı

1500 TL

En Uygun Fiyata Git

Polonezköy

En Güzel İlkbahar Rotaları: İstanbulŞehre yakın olduğu kadar uzak da olmak isteyenler için biçilmiş kaftan. Beykoz ilçesinin sınırlarında yer alan Polonezköy, şehirden fazla uzaklaşmadan yemyeşil ve bol oksijenli bir güzergâha yolculuk yapmak isteyenlerin vazgeçilmez adresi. Adını, bir zamanlar bölgede yaşayan Polonyalılardan alan Polonezköy yürüyüş ve koşu parkurlarının yanı sıra kahvaltı yapmaya müsait alanları ve kokusuyla baş döndürücü bir ortam oluşturan çam ağaçlarıyla sizi sarıp sarmalayacak.

Park Polenezköy Hotel

  Otel
 • Polonezköy /
 • Beykoz /
 • İstanbul

Tesis Fiyatı

28 Mart 2023 giriş oda fiyatı

875 TL

En Uygun Fiyata Git

Fenerbahçe Parkı

En Güzel İlkbahar Rotaları: İstanbulKadıköy ilçesinin neredeyse tam ortasında yer alan, adını da 1562 yılında bulunan fenerden alan Fenerbahçe Parkı üzerinde Doğu Roma İmparatorluğu döneminden kalma saray kalıntılarıyla tarihi bir rotada yürüyüş yapma olanağı tanıyor. Gün batımını izleyecek, piknik yapacak, bol oksijenli bir gün geçirerek parkta yer alan 150 yıllık sakız ağacını inceleyecek olanlar için unutulmaz bir gün vaat ettiği aşikârdır.

Pasaport Pier İstanbul

  Otel
 • Moda /
 • Kadıköy /
 • İstanbul

Tesis Fiyatı

28 Mart 2023 giriş oda fiyatı

1012 TL

En Uygun Fiyata Git

Adalar

En Güzel İlkbahar Rotaları: İstanbulAvrupa Yakası'nın güney kıyılarında yer alan ama Anadolu Yakası'na bağlı olan büyüklü küçüklü dokuz adadan oluşan Prens Adaları'nın beşinde yerleşim bulunuyor: Büyükada, Heybeliada, Kınalıada, Burgazada ve Sedef Adası. Elbette en popülerleri Büyükada ve Heybeliada olan bu beş adanın hepsi birer oksijen deposu adeta! Tarihi evler ve farklı ağaç türleri arasında bisiklet sürebilir, yürüyüş yapabilir, sabahtan akşama kadar vaktin nasıl geçtiğini anlamadan bünyenize oksijen depolayabilirsiniz.

Çenar Konak Butik Otel

  Otel
 • Büyükada /
 • Adalar /
 • İstanbul

Tesis Fiyatı

28 Mart 2023 giriş oda fiyatı

1155 TL

En Uygun Fiyata Git

Belgrad Ormanı

En Güzel İlkbahar Rotaları: İstanbulOksijen deposu denilir de Belgrad Ormanı hiç es geçilir mi? İstanbul'da yürüyüş, bisiklet sürme, mesire alanları ve kahvaltı yapma imkânı sunan yemyeşil ve doğanın tam ortasında hissedebileceğiniz Belgrad Ormanı pek çok farklı otobüs hattıyla ulaşılabilen, tabir-i caizse şehrin tam da göbeğinde yer alan bir doğa harikası. Keşif Rehberi'mizde bulunan Belgrad Ormanı Keşif Rehberi adlı yazımızı gitmeden önce okuyabilirsiniz.

White Monarch Hotel

  Otel
 • Mecidiyeköy /
 • Şişli /
 • İstanbul

Tesis Fiyatı

28 Mart 2023 giriş oda fiyatı

3520 TL

En Uygun Fiyata Git

Emirgan Korusu

En Güzel İlkbahar Rotaları: İstanbulTarihi köşkleri, deniz manzarası ve sempatik atmosferiyle Sarıyer'e güzellik katan bir diğer detay da 3 köşk, bir gölet ve yapay havuz içeren Emirgan Korusu. Tepelik bölgelerine çıktığınız takdirde yemyeşil atmosferin arasından denizi görebileceğiniz Emirgan Korusu, Nisan ayında ziyaret ettiğiniz takdirde lalelerle kaplı bir şekilde sizi karşılayacak. Emirgan Korusu ile daha fazla bilgi edinmek için Emirgan Korusu adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

Mavilla Hotel

  Otel
 • Göksu /
 • Beykoz /
 • İstanbul

Tesis Fiyatı

28 Mart 2023 giriş oda fiyatı

3520 TL

En Uygun Fiyata Git
Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)