Her Şehre Ayrı Nota: Seyahat Şarkıları, Türkiye

Her Şehre Ayrı Nota: Seyahat Şarkıları

Yorum Yok

Rota Önerileri İncigül Semiz

Her Şehre Ayrı Nota: Seyahat Şarkıları
Eşsiz bir seyahatin olmazsa olmazlarından birisi de eşsiz müzik listeleridir. Yolculuk esnasında hele ki uzun yolculukları değerlendirmek için dinlenen müzik insan ruhunu canlandıran en güzel aktivitelerden birisi. Bu yazımızda her şehre uygun yazılmış en güzel parçalardan ve seyahat noktalarından bahsedeceğiz.

"İstanbul'da Sonbahar" -Teoman

Her Şehre Ayrı Nota: Seyahat Şarkıları"Akşama doğru azalırsa yağmur
Kız Kulesi ve Adalar
Ah burada olsan, çok güzel hala
İstanbul'da Sonbahar..."

Sonbahar aylarında İstanbul'un duvarlarını yağmurlar yıkarken kulaklığı takıp şehrin koşturmacasını izlemek çeşitli farkındalıklar yaratabilir. Hele ki Teoman bu harika şehri öyle güzel bir hikayeye sığdırmış ki her duyguyu yaşamak mümkün!

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

2242 TL

En Uygun Fiyata Git

"Bodrum Bodrum" -MFÖ

Her Şehre Ayrı Nota: Seyahat Şarkıları"Duygu biraz duygu
Bütün isteğim buydu
Biraz deniz, biraz uyku
Bütün isteğim buydu
Bodrum Bodrum..."

Yaz seyahatlerinin en uğrak alanlarından birisi olan Bodrum'a birçok şarkı yazılmış fakat biz neredekal.com ekibi olarak MFÖ'nün Bodrum Bodrum şarkısında takılı kaldık. Geçmişteki bir aşkı anlatan ve bu aşka konu olmuş olan Bodrum şarkısı insanın içini ısıtıyor adeta. Şezlongda güneşlenirken kulaklığı takıp farklı anılara süzülmek isteyenler için Bodrum Bodrum şarkısı içinizi ısıtacak.

"İzmir" -Metin Arolat

Her Şehre Ayrı Nota: Seyahat Şarkıları"Ne güzel yakışmışız seninle
Mutluluğu tutmuşum ellerimde
Onu çok seviyorum İzmir sen de söyle
Söyle herkese..."

Kavuşma temalı bu şarkı bu kez İzmir'i şahit olarak kullanıyor. İzmir yoluna düşenler, İzmir'de aşkı olanlar için harika bir aromaya sahip. Yolculuk esnasında kulaklığınızı takıp İzmir'e kavuşmayı beklemek harika bir an yaşamanıza neden olacak.

"Antalya'da Sonbahar" -Haluk Levent

Her Şehre Ayrı Nota: Seyahat Şarkıları"Umut taşır yürekler yolculuklarda
Sarar yine kor ateşin sarsa neye yarar?
Sevgilim kim bilir ne kadar güzeldir
Antalya'da sonbahar..."

Türk müziğinin duayenlerinden olan Haluk Levent öyle harika bir şarkıyı seslendiriyor ki Antalya yollarına düşer düşmez dinleyebileceğiniz şarkılardan birisi. Sevgiliye duyulan özlem temasına ait bu şarkı içerisine Antalya'nın harika sonbahar mevsimini katıyor ve şarkı çok daha anlamlı bir hale geliyor.

"Ankara" -Vega

Her Şehre Ayrı Nota: Seyahat Şarkıları"Sevenlerden biri ben
Arkada bıraktığım sen
Kim olduğunu biliyorsun söylesen
Ah yağmur dönerken kara
Şarkılar var falımda
Hepsi sana bu gece, Ankara..."

Özlem dolu bir aşkı aynı zamanda Ankara'nın acımasız ayazını, güzelliklerini anlatan Vega bizi Ankara'ya doğru biz yolculuğa çıkarıyor. Arkadan çalan gitar tellerinde dans ettiğinizi hissederken Ankara'nın puslu sokaklarında yürüyormuşçasına hissedeceğiniz belki de sevdiklerinizi hatırlayacağınız soft ilerleyen eşsiz şarkılardan birisi.

Tesis Fiyatı

03 Haziran 2022 giriş oda fiyatı

589 TL

En Uygun Fiyata Git
Her Şehre Ayrı Nota: Seyahat Şarkıları

Belki de bir sürü olan ama bizim neredekal.com ekibi olarak öne çıkarmaktan en keyif aldığımız şehir temalı şarkılar bunlar. Her şehrin ayrı bir güzelliği, her şehrin farklı bir hikayesi var ve bunlar sanat yoluyla dile getiriliyor. Duygularımızın en harika tezahürü müzik yoluyla aktarılanıdır belki de… Duygudan duyguya geçiş yaşarken; ister seyahat ederken ister işe giderken en çok kullandığımız sanattır müzik. Her ana bizi götürüp orada farklı anlar yaşatır ve yaşamın tadıdır diyebiliriz belki de… En büyük klişelerden biri fakat doğruluk payının çok yüksek olduğuna inandığımız şey ruhun gıdasıdır müzik.

Yazımızı bitirirken, ruhunuzu doyurduğunuz harika anlara demekten mutluluk duyuyoruz!

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)