Deniz Tatilinde Alternatif Rotalar: Sinop, Türkiye

Deniz Tatilinde Alternatif Rotalar: Sinop

Yorum Yok

Rota Önerileri Aylin Subaşı

Deniz Tatilinde Alternatif Rotalar: Sinop
Meşhur filozof Diyojen'in kenti, ülkemizin en kuzey noktası, antik uygarlıklara ev sahipliği yapmış, verimli toprakları, lezzetli yemekleri, denizden doğup denizden batan güneşiyle muhteşem manzaralar sunan Sinop'ta yaz tatili yapmak nasıl olurdu? Havası genel Karadeniz havasını taşımakla birlikte koylarında, fiyordlarında Akdeniz'den tanıdık olduğumuz havalar estiriyor!

Bu yazımızda Sinop'un meşhur plajlarından konaklama önerilerine, Sinop çevresine yapabileceğiniz aktivitelerden meşhur yemeklerine, alternatif bir deniz tatili planına sığdırabileceğiniz zenginliklerini derledik.

Önce kalacak yer bulalım:

Deniz tatili dedik, özellikle plajı olan tesisleri sizin için derledik. Sinop'ta deniz tatili planlarsanız özellikle konaklama bütçeleri konusunda içiniz rahat olsun. Akdeniz, Ege ve hatta Marmara'ya kıyasla oldukça uygun bütçeler sizleri bekliyor. Tabii Karadeniz'in havası diğer bölgeler için her gün her saat güneş vaat etmiyor ama Sinop'ta havanın denize girilemeyecek bozduğu zamanlara sığdırabileceğiniz bir çok aktivite bulunuyor. Gerze, Akliman, Sarıkum, Karakum Plajlarında ve Sinop merkezde bulunan konaklama tesisleri hem gezginlere hem de ailelere uygun alternatifler sunuyor.

İşte Sinop'ta Yaz Tatiline Özel Seçtiğimiz Tesisler:

Denizin hemen kenarında, sağlı sollu kıyı manzarasıyla göz dolduran bir tesis. Otel değil de ev rahatlığında konaklamak isterseniz Perice Konak Tatil Evi'ne mutlaka göz atmanızı öneririz. Perice Konak'ın hem içi hem de çevresi övgüler almış!
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.
Sinop'un önemli plajlarından Karakum'da denize girmek isterseniz, Ufuk Apart Pansiyon hem ekonomik hem de derli toplu, tertemiz bir tesis.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.
Karakum'da yer alan temizliği, rahatlığı, işletmecilerin samimiyeti övülen bir diğer tesis Sinop Mimoza Otel.

Tesis Fiyatı

31 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

400 TL

En Uygun Fiyata Git
Karakum plajına yukarıdan bakan harika bir manzara sunan Lavanta Apart Otel, temizliği ve rahatlığıyla da övgüler alıyor. Odaları ferah ve sevimli dekorasyonuyla dikkat çekiyor. Tesisin açık havuzu bulunuyor!
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.
Karadeniz'in Cittaslow (dingin) şehri seçilen Gerze'de denize sıfır harika fotoğraflar veren bir tesis Beyaz Otel Gerze. Oda fiyatları otelin şıklığına göre uygun. Özellikle yerinde durmayıp çevreyi gezmeyi düşünen gezginler için memnun edecek bir seçenek olabilir.

Tesis Fiyatı

31 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

449 TL

En Uygun Fiyata Git
Sinop Akliman'da bulunan kahvaltısı övgüler alan, mütevazı bir dekorasyona sahip ama temizliği ve sakinliğiyle ön plana çıkan bir tesis Demirkollar Aile Kampı. Denize sıfır bir tesis için oldukça ekonomik bir tatil imkanı sunuyor!

Tesis Fiyatı

31 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

450 TL

En Uygun Fiyata Git
Ahşap kaplama duvarları, kamarayı andıran odaları ile enterasan bir tesis Denizci Otel! Sinop merkezde bulunan otelin kahvaltısı, temizliği övgüler almış.

Tesis Fiyatı

31 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

600 TL

En Uygun Fiyata Git
Sinop'un antik geçmişinden buluntular sunan turizm yatırım belgeli önünde harika bir plajı olan bir tesis Sinop Antik Otel. Otelin rahatlığı, temizliği, yemekleri ve plajı övülen özelliklerinden.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.
Ormanın içinde Beştaşağa Göleti çevresine kurulmuş açık yüzme havuzlu Yıldız Country doğayla iç içe bir tatil isteyenler için harika bir alternatif!

Tesis Fiyatı

31 Mayıs 2022 giriş oda fiyatı

499 TL

En Uygun Fiyata Git
Hem dış görünüşü hem de önündeki küçük koy plajıyla Bodrum'u andıran bir tesis Üçüncüoğlu Yuvam Tatil Köyü.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Sinop'taki tüm otelleri listelemek isterseniz:

Sinop'ta Geçireceğiniz Bir Yaz Tatilini Zenginleştirecek Aktiviteler:

 • Balığa çık
 • Kürek çek
 • Yelken yap
 • Dağ tırmanışı yap
 • Sorgun'a git
 • Şan Kayası'na git
 • Şelaleleri gör
 • Bisikletle sahil turu yap
 • Yelkentepe'de yamaç paraşütü yap
 • Taşhan'a git
 • Yakupağa Konağı'na git
 • Acısu'yun acı maden suyundan iç
 • Hamsaroz'da tekne turu yap
 • İnce Burun'da gün batımını izle
 • Türkiye'nin Tek Fiyordu Sinop'ta

  Kuzey Avrupa'nın meşhur fiyordlarını biliriz de ülkemizin de bir fiyordu olduğunu bilmiyorduk! İşte halk adıyla Hamsaros Norveç'tekiler kadar büyük olmasa da şehrin genelinden ayrılan iklimiyle ve eşsiz doğasıyla mutlaka görülmesi gereken bir nokta. Hamsilos'ta keyifli bir tekne turu yapabilirsiniz.

  Buzz Gibi Suyuyla 28 Şelaleli Tatlıca Şelaleleri

  selaleTatilinizin bir gününü şelalelerin etrafında gezmek, fotoğraf çekmek, buzz gibi şelale sularında yüzmek için ayırabilirsiniz!

  Cittaslow City: Gerze

  Cittaslow City yavaş, dingin, sakin şehirlere deniyor. Türkiye'de 18 kent Cittaslow City seçilmiş ve bunlardan bir tanesi de Gerze. Gerze geçmişten bugüne sirayet eden güçlü sakin ruhuyla ziyaret edenlere iyi gelen bir şehir. Karadeniz'in hırçın doğasından ziyade sakinliğin hakim olduğu ilçede hem konaklamak hem de günübirlik ziyaretler keyif verici olacaktır.

  Sinop'un Toprakları Verimli, Yemekleri Lezzetli!

  Sabahları serpme kahvaltıları, cevizli mantıları, meşhur balıkçılarıyla Sinop'ta her gün hem lezzetli hem sağlıklı yemekler yemeniz garanti. Yemeklerinin yanında Sinop'un mevyesi sebzesi de bol. Sinop dışında çok bilinmeyebilir ama aslında çok da lezzetli bir kavunu var!

  Sinop Tarihi Cezaevi

  Sinop tatilinin ruhunuza iyi geleceği aşikâr. Genel Sinop havasıyla tezat halinde olan bir mekân var: Evliya Çelebi'nin kayıtlarında rastladığımız Sinop Zindanları. Nam-ı diğer Sinop Tarihi Cezaevi. Yüzyıllardır sayısız mahkumun tutulduğu Sinop Tarihi Cezaevi'ni ziyaret etmek dört duvar arasında kalma deneyimini sezinleyebileceğiniz bir mekân. Cumhuriyetten sonra da bir çok aydın ismin kaldığı cezaevinin en ünlü isimlerinden biri de Sabahattin Ali. Hafızalarımızda yer eden Aldırma Gönül, Dağlar, Eşkıya Dünyaya Hükümdar Olmaz, Melankoli, Leylim Ley şarkı sözlerinin şairi sanatçının cezaevindeki odası hala görülebilir.

  Popüler Blog Başlıkları

  Son İncelenenler
  E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)