Bozcaada Tatilinizi Renklendirecek Aktiviteler, Türkiye

Bozcaada Tatilinizi Renklendirecek Aktiviteler

Yorum Yok

Rota Önerileri Alper Kaya

Bozcaada Tatilinizi Renklendirecek Aktiviteler
Çanakkale'nin her mevsim güzel ama yaz aylarında bir başka güzel olan adası Bozcaada; Ezine ilçesinin Geyikli bölgesinden gelen feribotlar aracılığıyla misafirlerini ağırlamaya her daim hazır. Peki misafirler, Bozcaada tatilinde gerçekleştirebilecekleri birbirinden güzel aktivitelerin farkında mı? Bozcaada'ya yolunuz düşecekse neler yapabilirsiniz, birlikte inceleyelim!

Güneşi Batıralım

Bozcaada Tatilinizi Renklendirecek AktivitelerBozcaada'ya arabasız geldiyseniz minibüslerle de kolayca gerçekleştirebileceğiniz ve de unutulmaz anlar sunacak bir aktiviteyi takdim ediyoruz; güneşin batışını seyretmek. Ancak bunu öyle alelade bir yerde değil, Bozcaada'nın en batısındaki rüzgâr güllerinin yanında gerçekleştireceksiniz. Minibüslerle ada merkezinden 19.30'da hareket edip, güneşin batışını bu eşsiz noktadan seyrettikten sonra merkeze dönebilirsiniz.

Bağ Bozumu Turuna Katılalım

Bozcaada Tatilinizi Renklendirecek AktivitelerAğustos – eylül ayları arasında düzenlenen ve ortalama 1.5 saat süren bağ bozumu turlarına katılarak eşsiz anılar biriktirebilirsiniz. Bağ bozumunda sizi ne mi bekliyor? Hediye olarak verilen hasır sepeti kolunuza takıp, adalı ressam Cemil Onay'ın rengarenk boyadığı römorklara binip darbuka ve klarnet eşliğinde bağlara seyahat ediyorsunuz. Her bağ bozumu turunda başka bir bağcının bağına gidiliyor; turda bağdaki üzüm türleri ve nasıl toplanacağına dair bilgiler veriliyor ve ziyaretçiler, sepetlerini üzümle dolduruyor! Kulağa eğlenceli gelmiyor mu?

Bağ Yolunda Yürüyelim

Bozcaada Tatilinizi Renklendirecek AktivitelerBağ bozumu demişken, Türkiye'nin tek bağ yolundan bahsetmemek olmaz! Adaya özgü ve adada yetiştirilen bütün üzümlerin görülebildiği, bağların tanınabildiği ve aynı zamanda Türkiye'de tek olan bağ yolu özel bir yürüyüş yolu. 1 kilometre uzunluğundaki bu yolda Sulubahçe mevkiinde bulunmakta; konumu itibarıyla da denizi, doğayı ve üzümü bir araya getirmekte.

Yürüyüş mü, Bisiklet mi?

Bozcaada Tatilinizi Renklendirecek AktivitelerYürümekten konu açılmışken, Bozcaada'nın pek de engebeli olmayan yapısının yürüyüşe ve bisiklet sürmeye oldukça elverişli olduğunu belirtmek gerek. Üstelik ana yollardan sapılan toprak yollar da keşfedilmeyi fazlasıyla hak ediyor! Dilerseniz bisikletle dilerseniz yürüyerek üzüm ve incir bağları arasında kendinizi kaybedebilir; batı ucundaki rüzgâr gülleri veya denizi görerek yönünüzü kolayca tayin edebilirsiniz. Eğer kendi bisikletiniz yoksa veya yanınızda getirmediyseniz Bozcaada'da bisiklet kiralanabilecek yerler bulunuyor.

Tekne Turuna Çıkalım

Bozcaada Tatilinizi Renklendirecek AktivitelerMavi yolculuğu seviyorsanız, her sabah merkezden çıkan ve akşam dönen; Bozcaada kadar güzel bir denizin içinde adeta raks eden tur teknesiyle bir etkinlik planlayabilirsiniz.

Dalışa Ne Dersiniz?

Bozcaada Tatilinizi Renklendirecek AktivitelerTekne ile yüzeyden geçip gitmek sizi "kesmeyecek" gibiyse, su altı zenginliği bakımından Ege'nin en önemli dalış noktalarından birisinde olduğunuzu hatırlatmak isteriz. 12 ilâ 35 metrelik, yani çok da derin olmayan yapısıyla ilk kez dalış yapacak kişilere ideal bir alan sunan Bozcaada'nın etrafında dalışa müsait 7 – 8 bölge var. Deniz suyunun temizliği, görüş mesafesini yer yer 60 metreye kadar çıkarabiliyor. Daldığınız suda ahtapottan renkli deniz tavşanına, şakayıktan renkli süngerlere kadar zengin bir doğal hayat sizi bekliyor.

Bozcaada tatilinizi daha fazla ertelememek için şimdi Bozcaada otellerinden sizler için seçtiklerimize göz atmayı unutmayın!

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)