Yenilenen Siluetiyle Atatürk Kültür Merkezi ve Etkinlikleri, Türkiye

Yenilenen Siluetiyle Atatürk Kültür Merkezi ve Etkinlikleri

Yorum Yok

Faydalı Bilgiler Deniz Altungül

Yenilenen Siluetiyle Atatürk Kültür Merkezi ve Etkinlikleri
Sadece İstanbul'un değil, Cumhuriyet sonrası Türkiye'nin de en modern simgelerinden biri ve önemli yapısı İstanbul Atatürk Kültür Merkezi. Bir düşününce kimlerin ne anısı yoktur ki burada... Ne aşıklar önünde buluşmuş, ne fikirler eyleme dönmüş, ne kıvılcımlar ateş olmuştur bu merkezin etrafında. AKM'nin tarihi boyunca başına gelenler, yıkılıp yeniden yapılması bir bakıma küllerinden doğan Anka Kuşu misali sembolleşmesi umut olur Türk toplumuna. Belki de AKM gibi biz de bir yeniden doğuş içerisindeyizdir, kim bilir..

Atatürk Kültür Merkezi'nin Tarihi

Yenilenen Siluetiyle Atatürk Kültür Merkezi ve Etkinlikleriİlk açılışını yaptığında adı İstanbul Kültür Sarayı olan Atatürk Kültür Merkezi içerisinde hayalleri ve umutları barındırması, bu yapının inşaat amaçlarının başında gelir. AKM, ülkede gençlere en büyük ilham kaynaklarından biri olması amacıyla tasarlanmış ve açılışındaki kırmızı kurdele büyük bir heyecanla kesilmiştir. Fakat açılışının üzerinden pek de vakit geçmez ve saatli maarif takvim yapraklarında 1970 yılının 27 Kasım'ı göründüğünde Amerikan oyun yazarı Arthur Miller'in kaleminden çıkma Cadı Kazanı oyununun sahnelendiği esnada yapı bir yangına kurban gider. Büyük hayallerle açılan AKM'yi harap eden bu olay, 6 Ekim 1978 tarihine kadar AKM'nin kapatılıp, restorasyon sürecine girmesine sebep olur. Sonrasında ise açıldığı tarih itibariyle sanatın her dalında eserlerin sergilendiği, insanların buluşma noktası olan bir ikon halini alır AKM.

2005'te binanın ekonomik ömrünü tamamladığı ön görülür. Dönemin Kültür Bakanı Atilla Koç binanın yıkılmasını önerir fakat sivil topluluklarının yoğun tepkisi nedeniyle bu karar ileri bir tarihe ötelenir, böylece yapının yıkımı gerçekleşmez. Şubat 2012'de ise Sabancı Holding yapımına destek olacağını açıklar, orijinaline sadık kalınarak restore edileceğini söyler fakat bu sefer de 2013 yılında çıkan Gezi olayları sonrasında binanın kaderi bir bilinmezliğe terk edilir. Gelinen son noktada binanın yıkılıp yeniden tasarlanması kararlaştırılır.Atatürk Kültür Merkezi'nin Restorasyon Süreci ve Yeni Hali

Yenilenen Siluetiyle Atatürk Kültür Merkezi ve EtkinlikleriFotoğraf: Emre Dörter

Yıkılmasının ardından yıllar sonra 2019'da yeniden temelleri atılan ve 2021'de açılan AKM kültür kompleksi, toplam 95.000 m2 alana sahip beş bölümden oluşuyor. Yapının Taksim'de kapladığı alan açık ve kapalı yerleşkelerden oluşuyor. Kapalı alanlarda tiyatro, sinema ve konser salonları seyircileriyle buluşmayı bekliyor. Hem açık hem de kapalı alanlarda ise sergi merkez, kongre salonu, kafe ve restoran gibi kalıcı yerleşkeler var. Özellikle AKM kütüphane, müze, sanat galerisi kesinlikle her sanatseverin hatta mimari yapıları gezmeyi sevenlerin görmesi gereken yerlerden. Kütüphane ve galerinin modern mimari yaklaşımı insanı boğmuyor, aksine entelektüel bir doyum yaşaması için ziyaretçilere alan açıyor. Yeni AKM'nin mimarı ise eski binayı tasarlayan Hayati Tabanlıoğlu'nun oğlu, Murat Tabanlıoğlu. Murat Tabanlıoğlu proje için seçildiği zaman bu yapının restorasyonunun babasından sonra ona sunulmasının büyük bir onur ve gurur kaynağı olduğunu belirtmiştir.

İlk tasarlandığı dönemde Atatürk Kültür Merkezi, 50'li yılların mimari yaklaşımını minimal bir şekilde yansıtmasıyla göze çarpıyordu. O senelerin şehir planlama yaklaşımları gözetilerek işlev odaklı bir bina tasarlanmıştı. Fakat şu anki bina geçmişe oranla daha gösterişli olsa da hala amacını koruyor ve işlev odaklı bir alanda bulunuyor. Eski versiyonunda, içerisinde 1307 kişilik büyük bir salonu ve farklı büyüklüklerde sahneleri mevcuttu. Yeni AKM'de ise en büyük salon 2040 kişilik ve yenileme çalışması sonrasında ziyaretçi kapasitesi büyük ölçüde arttırılmış.

Kültür ve Turizm Bakanlığı'na bağlı İstanbul'daki sanat birimleri ise yenilenen AKM içerisinde yerleşik kurumlar olarak faaliyet gösteriyorlar. 2040 kişiyi misafir eden ve küresel ölçekteki gelişmiş örnekleri dikkate alınarak tasarlanan, eskisine oranla aşırı teknolojik olan Opera Salonu, aynı şekilde akustiği ile yine öne çıkan 781 misafir kapasiteli Tiyatro Salonu, içerisinde süreli ya da süresiz resim ve video sergileri ile sanat yerleştirmelerinin bulunduğu 410 metrekarelik AKM Galeri ve anında 3 toplantı odasına dönüşebilen AKM Çok Amaçlı Salonu ile Atatürk Kültür Merkezi, 29 Ekim 2021'den beri sanatseverleri konuk etmeye başladı.

''AKM Yeniden'' mottosuyla şehri sanatsal açıdan kalkındırmayı hedefleyen İstanbul AKM, sadece yerleşik kurumların etkinliklerini sahiplenmekle de kalmıyor, burada yer almak isteyen herkese kapılarını açıyor. Öncelikle Opera ve tiyatro için tasarlanan, koltuklarının dahi akustiğe göre seçildiği, her bir köşesinden sanat eseri fışkıran yeni ve modüler tasarımlı etkinlik bölümleriyle AKM, son bir yıl içerisinde yerli ve yabancı sanatçılar ile çeşitli topluluklar için burada bir yerlerinin olduğunu hissettirdi. Henüz kısa bir süre olmasına rağmen, dünya sahnesinden konuklar da buraya rağbet ediyor. Özellikle son aylarda Türk Telekom sponsorluğunda yapılan etkinliklerle AKM, Taksim'in göbeğinde yeniden ritim tutmaya da başladı diyebiliriz.

Atatürk Kültür Merkezi'nin Bölümleri

Yenilenen Siluetiyle Atatürk Kültür Merkezi ve Etkinlikleri

1- AKM Kültür Sokağı

AKM'nin önemli bir ayağı olan ve dış mekanı da kullanıma sunacak şekilde tasarlanan AKM Kültür Sokağı, AKM Galeri ve AKM Çok Amaçlı Salon ile birlikte sergiler, sanat yerleştirmeleri, performans sanatları gibi kültürel etkinlikleri cazip bir seçenek olarak sanatçılara ve sanatseverlere sunuyor.
 • AKM Müzik Platformu Kayıt Stüdyosu çocuk yaşlı fark etmeksizin her yaştan kitleye, buradaki son teknolojik ve profesyonel donanımla müzik kaydı alması için bir alan açıyor.
 • AKM Çocuk Sanat Merkezi hedef kitlesinde yer alan 4 – 6 yaş aralığı çocukları sanatla tanıştırıp küçük yaştan itibaren çocukların sanata ilgi duymasını ve içlerindeki sanatçıyı çıkarmasını destekliyor.
 • AKM Müzik Platformu müzik ve müzikle ilintili, uzun dönem müzikle ilgilenen kişilerin gezip görebileceği sergilere yer veriyor. Buradaki sergileri yıl boyunca gezebilirsiniz.

2- AKM Kütüphanesi

Yenilenen Siluetiyle Atatürk Kültür Merkezi ve EtkinlikleriKurulduğu yıllardan beri önemli eserleri bünyesinde biriktiren AKM Kütüphanesi ise sanat, tasarım, mimarlık gibi çok çeşitli alanlardaki 20.000'i aşkın eserle araştırma merkezi olma özelliği taşıyor. Bir araştırma merkezi özelliği taşıması nedeniyle de sadece eserleri ön plana çıkarıp burayı bir kütüphane olarak kodlamıyor, aksine buranın bir kütüphaneden daha fazlası olduğunu savunuyor. İBB ve Kültür Bakanlığı'nın kent, mimari, tasarım, teknoloji odaklı konuşmacılara yer verdiği paneller düzenli olarak her ay burada düzenleniyor. Yapının içerisinde iki ayrı kütüphane faaliyet göstermekte. Bunlardan biri binanın alt katında kalan ve Kültür ve Turizm Bakanlığına bağlı AKM'nin yıllardır süregelen İstanbul Atatürk Kültür Merkezi Sanat Kütüphanesi, diğeri ise giriş ve balkon katlarında konumlanan Vakko'nun koleksiyonuna ait Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi.

Toplam 1074m/tul kitap sergileme alanına sahip AKM Kütüphanesi'ne girdiğinizde sanki fantastik bir filmin setine girmişsiniz gibi hissediyorsunuz. Her tarafınız kitap ve bilgilerle o kadar dolup taşıyor ki orada nefes alıp verince bile insan kitap okumuş gibi hissediyor. Binanın alt katı çalışma alanı şeklinde ve okuma salonunda çalışma masaları bulunuyor. Giriş katı ve asma katlarda ise kitaplar için geniş raflar yer alıyor.

Kütüphaneyi Pazartesi günleri dışında sabah 10.00 ile akşam 17.00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz. Fakat küçük bir not düşelim; Kütüphaneyi kullanmadan önce AKM'nin web sitesinden üye olmanız ve rezervasyon yaptırmanız gerekiyor. Kütüphaneye sadece 16 yaş ve üzeri kişiler kabul ediliyor.

Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi: Vitali Hakko Kreatif Endüstriler Kütüphanesi, Vakko'nun kurucusu Vitali Hakko'nun anısına kurulan bir koleksiyon. Bu koleksiyon aslında İstanbul'da 10.yaşını kutluyor. Şimdiye dek, Vakko'nun mimari yapısıyla büyük yankı uyandıran, Nakkateştepe'deki Vakko Moda Merkezi binasında bulunan bu koleksiyon, bu sene itibariyle Atatürk Kültür Merkezine taşınıp tüm sanat ve kitap severlere yeni yerinde bu kaynakları sunuyor.

Bünyesinde özel edisyonlar ve özel imzalı yayınların bulunduğu 15.000 kitap ve sürekli güncellenen basılı, dijital ve görsel arşiviyle, Kreatif Endüstriler Kütüphanesi İstanbul'un en merkezi yerinde, öğrencilerden sanatçılara, sanat alanına ilgi duyan ve çeşitli ülkelerden Türkiye'yi ziyaret eden herkeste yeni ufuklar açmayı hedefliyor.

3- AKM Yeşilçam Sineması ve AKM Tasarım Dükkanı

Yenilenen Siluetiyle Atatürk Kültür Merkezi ve EtkinlikleriAKM Yeşilçam Sineması ve AKM Tasarım Dükkanı ise Kültür Sokağı'nın son iki durağında bulunuyor. Uzun metraj alanında hem eski hem de yeni Türk filmlerine ve genç sinemacıların özel gösterimlerine yer veren, faaliyetlerine 1998'te Beyoğlu'nda başlayan Tarihi Yeşilçam Sineması da AKM'ye taşınıyor. Bu taşınma ile birlikte isim değiştirip kendine yeni bir kimlik ediniyor ve AKM Yeşilçam Sineması olarak burada sinemaseverlerle buluşuyor. Sanatı deneyimlemenin dışında AKM'ye özel tasarım ürünleri ile seçkin bir İstanbul Koleksiyonuna sahip olan, hem yerel hem de yabancı turistin ilgisini çeken AKM Tasarım Dükkanı ise bu Kültür Sokağı'nda yer alan başka bir bölüm. Bu sokağı gezdikten sonra, eşsiz Türk mutfağı lezzetleriyle harmanlanmış menülere sahip olan restoran ve kafelerde oturup soluklanarak, bu bölümdeki turunuzu tamamlayabilirsiniz.

4- Türk Telekom Opera Salonu

Yenilenen Siluetiyle Atatürk Kültür Merkezi ve EtkinlikleriKültür Sokağı'nı bitirdiğimize göre biraz daha içerilere geçebilir ve 3 farklı büyüklükte olan salonlarımızı tanıyabiliriz. Bunlardan ilki Türk Telekom Opera Salonu. Yeni AKM'nin gelecek 7 yıl boyunca ana sponsoru olan Türk Telekom'un adını verdiği Opera Salonu, yüzünü Taksim Meydanı'na dönmüş bir alan. Dış cephesi ise bu yapıya özel bir şekilde tasarlanmış, fırınlanıp üretilmiş 15 bin seramik parçasıyla kaplı.

Opera Salonunun iç kısmı, tasarım boyunca süren analizlerin çıktısına dayanarak at nalı şeklinde tasarlanmış. Bunun en büyük nedeni ise mekanın en iyi ve en doğal akustiğinin bu şekilde sağlanacak olması. Salonun tavanında bulunan aydınlatma da yine buraya özel ve hareketli mekanizmayı içerecek şekilde tasarlanmış. Yüksek ses kalitesi için de dünya standartları baz alınmış. Yapılış amacı opera olsa da salon birçok akustik, senfonik ya da elektronik konserler için kullanıma uygun. Yapısına dair söylenebilecek son şey de salonun elipsoit tasarımı hakkında. Her bir koltukta oturan kişi görüş açısında kalsın ve rahatça sahneyi izleyebilsin diye oturma düzeninde elipsoit tasarım tercih edilmiş.

5- AKM Tiyatro Salonu

781 kişinin aynı anda bulunabileceği bu salon, AKM Kültür Sokağının başında, zemin katta yer alıyor. Yapının Mimar ekibi yine ana sahnede geçerli olan standartları AKM Tiyatro Salonu'nda da korumuşlar. Ayrıca salonun alt katında marangozhaneden, terzihaneye kadar gösteri ekibinin her türlü ihtiyacını karşılayabilecek çok amaçlı olarak kullanılabilecek bir alan da mevcut.

6- AKM Çok Amaçlı Salon

Adı gibi çok amaçlı olan salon, toplamda 486 m2 bir alana hakim. İsterseniz bu alanı tamamen bütün olarak kullanabilir ya da örneğin bir modacıysanız, burayı bir podyuma dönüştürebilirsiniz. Özel gösterime de uygun olan salonda 171 kişilik bir davet verebilirsiniz. Bir fuaye yapacak olan şirketseniz ihtiyaç anında burayı en fazla üçe bölüp toplantı odalarına da dönüştürebilirsiniz.

Atatürk Kültür Merkezi Etkinlikleri

Yenilenen Siluetiyle Atatürk Kültür Merkezi ve EtkinlikleriAçıldığından beri her sahnesinde bir etkinlik olan AKM, özellikle Türk Telekom sponsorluğunda ve Kültür Bakanlığı iş birliğinde birçok konser, tiyatro, sergi, opera ve bale gösterisine de bir senedir ev sahipliği yapıyor. Aynı anda birçok etkinliğin olduğu AKM'de, bir gün içerisinde her sanatsevere hitap eden bir etkinlik bulabilirsiniz.

Sergi ve Enstalasyonlar

 • Soul of Momentum: Ana odaklanan, gündelik yaşamda ne kadar aslında zamansal bir kayıp yaşadığımızı bize hatırlatan Soul of Momentum entelasyonu, 23 Ekim'e kadar ücretsiz olarak her gün saat 11:00 – 18:00 arası Tiyatro Salonu Fuaye alanında ziyarete açık.
 • Yolda: Yol kavramı ve yolda olmayı inceleyen bir enstalasyon ve yine 23 Ekim'e kadar ücretsiz olarak Kültür Sokağında sergilenmekte.
 • Renkler ve Teknikler: 1991'de Devlet Sanatçısı ünvanına layık görülen Devrim Erbil'in karma eserlerinden oluşan Renkler ve Teknikler sergisini de 23 Ekim'e kadar ücretsiz olarak AKM Galeri'de saat 11:00 – 18:00 arasında gezebilirsiniz.
 • Bizdeki Dünya, Dünyadaki Biz: Türkiye'nin müzik mirasına dair olan sergide Anadolu, Asya ve Akdeniz kültürlerinin yanı sıra Türk ve İslam kimliklerinin, ayrıca Osmanlı ve Cumhuriyet dönemlerinde Avrupa ile kurulan ilişkilerin etkilerini görebilirsiniz. Sergiyi Kültür Sokağı Zemin katta ziyaret edebilirsiniz.
 • Türk Çalgıları: Birinci katta yer alan "Türk Çalgıları" sergisi Türklerin kullandığı, ilk izleri Orta Asya'da görülen çalgılarla birlikte Türk halk ve makam müziği geleneği içerisinde doğmuş olan çalgıları barındırıyor.
 • Ustalara Saygı Köşesi: Birinci katta bulunan "Ustalara Saygı" köşesinde, Türk müzik tarihinde yer eden Ahmed Adnan Saygun, Alâeddin Yavaşca, Aşık Veysel, Leyla Gencer, Münir Nureddin Selçuk ve Şerif Muhiddin Targan'a ait özel eşyalar sergileniyor.
 • Geomart-UT7: Son olarak da dijital sanatçı Selçuk Artut'un enstalasyonlarının gösterildiği Geomart-UT7 sergisi günümüz dijital sanatının önemli temsilcilerini İstanbul'a misafir getiriyor ve yine 23 Ekim'e kadar ücretsiz olarak her gün sanatseverlerle saat 11:00 – 18:00 arasında AKM Çok Amaçlı Salon'da buluşuyor.

Beyoğlu Kültür Yolu Festivali Etkinlikleri

Yenilenen Siluetiyle Atatürk Kültür Merkezi ve EtkinlikleriBeyoğlu Kültür Yolu AKM'den, Galataport'a kadar uzanan hat üzerindeki bütün kültür sanat noktalarına yayılmış bir festival. Burada birçok mekanda festivale dair etkinlik bulabilir ve şehrin her yerinde bu festivalin yaşadığını hissedebilirsiniz. Basın bültenine göre 1 – 23 Ekim tarihleri arasında şehrin içerisinde, 1000 üzerinde etkinlik yapılacağı öngörülüyor.

AKM de bu festival kapsamında sene boyunca çeşitli etkinliklere ev sahipliği yapıyor. Özellikle AKM'nin ana sponsoru olan Türk Telekom, Beyoğlu Kültür Yolu Festivali'nin de ev sahipleri arasında ve sponsor olduğu etkinliklerle Taksim'in ruhunu canlandırmaya devam etmekte.

Türk Telekom Açık Hava Konserleri

Yenilenen Siluetiyle Atatürk Kültür Merkezi ve EtkinlikleriAtatürk Kültür Merkezi'nin dış alanında kurulan Türk Telekom Açık Hava Sahnesi; Cuma gününden, Pazar gününe kadar toplamda 11 konser ile festival özlemi çeken herkese kapılarını açıyor. Festival boyunca Türk Telekom Açık Hava Sahnesi'nde birçok sevilen müzisyeni ve müzik grubunu izleyebilir, festival coşkusunu doyasıya yaşayabilirsiniz.

Türk Telekom Prime Açık Hava Sineması

Festival boyunca sinemaseverler hafta içi her gün son yılların başarılı yerli ve yabancı filmleri yanı sıra, Türk sinemasının klasikleşen yapımlarını da açık havada izleyebilecek.

Türk Telekom Sahnelerinde Gösterilecek Diğer Etkinlikler:

 • 1 Ekim 2022, Cumartesi 20:00 Göksel Konseri
 • 2 Ekim 2022, Pazar 20:00 Kolpa Konseri
 • 7 Ekim 2022, Cuma 20:00 Şimdi 90'lar (Eda Metin Özülkü ve Konukları) Konseri
 • 8 Ekim 2022, Cumartesi 20:00 Motive Konseri
 • 9 Ekim 2022, Pazar 20:00 Ekin Uzunlar Konseri
 • 14 Ekim 2022, Cuma 20:00 Derya Uluğ Konseri
 • 15 Ekim 2022, Cumartesi 20:00 Fatih Erkoç (Pop Orkestra) Konseri
 • 16 Ekim 2022, Pazar 20:00 Bilal Sonses Konseri
 • 21 Ekim 2022, Cuma 20:00 Ceza Konseri
 • 22 Ekim 2022, Cumartesi 20:00 Ümit Besen & Pamela Konseri
 • 23 Ekim 2022, Pazar 20:00 Fatma Turgut Konseri
 • 3 Ekim 2022, Pazartesi 19:30 Batman Film Gösterimi
 • 4 Ekim 2022, Salı 19:30 Bergen Film Gösterimi
 • 5 Ekim 2022, Çarşamba 19:30 Neşeli Günler Film Gösterimi
 • 6 Ekim 2022, Perşembe 19:30 Star Wars: Sky Walker'ın Yükselişi Film Gösterimi
 • 9 Ekim 2022, Pazar 14:00 Soul Film Gösterimi
 • 10 Ekim 2022, Pazartesi 19:30 Hayalet Avcıları Film Gösterimi
 • 11 Ekim 2022, Salı 19:30 Avengers: Infinity War Film Gösterimi
 • 12 Ekim 2022, Çarşamba 19:30 Fantastik Canavarlar: Dumbledore'un Sırları Film Gösterimi
 • 13 Ekim 2022, Perşembe 19:30 Titanic Film Gösterimi
 • 16 Ekim 2022, Pazar 12:00 Raya ve Son Ejderha Film Gösterimi
 • 16 Ekim 2022, Pazar 14:00 Selvi Boylum Al Yazmalım Film Gösterimi
 • 17 Ekim 2022, Pazartesi 19:30 The Great Gatsby Film Gösterimi
 • 18 Ekim 2022, Salı 19:30 Cep Herkülü: Naim Süleymanoğlu Film Gösterimi
 • 19 Ekim 2022, Çarşamba 19:30 Tosun Paşa Film Gösterimi
 • 20 Ekim 2022, Perşembe 19:30 Aile Arasında Film Gösterimi
 • 23 Ekim 2022, Pazar 14:00 Aslan Kral Film Gösterimi

Türkan Şoray İmza Günü

Türk Telekom Prime Açık Hava Sinema sahnesindeki film gösterimlere ek olarak, ''Selvi Boylum Al Yazmalım'' film gösterimi öncesinde Yeşilçam'ın efsane isimlerinden Türkay Şoray'ın katılacağı bir imza töreni düzenlenecek.

Atatürk Kültür Merkezi Etkinlik Biletleri ve Programı

Katılmak istediğiniz tüm etkinliklerin biletlerini yine AKM web sitesinden temin edebilirsiniz. Atatürk Kültür Merkezi program detaylarına da web sitesinden detaylı olarak erişebilirsiniz. Sitenin arayüzü kullanıcı dostu bir yapıda. Böylece programı da sitede kaybolmadan inceleyebilirsiniz. Atatürk Kültür Merkezi bilet fiyatları etkinliklere göre değişiklik göstermekte, öğrenciler ile 65 yaş ve üzeri yaştakiler için indirimli biletler her etkinlikte mevcut.

Atatürk Kültür Merkezi Nerede? Atatürk Kültür Merkezi'ne Nasıl Gidilir?

Yenilenen Siluetiyle Atatürk Kültür Merkezi ve EtkinlikleriTaksim meydanının tam ortasında yer alan AKM, her ilçeden kolay ulaşımı sayesinde oldukça rahat bir erişime sahip. Taksim metrosu hattını kullanarak, Taksim Meydanı çıkışından çıktığınızda tam karşınızda AKM'yi görebilirsiniz. Ya da Gümüşsuyu'nda güzel ve sessiz yollardan yürüyerek de gitmek isterseniz, ayaklarınız sizi oraya hiç düşünmeden götürebilir. Dolmuşlar da onun karşısında durur ve önünden kalkışını yapar. Taksim'de hayat AKM'nin önünden başlar ve orada sonlanır.

Yeni Atatürk Kültür Merkezi'nin hedefinde, modern tasarımından son teknoloji sistemlerine kadar her yönüyle teknoloji ile sanatın buluşma noktası haline gelmek var. Bunu da ana destekçisi ve içerisinde kurgulanan etkinlikler ile ziyaretçilerine tanıtmaya başladı bile. Sadece açıldığı 29 Ekim 2021 – 19 Mayıs 2022 tarihleri arasında bile 700 etkinliğe ev sahipliği yapan ve biletli etkinliklerde 120 bin, genel ziyaretçi de 750 bin katılımcıyı gören AKM, sadece bir bina değil, karakteri ve ruhu olan bir yaşam alanı olduğunu bizlere gün geçtikçe kanıtlayacak gibi duruyor.

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)