Giriş
23.05.22
Çıkış
24.05.22
Lütfen Giriş-Çıkış tarihlerini seçiniz.
Kişiler
2
0
Haritayı görüntüle

Tesis Türü

Otel

Konsept/Tema

Aile Dostu
Butik Otel
İş Seyahati Oteli
Şehir Oteli

Olanaklar

Kuru Temizleme
Resepsiyon
Sigara İçme Alanı

Sağlık ve Güvenlik

Güvenli Turizm Sertifikası

Fiyat Aralığı

Kendi bütçenizi belirleyin
0 TL - 200 TL
200 TL - 400 TL
400 TL - 600 TL
600 TL - 800 TL
800 TL +

Taksim Butik Otelleri:

Taksim için 10 otel listelendi.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Otel
Şehir Oteli
4.2/5 Mükemmel
Taksim merkezine 830 m uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Oda-Kahvaltı
890 TL
Otel
İş Seyahati Oteli
4.2/5 Mükemmel
(11 değerlendirme)
Taksim merkezine 1.5 km uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Sadece Konaklama
1.100 TL
Otel
İş Seyahati Oteli
4.3/5 Mükemmel
(2 değerlendirme)
Taksim merkezine 2.2 km uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Oda-Kahvaltı
850 TL
Odamax
1.095 TL
En uygun fiyat
850 TL
Tesis Fiyatı
En uygun fiyat:
Tesis Fiyatı
850 TL
Otel
Çocuk Dostu Oteller
4.6/5 Mükemmel
Taksim merkezine 3.8 km uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Oda-Kahvaltı
964 TL
Otel
İş Seyahati Oteli
2.9/5 Ortalama
(6 değerlendirme)
Taksim merkezine 7.1 km uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Oda-Kahvaltı
550 TL
Otelz.com
597 TL
En uygun fiyat
550 TL
Tesis Fiyatı
En uygun fiyat:
Tesis Fiyatı
550 TL
Otel
Şehir Oteli
3.8/5 Çok İyi
Taksim merkezine 6.3 km uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Oda-Kahvaltı
500 TL
Henüz Puanlanmamış
Taksim merkezine 8.7 km uzaklıkta
Tesis Fiyatı
Sadece Konaklama
1.286 TL
Otel
Aile Dostu
5/5 Mükemmel
(4 değerlendirme)
Taksim merkezine 10.6 km uzaklıkta
Tesis Fiyatı
%5 Tasarruf
Sadece Konaklama
1.140 TL
Otel
İş Seyahati Oteli
3.7/5 Çok İyi
(10 değerlendirme)
Taksim merkezine 410 m uzaklıkta
Setur
%5 Tasarruf
Oda-Kahvaltı
600 TL
Apart Otel
Aile Dostu
4/5 Mükemmel
(2 değerlendirme)
Taksim merkezine 480 m uzaklıkta
Otelz.com
%15 Tasarruf
Sadece Konaklama
586 TL
Odamax
647 TL
En uygun fiyat
586 TL
Otelz.com
En uygun fiyat:
Otelz.com
586 TL

Taksim Butik Otelleri

Taksim Butik Otelleri

Taksim, İstanbul'un eski ve en popüler semtlerinden biri. Taksim, İstanbul'un tüm motiflerini içinde barındırıyor. İstiklal Caddesi'nde yürürken dünyanın her yerinden müzikler duyabilir, sokaklarda dolaşırken dünyanın her yerinden insanlara rastlayabilirsiniz. Bunun yanında gezginlere kendine özgü mimari yapılarıyla da estetik bir zevk sunuyor. İyi bir deneyimi yaşamak için iyi bir konaklama yeri seçmeniz gerekiyor. Belki de tatiliniz süresince en uzun zamanı geçireceğiniz yer olan konaklama yeri için seçim yaparken önceliklerinizi göz önünde bulundurabilirsiniz. Oldukça merkezi bir yerde olan Taksim, doğal olarak birbirinden farklı imkanlar sunan Taksim otel seçeneklerine de sahip. Taksim butik otelleri, bu seçenekler arasında öne çıkıyor. Butik oteller, genelge kendine özgü konsept iç tasarımlara sahip oluyor. Diğer otel türlerine göre nispeten daha küçük olan bu tesisler, daha samimi ve sıcak bir ortama sahip. Ayrıca birçok butik otel, özenli mimarilere de sahip. Küçük bir tesis oldukları için de kabalıktan uzak ve daha sakin bir ortam mevcut. Taksim'de ise butik oteller genellikle semt mimarisine uygun dar sokaklardaki yüksek tavanlı yapılardan oluşuyor. Bu yapılardan bazıları Rum mimarisi örnekleri sayılırken bazıları da İtalyan mimarisine güzel örnekler teşkil ediyor.

Taksim Gezilecek Yerler

Taksim Gezilecek Yerler

İstanbul'un en önemli noktalardan biri olan Taksim, konumu sayesinde birçok yere de ulaşım imkanı sunuyor. İstanbul'un kalbi denilebilecek Taksim'de konaklayacaksanız gezebileceğiniz birçok farklı yer de bulunuyor. Buradan başlayarak İstanbul'un neredeyse tamamına dair izler görüp fikir sahibi olabilirsiniz. Taksim'de gezebileceğiniz yerler ve mekanları şöyle sıralayabiliriz:

 • Taksim Meydanı uğramanız gereken ilk noktalardan biri olabilir. Burası çevredeki pek çok sokağın kesişiminde bulunuyor. Bu sokakların hepsi birbirinden ayrı profillere sahip yerler ve bu yüzden hepsi gezilecek yerler listenizde yer alabilir.
 • Gezi Parkı, Taksim ve çevresinde ağaçlık olarak kalmış ve biraz da olsa nefes alabileceğiniz nadir noktalardan biri olma özelliğini koruyor.
 • Çukurcuma, romanlara konu olmuş bir semt. Burada antikacıları gezebilir ve alışveriş yapabilirsiniz.
 • Beyoğlu'na gelmişken İstiklal Caddesi'ni boydan boya yürüyebilirsiniz. Kalabalığın içinde İstanbul'un bütün yüzlerine şahit olabilirsiniz. Dilerseniz tarihi tramvayı da deneyebilirsiniz. Cadde üzerinde başta ünlü Çiçek Pasajı olmak üzere çokça pasaj bulunuyor. Saint Antuan Kilisesi'ni ve birkaç önemli müzeyi de caddede ziyaret edebilirsiniz.
 • İstiklal Caddesi'nin sonundan biraz aşağı doğru yürüdüğünüzde, Galata Kulesi'ne ulaşabilirsiniz. Şehrin simgesi konumundaki bu kuleye çıkabilmek için sabahın erken saatlerini tercih etmelisiniz. Hakkındaki efsaneleri ve tarihini de öğrenmek isteyebilirsiniz.
 • Tüm bu uzun yürüyüşlerin ardından Sıraselviler Caddesi'nden biraz yokuş aşağı inip Cihangir'e uğramak isteyebilirsiniz. Burada meşhur Firuzağa Kahvesi'nde biraz soluklanmak size iyi gelebilir.

Taksim'de gezebileceğiniz pek çok yer bulunduğu gibi Taksim'den neredeyse İstanbul'un her noktasına da kolayca ulaşabilirsiniz. Bu yüzden Taksim tüm İstanbul geziniz için iyi bir başlangıç noktası olabilir.

Taksim Butik Otel Fiyatları

Taksim Butik Otel Fiyatları

Otellerin sunduğu imkanların kalitesinin ve miktarının otel fiyatları ile doğru orantılı olduğunu söyleyebiliriz. Bu yüzden Taksim ucuz butik oteller, daha kısıtlı imkanlara sahip olabilir. Taksim butik otel fiyatları, genellikle sunulan hizmetlere bağlı olarak değişiklik gösteriyor. Bazı tesisler geceleri ekstra eğlence hizmetleri sunuyor olabilir. Bu gibi durumlarda sizden ek ücret talep edilebilir. Bunun dışında fiyatları etkileyen bir diğer faktör otellerin konumu olabilir. Taksim'de mekanlar arasında sosyoekonomik farklar bulunabilir. Bu yüzden otellerin bulunduğu konum önemli ve fiyatları üzerinde etkili olabilir. Birlikte konaklayacağınız kişi sayısının da otel fiyatları üzerinde belirleyici olabileceğini unutmamak gerekiyor. Kişi başına ücret bakımından çoğunlukla, çok kişilik konaklamalar bireysel konaklamalardan daha ucuza geliyor. Bazı işletmeler odaya eklenecek ekstra yatak için fazladan ücret talep edebiliyor. Bu gibi durumlar için önceden bilgi almanızda fayda var. Rezervasyon zamanları da otellere ödenmesi gereken fiyatlarda farklılıklara sebep olabilir. Bazı tesislerde daha erken rezervasyonlarda daha uygun fiyatlarla karşılaşabilirsiniz. Otel fiyatlarını etkileyen faktörlere dikkat ederek ihtiyacınız olan ve istediğiniz hizmetleri sunan bütçenize uygun bir otelden rezervasyon yaptırabilirsiniz

Taksim Her Şey Dahil Butik Otelleri

Taksim Her Şey Dahil Butik Otelleri

Tatilinizde konaklama için daha yüksek bütçeler ayırdıysanız Taksim butik otelleri en uygun seçeneklerinden ziyade daha lüks konaklama tesislerini tercih edebilirsiniz. Size en uygun konaklama tesisine karar verebilmeniz için Taksim her şey dahil butik otelleri tarafından size sunulabilecek imkanları bilmeniz faydalı olabilir:

 • İstanbul'da hatta Taksim'de gezerken bile detayları kaçırdığınızı düşünüyor olabilirsiniz. Bu yüzden rehberli bir tur tercih edebilirsiniz. Her şey dahil otellerin bazıları tur rehberi hizmeti sunuyor.
 • İstanbul'da iş için bulunuyorsanız toplantı odası, kuru temizleme, ütü gibi hizmetler sunan otelleri tercih edebilirsiniz.
 • Çocuklarınızla bir tatildeyseniz onlar için uygun olan aile otellerinde konaklamayı tercih edebilirsiniz. Bu otellerde kurallar daha sıkı olabilir. Buna karşın bebek sandalyesi, bebek yatağı ve hatta bebek bakıcısı gibi hizmetleri bile bulabilirsiniz.
 • Her tesis evcil hayvan kabul etmeyebilir. Bu yüzden evcil hayvan kabulünün aksine kurallara sahip olmayan tesisleri araştırabilirsiniz.
 • Havaalanından Taksim'e ulaşmak her ne kadar kolay olsa da özellikle bavullarınız fazlaysa toplu taşıma kullanmak istemeyebilirsiniz. Taksim'e bazı otellerin sağladığı havaalanı servisi imkanıyla da ulaşabilirsiniz. Bu sayede zaman konusunda da daha esnek olabilirsiniz.

İstanbul'un her parçasını içerisinde taşıyan Taksim'de harika bir tatil deneyimi yaşayabilirsiniz. Her bölgeye olan yakınlığı ile esnek bir planlama yapmanıza olanak sağlayan Taksim'i tatil rotanıza ekleyebilirsiniz.

Taksim Butik Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

En İyi Taksim Butik Otelleri Hangisi?
Taksim, İstanbul'un kalbi olan Avrupa Yakası'na bağlı Beyoğlu ilçesinde bulunan bir semt. Taksim Beyoğlu butik otelleri ise semtin tüm alanlarında misafirlerine kapılarını açmaya devam ediyor. Taksim butik otel kategorisinde listelenen tesislerin tamamını Neredekalcom'un İstanbul Taksim butik otelleri sayfasında listeleniyor. Bu sayfada listelenen tüm Taksim butik otel fiyatları ve gerçek kullanıcı yorumları ile yer alıyor. En iyi Taksim butik oteller listesinde ise herşey dahil konseptte hizmet verenler misafirlerin tarafından oldukça popüler. Butik otellerin yanı sıra Taksim apart otelleri de oldukça popüler kategorilerden biri.
Taksim Butik Otel Fiyatları Ne Kadar?
Taksim butik otel fiyatları tesislerin bulunduğu konuma, otellerin misafirlerine sunduğu imkanlara, odaların manzarasına, odalardaki olanaklara göre ve mevsimlere göre değişkenlik gösteriyor. Yaz aylarında biraz daha yüksek olan gecelik konaklama fiyatları, kış aylarında biraz daha düşük oluyor. Yaz sezonunda en ucuz Taksim butik otel fiyatı gecelik kişi başı 350TL'den başlıyor. Taksim butik otel tavsiye isterseniz; SPA merkezi, spor salonu, geleneksel Türk hamamı, açık ya da kapalı havuz gibi sosyal alanlara sahip olan tesisleri tercih edebilirsiniz. Bu tarz Taksim butik otel ve tesisler diğer standart özellikli tesislere göre daha yüksek fiyatlara sahip olabiliyor. En ucuz Taksim otel türü ise; Taksim pansiyonları olarak karşımıza çıkıyor.
İstanbul Taksim Butik Otel Misafirlerini Hangi Hizmetlerle Ağırlıyor?
Konum olarak şehrin en merkezi noktasında yer alan Taksim, aynı zamanda ulaşım ağı olarak da oldukça şanslı bir noktada. Taksim butik otelleri; metro, tramvay, vapur, otobüs ve özel dolmuşlar gibi toplu taşıma araçlarına yürüme mesafelerinde konumlanıyor. Ayrıca tüm Taksim butik otelleri gezilip görülecek yerlere de yakın hatta yürüme mesafelerinde bulunuyor. Bunun yanı sıra tüm tesislerde genel olarak Wi - Fi bağlantılı kablosuz internet ağı, restoran ve kafe, 24 saat resepsiyon hizmeti, ayrıca ihtiyaç halinde ek ücret karşılığında; kuru temizleme, çamaşırhane ve havaalanı transfer hizmeti sunuluyor. Çoğu tesis her sabah misafirlerine taze ürünlerle hazırlanan zengin bir kahvaltı menüsü de servis ediliyor.
Taksim Butik Otelleri Aile İçin Uygun Mu?
Taksim butik otelleri kategorisinde listelenen tüm tesisler aileler için de oldukça uygun konaklama birimlerine sahip. Ancak küçük çocuklu ebeveynler, geniş aileler, kalabalık arkadaş grupları için en rahat konaklama türü Taksim günlük kiralık daireler ve apart oteller olarak karşımıza çıkıyor. Bunun dışında çocuklu aileler ve 4 kişilik aileler Taksim butik oteller kategorisinde listelenen tesislerde rahatça ve konforlu bir şekilde konaklama yapabilir. Taksim butik otellerde hem ailelerin hem de arkadaş gruplarının rahat edebileceği türden tesisle olduğunu da ayrıca belirtmekte fayda var.