Akdeniz'in En Güzel Mavisi 'KAŞ', Rota Önerileri

Akdeniz'in En Güzel Mavisi 'KAŞ'

Yorum Yok

Rota Önerileri Editor

Akdeniz'in En Güzel Mavisi 'KAŞ'

Kaş’ın turkuaz rengi derinliklerine bir kez daldınız mı, her fırsatta gelmek, dalmak istersiniz. Bırakıp gidemezseniz, giderseniz aklınız Kaş’ta kalır.

Akdeniz’in en güzel mavisiyle kucaklaşan dar bir sahil şeridir Kaş. Eski çağlardaki adı ‘Phellos’ yani ‘Göz’… Küçücük limanında balıkçı tekneleri, dalış ve gezi tekneleri yan yana sıralanır. Dar sokaklarında begonviller, baygın kokulu yaseminler, nar ve limon ağaçları Akdeniz’de olduğunuzu hissettirir.

Kaş’da dalış bir tutkudur. Kaş’ın turkuaz rengi derinliklerine bir kez daldınız mı, her fırsatta gelmek, dalmak istersiniz. Bırakıp gidemezseniz, giderseniz aklınız Kaş’da kalır, sevgiliyle koşar gibi kaçar gelirsiniz en güzel mavilere.

Kaş’da kırka yakın dalış noktası vardır. Deneyimlisine, deneyimsizine, ilk kez dalış yapanlara, herkese uygun yerler vardır. Kanyon, Besmi, Tünel, Flying Fish, Neptun ve diğerleri. Batık dalışı sevenler için Kanyon’daki Dimitri batığı, Neptun’deki Sahil Güvenlik batığı, Fener’deki uçak batığı…

Mağara tercih edenlere Büyük Çoban Burnu’ndaki Tünel ya da Küçük Çoban’daki Büyük Mağara… Reef ve duvar dalışları seçenekleri ile Kaş’ın sualtı ünlüdür. Barakuda Dalış Merkezi, Kaş’ın en eski dalış merkezlerindendir. Limanda Anemon teknesi, konforlu ve büyüklüğüyle göze çarpar.

Orfozlar, Caretta Caretta’lar, akya, müren, ahtapotlar, rengarenk anemon ve deniz tavşanları sizleri Akdeniz’in en güzel mavisinde, en güzel dalışlarda bekliyorlar.

Haberin tamamı için: Wedline Magazine / Ağustos-Eylül 2012

Popüler Blog Başlıkları

Son İncelenenler
E-mail bültenimize abone ol. Türkiye'yi bizimle keşfet :)