Bandırma Gezilecek Yerler

Marmara bölgesinin en popüler turizm merkezlerine yakınlığı ile Bandırma, hem sınırları içinde hem de çevresinde gezilip görülecek yerlere sahip.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü

Bandırma Gezilecek Yerler

Toplam 4 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Bandırma Gezilecek Yerler

Marmara bölgesinin en popüler turizm merkezlerine yakınlığı ile Bandırma, hem sınırları içinde hem de çevresinde gezilip görülecek yerlere sahip.

Bandırma, dünyaca ünlü kuş cenneti, çevresindeki Avşa ve Erdek gibi deniz turizmi açısından tanınmış bölgeleri ile birlikte, Gönen ve Manyas gibi termal turizm açısından meşhur noktalarıyla oldukça zengin bir çevreye sahiptir.

Ören yerleri: Halen kazıların devam ettiği Daskyleion ve Kyzikos antik kentleri Bandırma'da gezebileceğiniz önemli iki antik kent. Bandırma'ya yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan örenyerlerinden çıkarılan buluntular arkeoloji müzesinde sergileniyor. Antik kentleri gezdikten sonra rotanızı Bandırma Arkeoloji Müzesi'ne çevirebilirsiniz.

Bandırma Arkeoloji Müzesi: Daskyleion ve Kyzikos örenyerlerinden çıkarılan arkeolojik eserlerin sergilendiği Bandırma Arkeoloji Müzesi Bandırma geziniz sırasında ziyaret etmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden biri. 4.500 m2'lik bir alana kurulu olan müze pazartesi günü hariç haftanın her günü gezilebilir.

Kuş Cenneti: Bandırma denince akla ilk gelen yerlerden olan ve bölgenin en önemli turizm merkezlerinden olan Bandırma Kuş Cenneti koruma altına alınmış eşsiz bir doğa harikası. Bandırma'ya yaklaşık 20 km mesafede bulunan kuş cennetini görmeden Bandırma'dan ayrılmayın.

Yakın Yerler: Bandırma, Marmara bölgesindeki pek çok tatil beldesine yakın konumda veya geçiş güzergahı üzerinde bulunuyor. Bandırma'ya yakın yerleri de görmek ve gezi rotanızı genişletmek isterseniz Erdek, Avşa Adası, Ocaklar ve Kapıdağ Yarımadası'nı da gezilecek yerler listenize dahil edebilirsiniz.

Bandırma gezilecek yer tavsiyeleri

  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
Perama Hotel
Perama Hotel

-

Kahvaltı çok zayıf

Otel güzel, ilk kaldığımda çok beğenmiştim. Lakin 29 Nisan 2015'de en son kaldığımda, ilk kaldığımda fark edilmeyen bir durum çıktı. Duvarlar sanki karton, yan odadan aynen ses geliyor. Kahvaltı çok zayıf, 100 TL için çok basit kalıyor... Peynirler sararmaya başlamış. Ayrıca sabahın 7'sinde resepsiyonda çalışan hangi bayan bilmem yandaki odaları ve beni sırayla aradı. Telefon duyuluyor. Teldeki soru şu: aracınız var mıydı? Çıkarken sordum ‘kim aradı' diye, kimse bilmiyor… Garip bir otel… Çözemedim. Kimsenin kimseden haberi yok... Çalışanlar, resepsiyondakiler ayrıca soğuk, gülmenin, gülümsemenin yasak olduğu bir oteldi. Gezdiğim 16 şehirdeki otellerin en basiti diyebilirim. Yetkililerinin dikkatine…

  • Faydalı buldum (1)
  • Faydalı bulmadım (0)