Bandırma bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Bandırma Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Marmara bölgesinin en popüler turizm merkezlerine yakınlığı ile Bandırma, hem sınırları içinde hem de çevresinde gezilip görülecek yerlere sahip.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Bandırma Gezilecek Yerler ve Tarihi Mekanlar

Toplam 6 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Bandırma Tarihi Mekanlar

Marmara bölgesinin en popüler turizm merkezlerine yakınlığı ile Bandırma, hem sınırları içinde hem de çevresinde gezilip görülecek yerlere sahip.
Bandırma, dünyaca ünlü kuş cenneti, çevresindeki Avşa ve Erdek gibi deniz turizmi açısından tanınmış bölgeleri ile birlikte, Gönen ve Manyas gibi termal turizm açısından meşhur noktalarıyla oldukça zengin bir çevreye sahiptir.

Ören yerleri: Halen kazıların devam ettiği Daskyleion ve Kyzikos antik kentleri Bandırma'da gezebileceğiniz önemli iki antik kent. Bandırma'ya yaklaşık 10 km uzaklıkta bulunan örenyerlerinden çıkarılan buluntular arkeoloji müzesinde sergileniyor. Antik kentleri gezdikten sonra rotanızı Bandırma Arkeoloji Müzesi'ne çevirebilirsiniz.

Bandırma Arkeoloji Müzesi: Daskyleion ve Kyzikos örenyerlerinden çıkarılan arkeolojik eserlerin sergilendiği Bandırma Arkeoloji Müzesi Bandırma geziniz sırasında ziyaret etmenizi tavsiye ettiğimiz yerlerden biri. 4.500 m2'lik bir alana kurulu olan müze pazartesi günü hariç haftanın her günü gezilebilir.

Kuş Cenneti: Bandırma denince akla ilk gelen yerlerden olan ve bölgenin en önemli turizm merkezlerinden olan Bandırma Kuş Cenneti koruma altına alınmış eşsiz bir doğa harikası. Bandırma'ya yaklaşık 20 km mesafede bulunan kuş cennetini görmeden Bandırma'dan ayrılmayın.

Yakın Yerler: Bandırma, Marmara bölgesindeki pek çok tatil beldesine yakın konumda veya geçiş güzergahı üzerinde bulunuyor. Bandırma'ya yakın yerleri de görmek ve gezi rotanızı genişletmek isterseniz Erdek, Avşa Adası, Ocaklar ve Kapıdağ Yarımadası'nı da gezilecek yerler listenize dahil edebilirsiniz.

2 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
2
Train oğlu
1

-

Ben anlatım istiyorum. Hiç güzel değildi açıkçası benim istediğim şöyle başlıyor; Train oğlu… Anladınız mı?

2
Tam bir doğa harikası
8

-

Girişte doldurulmuş hayvanları sergiledikleri müze güzel ama beklenen ve umulanı veremiyor. Tam bir doğa harikası ortam. Dışarıda ahşap gözlem kulesinden kuşları izlemek çok keyifli. Çevre düzeninde belirgin iyileşme var ama su kenarındaki bu yerde yemyeşil çimli alanlar görmek daha hoş olurdu.