Balat Otelleri

En iyi 12 otel, en uygun fiyatlar

Balat Hakkında

Haliç kıyısında tarihi bir İstanbul mahallesi: Balat

İstanbul'un Fatih ilçesinin bir semti olan Balat, Haliç kıyısında yer alır. İstanbul'un en eski yerleşim yerlerinden biri olan Balat, Fener ve Ayvansaray semtleri arasındadır.

“'Eski İstanbul”' denince akla ilk gelen yerlerden olan Balat, ismini eski Yunanca'da “'saray”' ve “'saray yeri”' anlamlarına gelen palatia / palation kelimelerinden almıştır. İstanbul surlarında yer alan eski bir Bizans sarayı olan Blaherna Sarayı'na yakınlığı nedeniyle bu ismi almıştır Balat.

İstanbul'un tarihinde Balat'ın özel bir önemi vardır. Fatih Sultan Mehmet döneminde Ortodoks Hristiyanları'nın yaşamasına izin verildiği bir Bizans mahallesi olmuştur Balat. II. Beyazıt döneminde İspanya'dan kaçan Sefarad Yahudileri özel davetle İstanbul'a gelmişler ve Balat'a yerleştirilmişlerdir. Bu tarihten itibaren Yahudi cemaatin başlıca yerleşim bölgesi Balat ve çevresi olmuştur.

1950'li yıllardan itibaren Yahudilerin çoğu İsrail'e göç etmişler, kalanlarsa başka semtlere dağılmışlardır. Günümüzde Balat'ın yerleşik nüfusunda çok az sayıda Yahudi vardır. Semtte yaşayanların profiline baktığımızda çok kozmopolit bir yapı ve genellikle alt gelir seviye gruplarının olduğunu görmekteyiz.

Tarih boyunca farklı etnik ve dinsel kökenden insanların bir arada yaşadığı bir semt olması nedeniyle Balat'taki tarihi yapılar da çok çeşitlidir. Semtte kiliseler, sinagoglar ve camiler bir aradadır. Semtte yer alan tarihi binalar ise tipik Yahudi mimarisini yansıtır.

Tarih boyunca hem ticari hem de kültürel-sosyal açıdan çok önemli bir semt olan Balat, 1988 yılında UNESCO tarafından Fener mahallesi ile birlikte kültür mirası ilan edilmiştir. Son 10 yılda Kadir Has Üniversitesi'nin açılması, BM'den kentsel dönüşüm için bu semte para aktarılması, bölge ve çevresinin koruma altına alınması, patrikhane gibi bir dini merkezin burada olması gibi nedenlerden ötürü Balat İstanbul'daki cazibe merkezlerinden biri olma yolunda hızla ilerlemektedir.

İstanbul'un tarihi dokusunu hissedeceğiniz, her sokağında geçmişte farklı bir yolculuğa çıkacağınız Balat, şehrin mutlaka görülmesi gereken yerlerinden…

Balat Gezilecek Yerler

Balat Otel Fiyatları

Fatih ilçe sınırları içerisinde yer alan Balat, çok sayıda konaklama alternatifine ev sahipliği yapıyor. Balat pansiyon ve Balat apart gibi pek çok kategoride hizmet veren Balat otelleri, şehrin tarihini keşfetmek isteyen ancak bir yandan da otantik bir ortamda konaklamak isteyenler için son derece ideal bir seçim. Balat pansiyon ve Balat apart, daha çok uygun fiyatlı konaklama alternatifi arayanlara hitap ediyor.

Balat otellerinin bir diğer avantajlı özellikleri de, başta metrobüs olmak üzere pek çok toplu taşıma araçlarına yakın bir konumda yer almaları. Zaten Balat sahilden yürüyerek kısa bir süre içerisinde Eminönü'ne ulaşabiliyorsunuz. Sırtınızı Eminönü'ne verdiğiniz zaman, her yere tek vesaitle gidebiliyorsunuz. Balat pansiyon ve Balat apart gibi Balat otellerinde konaklamak, bu anlamda da son derece avantaj sağlıyor anlayacağınız.

Balat otel fiyatları ise her gelir düzeyine hitap etmeleri ile de seyahatseverleri fazlasıyla mutlu etmeyi başarıyor. Ancak her yerde olduğu gibi, Balat'ta da yüksek fiyatlı konaklama alternatifleri mevcut. Balat otel fiyatları, sizlerin beklentisine göre değişiyor aslında. Genellikle tarihi binalarda hizmet veren ve butik otel kategorisine giren Balat otellerinin fiyatları bir hayli pahalı oluyor. Bu tarz otellerin gecelik fiyatları yaklaşık 900 TL'yi bulabiliyor. Ancak genel olarak diğer Balat otel fiyatlarının 180 TL ile 230 TL civarlarında olduğunu söyleyebiliriz.

2019 Balat otel fiyatlarından daha uygun bir şekilde yararlanmak için erken rezervasyon fırsatlarını mutlaka takip edin. Balat erken rezervasyon otelleri ile bütçeniz sarsılmadan konaklama gerçekleştirebilirsiniz. Hiç vakit kaybetmeden sitemiz üzerinde yer alan Balat otellerini inceleyebilir ve Balat otel fiyatları karşılaştırması yapabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.Balat Otel Fiyatları

İstanbul'un diğer yüzü; tarihi sokakları, rengarenk evleri ve Balat'ın diğer yüzünü keşfedilmeyi bekliyor.
Osmanlı zamanında İspanya'da Engizisyon'dan kaçan Yahudilerin Balat çevresine yerleşmeleri Gürcistan Yahudilerinin de bu noktaya gelmelerini sağlamıştır. 15 yüzyıldan itibaren bu bölgeye yerleşmeye başlayan Musevi ailelerinin oturduğu evlerin birçoğu günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Ancak zamanın yıpratıcılığı evlerde irili ufaklı tadilatlar yapmayı da zorunlu hale getirmiştir.

İstanbul'un diğer yüzünü görmek isteyen ziyaretçilerin uğrak yeri olan bu lokasyonda konaklamak isteyenler için Balat otelleri hizmet vermeye devam ediyor. Balat otel fiyatları tesislerin hizmet kalitesi ve ekstra özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Haliç'e kıyısı olan Balat'ın sahilden bakınca sağ tarafında Fener Rum Erkek Lisesi, sol tarafında arkada Yavuz Selim Cami görülmektedir.

CG Pansiyon ve Apart Fatih

Balat - Apart Otel - 14 Misafir Yorumu

CG PANSİYON, Fener/ Balat 'ta tamamen yenilenmiş eski bir Rum evinde hizmet vermektedir. Dar Arnavut kaldırımlı sokakları ve tarihi Rum binalarıyla Fener, tarihi bir yerleşim merkezidir. Tesis Taksim, Sultanahmet, Eminönü, Fatih, Eyüp Sultan Camii'ye çok yakın konumdadır. Feshane, ve Balat hastanesi yürüme mesafesindedir. Haliç Kongre Merkezi'ne yakındır. Tesis tarihi kanlı kırmızı kilisenin hemen yanındadır ve Haliç manzaralı terasında 24 saat çay ve kahve ikramı vardır. Ulaşım için Eminönü'nden Eyüp yönüne giden bütün otobüsler FENER durağından geçer. Metro ile ulaşımda ise Ulubatlı Topkapı istasyonunda inip 35D Balat otobüsü FENER durağından geçer...

Yıkılmak üzere olan, harabeye dönmüş yapılar için Fatih Belediyesi ve Avrupa Birliği'nin ortaklaşa yürüttüğü 'Fener ve Balat Semtleri Rehabilitasyon Programı' Balat için 2004'te başladı. Program sürecinde 121 bina ile tarihi Balat Çarşısı restore edildi ve semte eski tarihi görünümü daha sağlam bir şekilde yeniden kazandırıldı. Bu proje kapsamında Fatih'in Balat bölgesinde bir süre yaşayan dönemin Eflak Boğdan Prensi ve müzisyeni Dimitri Kantemir'in evleri de restore edildi ve müze olarak ziyarete açıldı. Tarihi yeniden günümüze taşıyan bu proje, UNESCO tarafından tüm dünyaya örnek gösterilen bir proje oldu.

Palation House Fatih

Balat - Apart Otel - 1 Misafir Yorumu

19. yüzyıldan kalma tarihi bir binada hizmet veren Palation House, Haliç'in kıyısında, Balat'ta bulunuyor. Toplam 4 odasıyla hizmet veren Palation House'un tüm odalarında balkon, özel bir banyo, buzdolabı, çalışma masası, çay-kahve makinesi, eşya dolabı, internet, kasa, klima, mikrodalga fırın, mini bar, ocak, televizyon ve uydu yayını yer alıyor. Palation House, Atatürk Havalimanı'na 15 km mesafede bulunuyor...

Bu tadilatlar ve UNESCO'nun da desteği ile bölgeye daha çok turist akın etmeye başlamıştır. Rengarenk evlerle dolu Balat sokakları gezenleri kendine hayran bıraktığı gibi, fotoğraflarla da kendini gösteriyor. Fotoğraf sanatı ile uğraşanların da çoğunlukla ziyaret ettikleri bu rotada bir gece bile konaklamak, o mistik havayı yaşamak isterseniz Balat otel fiyatları erken rezervasyon avantajı ile değerli misafirlerini ağırlamak için bekliyor.

Balat Residence Fatih

Balat - Apart Otel - 6 Misafir Yorumu

İstanbul'un Haliç kıyısında bulunan Balat semtinde yer alan Balat Residence, iç ve dış mekan olarak yeniden restore edilmiş haliyle hizmet vermeye devam ediyor. Toplam 10 odası bulunan Balat Residence'ın tüm odalarında balkon, özel bir banyo, çay-kahve makinesi, eşya dolabı, internet, klima, mikrodalga fırın, mini bar, televizyon ve uydu yayını mevcut. Balat Residence, araç ile Taksim'e 10 dakika, Eminönü'ne 5 dakika, Fener Rum Patrikhanesi'ne 5 dakika yürüme mesafesinde bulunuyor...

Balat Otelleri İçin Sıkça Sorulan Sorular

Balat Otelleri için en uygun fiyatlı otelleri, listeleme sayfasında "En Düşük Fiyata Göre" sırala seçeneği ile kolayca görüntüleyebilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Balat Otelleri için en ucuz fiyat 55 TL. Üstelik birçok tesiste ödemenizi tesisin kendisine de yapabilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Tabi ki en ideal yöntem daha önce burada konaklama yapmış misafirlerin görüşlerine başvurmak. Binlerce kullanıcımız binlerce değerli yorumla size en doğru seçimi yapmanız için yol göstermiş olacaktır. Tesisleri puana göre kolayca sıralayabilirsiniz. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Her şey dahil sisteminde öncelikli olarak sabah, öğlen ve akşam yemekleri başta olmak üzere birçok hizmeti ücretsiz olarak alırsınız. Balat için her şey dahil sisteminde çalışanları görmek için, listeleme sayfasındaki filtrede yer alan "Konaklama Tipi" alanından "Her Şey Dahil" seçeneğini işaretlemeniz yeterli. Hızlı erişim için şu adrese tıklayın.

Daha keyifli ve renkli bir tatil için gittiğiniz bölgedeki gezilecek yerleri önceden bilmekte fayda var.Balat için gezilecek yerlerin tümüne linkten erişebilirsiniz.

Balat yol tarifi sayfamızdan, bulunduğunuz bölgeden mesafeyi ve en hızlı rota seçeneklerini bulabilirsiniz. Eğer kendi aracınızla gitmeyecekseniz, alternatif ulaşım yolları için birçok ipucu da veriyoruz. Hızlı erişim için buradan erişebilirsiniz.

Balat ve civarında yer alan apartların hemen hepsini listeliyoruz. Apart oteller size ev konforunda, üstelik kendi yemeğinizi yapabileceğiniz başta ocak, fırın gibi araçları temin eder. Son dönemde git gide bu yönde konaklamaya görece ekonomik de olmasından talep artıyor. Hızlı erişim için buradan erişebilirsiniz.

Balat hava durumunu takip etmeniz, olası hava değişikliklerine hazırlıksız yakalanmamanızı sağlayacaktır. Balat hava durumu için hemen tıklayın.

Balat Otel Yorumları

10

Otel Nayla

Mücâhid SOFUOĞLU - 16 Kasım 2019, Cumartesi 10:06

Tam bir aile oteli

Tam bir aile oteli. Temiz ve güvenilir bir yer. Açık büfe kahvaltısı çok mükemmel. Kesinlikle tavsiye ettiğim bir konaklama yeri. İstanbul'un tam kalbinde, ulaşım sorunu da yok. Yani gayet şahane.

5

Büyük Hamit Hotel

Yusuf - 4 Kasım 2019, Pazartesi 08:28

Breakfast was good

Everything in hotel is old style. Room and bath were not clean. Breakfast was good.

10

Sümbül Efendi Camii ve Tekkesi

Nevzat Çetin - 26 Ekim 2019, Cumartesi 23:57

Küçükken mutlaka ziyaret ederdim

Küçükken Koca Mustafa Paşa pazarına giderken türbenin yanından geçer ve türbeyi mutlaka ziyaret ederdim. Sümbül Efendi Hazretleri'nin mezarının içindeki ağaç beni her seferinde etkiler uzun uzun bu ağaca bakardım. Sanki bu ağaç Sümbül Efendi ile bütünleşmiş gibiydi. Allah şefaatine bizleri de nail etsin inşallah. Ortamın ve insanların bu kadar bozulduğu bu zamanda bu mübarekler bize insan olmayı bir nebze olsun hatırlatıyorlar.

1

Angels Garden Hotel

Esra uslu - 26 Ekim 2019, Cumartesi 18:50

Tavsiye etmiyorum

Kötü bir otel otel. Dik bir yokuşta 10 dk mesafe ile düzlüğe çıkılıyor. Klimalar çalışmıyor. Kahvaltısında bozuk yiyecekler var. Tavsiye etmiyorum.

10

Mati Hotel

Pınar Ünlü - 22 Ekim 2019, Salı 12:49

Konumu çok iyi

Her şeyden önce otelin konumu işimi çok kolaylaştırdı. Metroya yakın oluşu ve etrafında banka ve eczane gibi kolayca ulaşabileceğimiz önemli yerlerin de olması ayrıca avantaj. Otel de güzel ve temiz. Çalışanlar gayet güler yüzlüydü.

10

Atıf Efendi Kütüphanesi

SELMAN KAYACI - 11 Ekim 2019, Cuma 17:27

Çok güzel bir kütüphane

Çok güzel bir kütüphane. personel güler yüzlü. Kütüphanede sınırsız Wi-Fi ve çay var. Ancak kapıda zile basıp güvenlik kapıyı açar ve içeri girebilirseniz...

10

Mirilayon Hotel

Nihat - 24 Eylül 2019, Salı 18:02

Personelleri güler yüzlü

Güzel bir otel. Personelleri güler yüzlü ve ilgili. Ulaşım açısından güzel bir yerde.

10

Hotel Gedik Paşa Konağı

barış ufuk - 24 Eylül 2019, Salı 11:00

Her yönüyle mükemmel

Her yönüyle mükemmel bir otel. Odaları geniş ve ferah. Sabah kahvaltısında bir tek kuş sütü eksikti diyebilirim. Birçok otele göre servis ve hizmet konusunda çok iyiler. Çalışanları çok cana yakın ve yardımseverler her konuda. Herkese tavsiye ederim.

10

Bozdoğan Kemeri

Celal Gunay - 9 Eylül 2019, Pazartesi 18:32

Gezebilirsiniz

16 Mart Şehitler Caddesi'nden Bozdoğan Kemeri'ne çıkıp gezebilirsiniz. Hürrem Sultan'ın çıplak ayakla gezdiği gibi.

10

Süleymaniye Hamamı

Kanan pektas - 27 Ağustos 2019, Salı 23:29

Giriş ücreti ne kadar

Giriş ücreti ne kadar ve yeriniz nerede? Soyunma odalarınız ayrımı? Sadece yıkanma ücreti ne kadar?