Balat Otelleri

Fatih’in hiç bilinmeyen bir yüzü Balat.Kelime ile arama yap

Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Gecelik fiyat aralığı

İndirim ve Fırsatlar

Türü

Konaklama Tipi

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Balat Otelleri

Toplam 10 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Lütfen seçiniz
  • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele
  • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
  • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)

"Muhteşem dekora sahip tarihi bina"

10

Misafir yorumu

1 yorum
Avicenna Hotel
Avicenna Hotel

Avicenna Hotel

Tatilsepeti çağrı merkezi 0 850 600 10 20

Tatilsepeti

En uygun oda fiyatı

110 TL

En Uygun Fiyata Git
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

"Otantik ortamı"

"Terasın gece görünümü"

9.6

Misafir yorumu

14 yorum
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

"Güler yüz ve hizmet"

"Temizlik 10 numara"

10

Misafir yorumu

6 yorum
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

"Tarihi bir dokusu var"

"Harika bir yer"

9.3

Misafir yorumu

3 yorum
Tesis için uygun fiyat gösterilemiyor.

Balat Otelleri ve Balat Otel Fiyatları

Fatih'in hiç bilinmeyen bir yüzü Balat.

Fatih Balat gezisi için ilk durağınızı Balat sahili olarak belirleyebilirsiniz. Haliç'e kıyısı olan ve Ayvansaray ile Fener arasında kalan bu semt, yan yana bulunan din kardeşliğinin günümüzde halen yaşadığı bir yerdir. Özellikle Balat – Fener arasında çıkacağınız bir tur size İstanbul'un bambaşka bir yüzünü tanımanızı sağlayacaktır. İstanbul'un diğer yüzünü keşfetmek isteyenlerin ilk tercihi olan Balat otelleri yılın her zamanı müşterilerine kapılarını açıyor.

Balat'ın İstanbul tarihindeki yeri apayrıdır. Zamanında İspanya'dan gelen Yahudi aileleri Osmanlı Devleti tarafından buraya yerleştirilmiştir. Yakın zamana kadar bu semtin başlıca sakinleri olan Yahudi aileleri buranın Yahudi Mahallesi olarak varlığını sürdürmesinde etkili rol oynamaktadır. İspanya'dan gelen Yahudilerin Balat çevresine yerleşmeleri Gürcistan'dan gelen Yahudileri de Balat çevresine çekmiştir.

Osmanlı Sultanı II. Bayezid'in davetiyle 15. yüzyılda İstanbul'a gelen ve Musevi toplumu Balat'ta ve Haliç'in karşısında bulunan Hasköy'e yerleşmeye başlamışlar. Zamanında buralara gelenlerden günümüze kadar kalan Yahudi evlerinden bazı örnekleri mahallenin içlerine doğru yürüyerek görebilirsiniz. Bu Yahudi evleri genellikle üç katlı olup dar bir ön yüze sahiptir. Ayrıca, ikinci ve üçüncü katlarında cumba gibi çıkmaları olan evler de kendini göstermektedir.

O zamanları yaşamak isteyen gezginlerin konaklamada tercihi ise burada bulunan Balat otelleri oluyor. Bu semtte camiler, sinagoglar, kiliseler yan yana, kardeşçe ziyaretçilerini kabul etmeye devam ediyor.

Balat otelleri metrobüs ve diğer toplu taşıma araçlarına oldukça yakın konumda bulunmaktadır. Buraya metrobüs ile Ayvansaray durağında inip sahil boyunca Eminönü yönünde yürüyerek de ulaşılabilir.

İstanbul'un diğer yüzü; tarihi sokakları, rengarenk evleri ve Balat'ın diğer yüzünü keşfedilmeyi bekliyor.

Osmanlı zamanında İspanya'da Engizisyon'dan kaçan Yahudilerin Balat çevresine yerleşmeleri Gürcistan Yahudilerinin de bu noktaya gelmelerini sağlamıştır. 15 yüzyıldan itibaren bu bölgeye yerleşmeye başlayan Musevi ailelerinin oturduğu evlerin birçoğu günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Ancak zamanın yıpratıcılığı evlerde irili ufaklı tadilatlar yapmayı da zorunlu hale getirmiştir.

İstanbul'un diğer yüzünü görmek isteyen ziyaretçilerin uğrak yeri olan bu lokasyonda konaklamak isteyenler için Balat otelleri hizmet vermeye devam ediyor. Balat otel fiyatları tesislerin hizmet kalitesi ve ekstra özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Haliç'e kıyısı olan Balat'ın sahilden bakınca sağ tarafında Fener Rum Erkek Lisesi, sol tarafında arkada Yavuz Selim Cami görülmektedir.

Yıkılmak üzere olan, harabeye dönmüş yapılar için Fatih Belediyesi ve Avrupa Birliği'nin ortaklaşa yürüttüğü 'Fener ve Balat Semtleri Rehabilitasyon Programı' Balat için 2004'te başladı. Program sürecinde 121 bina ile tarihi Balat Çarşısı restore edildi ve semte eski tarihi görünümü daha sağlam bir şekilde yeniden kazandırıldı. Bu proje kapsamında Fatih'in Balat bölgesinde bir süre yaşayan dönemin Eflak Boğdan Prensi ve müzisyeni Dimitri Kantemir'in evleri de restore edildi ve müze olarak ziyarete açıldı. Tarihi yeniden günümüze taşıyan bu proje, UNESCO tarafından tüm dünyaya örnek gösterilen bir proje oldu.

Bu tadilatlar ve UNESCO'nun da desteği ile bölgeye daha çok turist akın etmeye başlamıştır. Rengarenk evlerle dolu Balat sokakları gezenleri kendine hayran bıraktığı gibi, fotoğraflarla da kendini gösteriyor. Fotoğraf sanatı ile uğraşanların da çoğunlukla ziyaret ettikleri bu rotada bir gece bile konaklamak, o mistik havayı yaşamak isterseniz Balat otel fiyatları erken rezervasyon avantajı ile değerli misafirlerini ağırlamak için bekliyor.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın