Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Balat Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Balat Otelleri

Balat için {{ (filteredHotels).length}} / 12 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

 • Akıllı Listeleme
 • Düşük Fiyat
 • Yüksek Fiyat
 • Puana Göre
 • Popülerliğe Göre
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Puan Ver {{ hotel.point == '10' ? hotel.point : (hotel.point | number:1) }}

{{ hotel.adi }}

{{ hotel.minPrice }} TL'dan başlayan fiyatlarla
 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.comment_count }} Misafir Yorumu

"{{ comment }}"

Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Rezervasyon İçin Arayın
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}
Puan: {{ hotel.score }} | Üyelik Şekli: {{ hotel.uyeliksekli }} | Affiliate: {{ hotel.affiliate_id }}
{{ newGenerationFilterTitles[itemIndex] }}
{{ features[attribute] }}

Balat Otelleri - En Uygun Otel Fiyatları

Geçmişten günümüze gizemini koruyan ve otantik atmosferi ile özellikle fotoğrafçıların gözdesi olan Balat, İstanbul'un bambaşka bir yüzünü gözler önüne seriyor…
Haliç'e kıyısı olan ve Ayvansaray ile Fener semtleri arasında yer alan bu güzide yer, İstanbul'un en ilgi çekici noktalarından biri. İstanbul'un farklı bir yüzüyle tanışmak istediğinizde Balat ve Fener arasında kısa bir tur atmanız yeterli olacaktır. Yan yana bulunan din kardeşliğinin günümüzde halen daha varlığını sürdürdüğü bir semt olan Balat, şehrin diğer yönünü keşfetme şansı sunuyor. Tüm bunların ışığında Balat otelleri de yılın 12 ayı boyunca kapılarını misafirlerine açıyor.

Fatih ilçe sınırları içerisinde yer alan Balat, çok sayıda konaklama alternatifine ev sahipliği yapıyor. Balat pansiyon ve Balat apart gibi pek çok kategoride hizmet veren Balat otelleri, şehrin tarihini keşfetmek isteyen ancak bir yandan da otantik bir ortamda konaklamak isteyenler için son derece ideal bir seçim. Balat pansiyon ve Balat apart, daha çok uygun fiyatlı konaklama alternatifi arayanlara hitap ediyor.

Balat otellerinin bir diğer avantajlı özellikleri de, başta metrobüs olmak üzere pek çok toplu taşıma araçlarına yakın bir konumda yer almaları. Zaten Balat sahilden yürüyerek kısa bir süre içerisinde Eminönü'ne ulaşabiliyorsunuz. Sırtınızı Eminönü'ne verdiğiniz zaman, her yere tek vesaitle gidebiliyorsunuz. Balat pansiyon ve Balat apart gibi Balat otellerinde konaklamak, bu anlamda da son derece avantaj sağlıyor anlayacağınız.

Balat otel fiyatları ise her gelir düzeyine hitap etmeleri ile de seyahatseverleri fazlasıyla mutlu etmeyi başarıyor. Ancak her yerde olduğu gibi, Balat'ta da yüksek fiyatlı konaklama alternatifleri mevcut. Balat otel fiyatları, sizlerin beklentisine göre değişiyor aslında. Genellikle tarihi binalarda hizmet veren ve butik otel kategorisine giren Balat otellerinin fiyatları bir hayli pahalı oluyor. Bu tarz otellerin gecelik fiyatları yaklaşık 900 TL'yi bulabiliyor. Ancak genel olarak diğer Balat otel fiyatlarının 180 TL ile 230 TL civarlarında olduğunu söyleyebiliriz.

2019 Balat otel fiyatlarından daha uygun bir şekilde yararlanmak için erken rezervasyon fırsatlarını mutlaka takip edin. Balat erken rezervasyon otelleri ile bütçeniz sarsılmadan konaklama gerçekleştirebilirsiniz. Hiç vakit kaybetmeden sitemiz üzerinde yer alan Balat otellerini inceleyebilir ve Balat otel fiyatları karşılaştırması yapabilirsiniz.

Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

İstanbul'un diğer yüzü; tarihi sokakları, rengarenk evleri ve Balat'ın diğer yüzünü keşfedilmeyi bekliyor.
Osmanlı zamanında İspanya'da Engizisyon'dan kaçan Yahudilerin Balat çevresine yerleşmeleri Gürcistan Yahudilerinin de bu noktaya gelmelerini sağlamıştır. 15 yüzyıldan itibaren bu bölgeye yerleşmeye başlayan Musevi ailelerinin oturduğu evlerin birçoğu günümüze kadar gelmeyi başarmıştır. Ancak zamanın yıpratıcılığı evlerde irili ufaklı tadilatlar yapmayı da zorunlu hale getirmiştir.

İstanbul'un diğer yüzünü görmek isteyen ziyaretçilerin uğrak yeri olan bu lokasyonda konaklamak isteyenler için Balat otelleri hizmet vermeye devam ediyor. Balat otel fiyatları tesislerin hizmet kalitesi ve ekstra özelliklerine göre değişiklik göstermektedir. Haliç'e kıyısı olan Balat'ın sahilden bakınca sağ tarafında Fener Rum Erkek Lisesi, sol tarafında arkada Yavuz Selim Cami görülmektedir.

Yıkılmak üzere olan, harabeye dönmüş yapılar için Fatih Belediyesi ve Avrupa Birliği'nin ortaklaşa yürüttüğü 'Fener ve Balat Semtleri Rehabilitasyon Programı' Balat için 2004'te başladı. Program sürecinde 121 bina ile tarihi Balat Çarşısı restore edildi ve semte eski tarihi görünümü daha sağlam bir şekilde yeniden kazandırıldı. Bu proje kapsamında Fatih'in Balat bölgesinde bir süre yaşayan dönemin Eflak Boğdan Prensi ve müzisyeni Dimitri Kantemir'in evleri de restore edildi ve müze olarak ziyarete açıldı. Tarihi yeniden günümüze taşıyan bu proje, UNESCO tarafından tüm dünyaya örnek gösterilen bir proje oldu.

Bu tadilatlar ve UNESCO'nun da desteği ile bölgeye daha çok turist akın etmeye başlamıştır. Rengarenk evlerle dolu Balat sokakları gezenleri kendine hayran bıraktığı gibi, fotoğraflarla da kendini gösteriyor. Fotoğraf sanatı ile uğraşanların da çoğunlukla ziyaret ettikleri bu rotada bir gece bile konaklamak, o mistik havayı yaşamak isterseniz Balat otel fiyatları erken rezervasyon avantajı ile değerli misafirlerini ağırlamak için bekliyor.

Balat Hakkında
Haliç kıyısında tarihi bir İstanbul mahallesi: Balat
İstanbul'un Fatih ilçesinin bir semti olan Balat, Haliç kıyısında yer alır. İstanbul'un en eski yerleşim yerlerinden biri olan Balat, Fener ve Ayvansaray semtleri arasındadır.

“'Eski İstanbul”' denince akla ilk gelen yerlerden olan Balat, ismini eski Yunanca'da “'saray”' ve “'saray yeri”' anlamlarına gelen palatia / palation kelimelerinden almıştır. İstanbul surlarında yer alan eski bir Bizans sarayı olan Blaherna Sarayı'na yakınlığı nedeniyle bu ismi almıştır Balat.

İstanbul'un tarihinde Balat'ın özel bir önemi vardır. Fatih Sultan Mehmet döneminde Ortodoks Hristiyanları'nın yaşamasına izin verildiği bir Bizans mahallesi olmuştur Balat. II. Beyazıt döneminde İspanya'dan kaçan Sefarad Yahudileri özel davetle İstanbul'a gelmişler ve Balat'a yerleştirilmişlerdir. Bu tarihten itibaren Yahudi cemaatin başlıca yerleşim bölgesi Balat ve çevresi olmuştur.

1950'li yıllardan itibaren Yahudilerin çoğu İsrail'e göç etmişler, kalanlarsa başka semtlere dağılmışlardır. Günümüzde Balat'ın yerleşik nüfusunda çok az sayıda Yahudi vardır. Semtte yaşayanların profiline baktığımızda çok kozmopolit bir yapı ve genellikle alt gelir seviye gruplarının olduğunu görmekteyiz.

Tarih boyunca farklı etnik ve dinsel kökenden insanların bir arada yaşadığı bir semt olması nedeniyle Balat'taki tarihi yapılar da çok çeşitlidir. Semtte kiliseler, sinagoglar ve camiler bir aradadır. Semtte yer alan tarihi binalar ise tipik Yahudi mimarisini yansıtır.

Tarih boyunca hem ticari hem de kültürel-sosyal açıdan çok önemli bir semt olan Balat, 1988 yılında UNESCO tarafından Fener mahallesi ile birlikte kültür mirası ilan edilmiştir. Son 10 yılda Kadir Has Üniversitesi'nin açılması, BM'den kentsel dönüşüm için bu semte para aktarılması, bölge ve çevresinin koruma altına alınması, patrikhane gibi bir dini merkezin burada olması gibi nedenlerden ötürü Balat İstanbul'daki cazibe merkezlerinden biri olma yolunda hızla ilerlemektedir.

İstanbul'un tarihi dokusunu hissedeceğiniz, her sokağında geçmişte farklı bir yolculuğa çıkacağınız Balat, şehrin mutlaka görülmesi gereken yerlerinden…

Balat otel tavsiyeleri
 • Tarihe Göre Listele
 • En Faydalılar
25
10
0 (850) 600 31 93
CG Pansiyon ve Apart
CG Pansiyon ve Apart
Balat Mah. Sancaktar Yokuşu Abdi Subaşı Mektebi Sok. No:27
Fatih / İstanbul
Türkiye

-

Gerçekten çok etkilendim. Oraya gideli 1 sene oldu ama ben hala etkisinden çıkamadım. Beni en çok etkileyen terasın manzarası oldu. Uzaklardan gelen müzik sesleri, o ışıklı manzara... Gece saat 1'de terasa kahve içmeye çıkıyorduk eşimle. Otantik ortamı insana huzur veriyor ve Cengiz Bey'in güler yüzlü ve bir abi kadar samimi olması insana büyük mutluluk veriyor. İstanbul deyince aklıma ilk burası geliyor. Hizmetiniz için teşekkürler Cengiz Bey.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
25
8
0 (850) 602 19 09
Educa Suites Balat
Educa Suites Balat
Çiçekli Bostan Sok. No. 20
Fatih / İstanbul
Türkiye

-

İki sefer kaldım, çok keyif aldım, mahalle içerisinde mistik bir otel. Egzotik ve tarihi bir dokusu var, İstanbul'da işi biten trafiğe takılacağına Educa Suites Balat'ta takılsın bence, semt ayrı bir güzel, her yere yakın fiyatı da makul.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
25
10
0 (850) 600 31 93
CG Pansiyon ve Apart
CG Pansiyon ve Apart
Balat Mah. Sancaktar Yokuşu Abdi Subaşı Mektebi Sok. No:27
Fatih / İstanbul
Türkiye

-

O kadar güzeldi ki büyüsünden hala çıkamadım, terasın gece görünümü çok etkileyiciydi.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
25
10
0 (850) 600 31 93
CG Pansiyon ve Apart
CG Pansiyon ve Apart
Balat Mah. Sancaktar Yokuşu Abdi Subaşı Mektebi Sok. No:27
Fatih / İstanbul
Türkiye

-

Hatay'dan geldik İstanbul'a ve burayı uygun gördük. 3 gece kaldık ve mükemmeldi. Cengiz Bey'e teşekkür ediyoruz. Güler yüzlü, iyi bir insan. Kendi evimizdeydik sanki, mutlaka kalınacak bir yer.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
25
10
0 (850) 600 31 93
CG Pansiyon ve Apart
CG Pansiyon ve Apart
Balat Mah. Sancaktar Yokuşu Abdi Subaşı Mektebi Sok. No:27
Fatih / İstanbul
Türkiye

-

3 gece kaldık ama keşke 30 gece kalsaydık. En başta Cengiz Bey'e teşekkür ediyoruz. Çok güzel bir yer sanki kendi evimizdeyiz gibi. :) tavsiye ediyoruz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
25
10
0 (850) 600 21 41
Balat Residence
Balat Residence
Balat Mahallesi Hızır Çavuş Köprübaşı sok. No:5
Fatih / İstanbul
Türkiye

-

Güler yüz ve hizmet. Temizlik de cabası.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
25
10
0 (850) 600 21 41
Balat Residence
Balat Residence
Balat Mahallesi Hızır Çavuş Köprübaşı sok. No:5
Fatih / İstanbul
Türkiye

-

Çok şirin bir aile işletmesi, çok memnun kaldık. Temizlik 10 numara.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
25
10
0 (850) 600 21 41
Balat Residence
Balat Residence
Balat Mahallesi Hızır Çavuş Köprübaşı sok. No:5
Fatih / İstanbul
Türkiye

-

Çok rahat ve güvenilir bir yer. Mutlaka İstanbul'a geldiğimde yeniden kalacağım. İlgi, alaka, lokasyonu çok iyi! Bayıldım!

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
25
10
0 (850) 600 21 41
Balat Residence
Balat Residence
Balat Mahallesi Hızır Çavuş Köprübaşı sok. No:5
Fatih / İstanbul
Türkiye

-

Harika bir hotel. Mükemmel lokasyon, yine geliriz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
25
10
0 (850) 600 21 41
Balat Residence
Balat Residence
Balat Mahallesi Hızır Çavuş Köprübaşı sok. No:5
Fatih / İstanbul
Türkiye

-

Aile için ideal. Çok özel tasarım butik bir otel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
25
10
0 (850) 600 31 93
CG Pansiyon ve Apart
CG Pansiyon ve Apart
Balat Mah. Sancaktar Yokuşu Abdi Subaşı Mektebi Sok. No:27
Fatih / İstanbul
Türkiye

-

5 gece evimizdeymiş gibi huzurdaydık. Otantik ve nezih ortamıyla harika bir konaklama tesisi. Sabah kahvaltılarını deniz manzarasıyla bütünleştirip, uyandığınızda saat kaç olursa olsun kahvaltı servisinizi açık bulmanız güne güzel başlamanıza yardımcı oluyor. Kendi evinizdeymiş gibi teras keyfi yapmak, her daim çay, kahvenizin hazır olması, ortak duş ve WC olmasına rağmen her zaman temiz ve steril olması, sıkıntısız duş alabilme imkanıyla, havlular, terlikler, şampuan ve kulak çubuklarıyla mükemmel bir hizmet anlayışının yanında, bizce en önemli ve güzeli Cengiz Bey'in güler yüzü ve samimiyeti. :) Emeğinize sağlık Cengiz Bey, Allah rızkınızı bol etsin. Ayrıca sabahki poğaçalar için de tekrar teşekkürler.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
25
10
0 (850) 600 31 93
CG Pansiyon ve Apart
CG Pansiyon ve Apart
Balat Mah. Sancaktar Yokuşu Abdi Subaşı Mektebi Sok. No:27
Fatih / İstanbul
Türkiye

-

Gayet hoş, rahat ve harika bir adres. Cengiz Bey'e bu işletme yerini açtığı için çok teşekkür ediyorum ve bizlere sağlamış olduğu bu hizmetinden dolayı kendilerini tebrik ediyorum. Mütevazı ve hoş durumunun yanında bizlere güler yüzü harikaydı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
25
10
0 (850) 602 19 09
Educa Suites Balat
Educa Suites Balat
Çiçekli Bostan Sok. No. 20
Fatih / İstanbul
Türkiye

-

Tertemiz odalar, güler yüzlü çalışanlar, lezzetli kahvaltı, uygun fiyat. Harika bir yer. Terasa çıkıp Haliç'i seyredin.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
25
10
0 (850) 602 19 09
Educa Suites Balat
Educa Suites Balat
Çiçekli Bostan Sok. No. 20
Fatih / İstanbul
Türkiye

-

Açılışı sırasında iki arkadaşımla beraber kalmıştık. Harika bir otel, özellikle Özlem Hanım ve diğer arkadaşların ilgisi de takdire şayandı. Umarım şimdi daha iyi bir konumdadır kendilerine bir teşekkür borcumuz vardı teşekkürler. Herkesin kendisini evinde hissedebileceği kadar güzel harika bir otel. Alanya'dan sımsıcak selamlar.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
25
6
0 (850) 600 31 93
CG Pansiyon ve Apart
CG Pansiyon ve Apart
Balat Mah. Sancaktar Yokuşu Abdi Subaşı Mektebi Sok. No:27
Fatih / İstanbul
Türkiye

-

Öncelikle Cengiz Bey'e böyle bir pansiyonu işlettiği için teşekkür ederim. Yalnızca bir gün kaldık ama bize karşı samimi yaklaşımı çok önemliydi. Pansiyonun konumu harika. Otopark derdiniz yok. Küçük ama çok kullanışlı odaları var. Temizliği harika. Kısacası keyif alabileceğimiz bir yer CG Pansiyon ve Apart. Mutlaka görün.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
25
10
0 (850) 600 31 93
CG Pansiyon ve Apart
CG Pansiyon ve Apart
Balat Mah. Sancaktar Yokuşu Abdi Subaşı Mektebi Sok. No:27
Fatih / İstanbul
Türkiye

-

Oldukça temiz, hijyenik, düzenli ve rahat. Banyosu ve havluları, mutfağı temiz. Yer olarak oldukça güvenli. İşletmecisi Cengiz Bey oldukça kibar ve ilgili. Fiyatları oldukça uygun. Mutfağı oldukça hijyenik. Çok şirin bir bahçesi, WiFi, LCD televizyon ve kliması var. Genel anlamda oldukça memnun kaldık ki gelecek sene için gitmeyi tekrar düşünüyoruz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
25
10
0 (850) 600 31 93
CG Pansiyon ve Apart
CG Pansiyon ve Apart
Balat Mah. Sancaktar Yokuşu Abdi Subaşı Mektebi Sok. No:27
Fatih / İstanbul
Türkiye

-

1 gece kaldık. Odalar olsun, mekânın temizliği olsun, her şey çok güzeldi. Cengiz Bey'e samimi ve güler yüzlü davranışlarından dolayı teşekkür ediyorum.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
25
8
0 (850) 600 31 93
CG Pansiyon ve Apart
CG Pansiyon ve Apart
Balat Mah. Sancaktar Yokuşu Abdi Subaşı Mektebi Sok. No:27
Fatih / İstanbul
Türkiye

-

Evinizde gibi hissedeceğiniz bir yer, tertemiz ve samimi. Cengiz Bey de her konuda yardımcı oluyor tavsiye ederim.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
25
10
0 (850) 600 21 41
Balat Residence
Balat Residence
Balat Mahallesi Hızır Çavuş Köprübaşı sok. No:5
Fatih / İstanbul
Türkiye

-

İş için gelmiştim hafta sonu. Trafiğin yoğun olduğu bir lokasyonda, o biraz sıkıntı oldu. Onun dışında iyi yemekler, temiz bir oda, sıkıntı yok.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
25
10
0 (850) 600 31 93
CG Pansiyon ve Apart
CG Pansiyon ve Apart
Balat Mah. Sancaktar Yokuşu Abdi Subaşı Mektebi Sok. No:27
Fatih / İstanbul
Türkiye

-

Eşimle gidip 3 gece kaldığımız bu konuk evinden oldukça memnun kaldık, Cengiz Bey her konuda yardımcı oldu, her şey için teşekkürler...

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
25
10
0 (850) 600 31 93
CG Pansiyon ve Apart
CG Pansiyon ve Apart
Balat Mah. Sancaktar Yokuşu Abdi Subaşı Mektebi Sok. No:27
Fatih / İstanbul
Türkiye

-

Eşimle beraber kaldık. Evimiz gibi hissettik. Önce çekindik ortak banyo wc olduğu için ama iyi ki kalmışız. Çok temizdi ve kağıt klozet örtüsü var wc'de. Her şey için teşekkürler. Harikaydı.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
25
10
0 (850) 600 31 93
CG Pansiyon ve Apart
CG Pansiyon ve Apart
Balat Mah. Sancaktar Yokuşu Abdi Subaşı Mektebi Sok. No:27
Fatih / İstanbul
Türkiye

-

Çok şirin bir yer. Açık büfe kahvaltı süper. Odalarda şampuan, sabun, terlik, hatta kulak pamuğu bile var. :)

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
25
10
0 (850) 600 33 91
Palation House
Palation House
Kiremit Cad. No. 28
Fatih / İstanbul
Türkiye

-

Yılbaşını eşimle burada geçirdik. Kaldığımız oda çok otantik, rahat ve sıcaktı. En önemlisi işletmecinin güler yüzlü oluşu hoşumuza gitti. Tekrar tercih edeceğimiz yerler arasındadır.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
25
10
0 (850) 600 31 93
CG Pansiyon ve Apart
CG Pansiyon ve Apart
Balat Mah. Sancaktar Yokuşu Abdi Subaşı Mektebi Sok. No:27
Fatih / İstanbul
Türkiye

-

Sıcakkanlı güzel bir işletme, kendinizi evinizde gibi hissedeceksiniz.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)
25
10
0 (850) 600 48 78
Troya Hotel Balat
Troya Hotel Balat
Abdi Subasi Mah. Dr. Sadık Ahmet Cad. No:12 Haliç
Fatih / İstanbul
Türkiye

-

Çok güzel ve tarihi otel Troya Hotel Balat. Kahvaltısı ve odalar güzel.

 • Faydalı buldum (0)
 • Faydalı bulmadım (0)