Akyaka Kitesurf Okulları

  • Muğla / Ula / Akyaka-Gökova

Akyaka Kitesurf Okulları

Muğla Akyaka Gökova bölgesinde en çok tercih edilen sporların başında geliyor kitesurf. Peki kitesurf nedir, nasıl yapılır, kitesurf kaç günde öğrenilir sorularını merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Kitesurf nedir, nasıl yapılır: Kelime olarak uçurtma sörfü anlamına geliyor. 15 yıl önce Fransa'da ortaya çıkan bu spor, ülkemizde daha yeni tanınmakta. Su üzerinde özgürce hareket etmeyi sağlayan kitesurf, ayağa takılan board yardımıyla ve gövdede yer alan trapeze 25 metrelik bir iple bağlı uçurtmanın gücüyle yapılıyor. Tabii bunu yaparken en büyük yardımcınız rüzgar. Kitesurf sporu uzaktan her ne kadar zor gibi görünse de esasında çok kolay. Çünkü ihtiyacınız olan çok fazla kasınızın veya gücünüzün olması değil. Yapmanız gereken tek şey kendi vücudunuzla birlikte suyu ve rüzgarı kontrol etmeniz… Bunu göz önünde bulundurursak kitesurf 10 yaşından 70 yaşına kadar herkes yapabilir.

Kiteboard Akyaka

Kiteboard kaç günde öğrenilir: Temel eğitim saati yaklaşık 10 saat sürüyor. Bu sürede sporla ilgili temel bilgiler ediniliyor. Tabii uçurtma sayesinde su üzerinde metrelerce yükselip, başkalarına ve kendinize zarar vermemeniz önemli. Akyaka Gökova'da kitesurf yaparken sahip olduğunuz kilo uçurtmanızın büyüklüğünü de etkiliyor. Uçurtma, board ve trapezleri gittiğiniz kitesurf okulundan temin edeceksiniz. Eğitime çıkmadan önce güneş kremi kullanmanız da önemli.

Kitesurf seviyeleri: Kitesurf kursları, başlangıç seviyesi, orta seviye ve ileri seviye eğitim olarak 3 aşamadan oluşmakta. Başlangıç seviyesini en erken 3 gün içerisinde bitirebilirsiniz. Kiteboard kurs okuluna göre bu süre değişmekte. Tabii günde kaç saat yapacağınız da… Orta seviyeye geçtiğinizde işiniz biraz daha kolay olacak; başlangıç seviyesini çok iyi kavrayabilmeniz bu bölümdeki performansınızın derecesini belirleyecek. Rüzgar üstüne çıkmak, ilk zıplamaları yapmak ve dönüşleri öğrenmek bu seviye içerisinde olacak. Orta seviyeye geldiğinizde yaklaşık bir saatlik eğitimden sonra kendi kendinize gün boyu pratikler yapabilirsiniz. Eğer pratikleriniz gayet başarılıysa ileri seviyeye geçip rüzgarla dans etmeye başlayabilirsiniz.

Türkiye'de rüzgarı en iyi alan yerlerin başında Akyaka Gökova geliyor. Bu nedenle Akyaka sahilinde toplam 5 adet kiteboard okulu hizmet veriyor. Akyaka Kiteboard Okulları'nın tamamına aşağıdaki linklere tıklayarak ulaşabilirsiniz.

Kiteboard Gökova
Kite Academy Tr
Kitextreme Turkey
Orange Kiteboarding
Kiteboard Turkey

Kitesurf, daha çok bahar ve yaz aylarında tercih edilen bir spordur. Sıcak yaz aylarına bol rüzgarın da dahil olacağı bölgelerden biri olan Akyaka Gökova'daki kitesurf eğitimi veren yerlerle iletişime geçip, kurslar hakkında bilgi edinebilir ve yaz tatilinizi daha keyifli hale getirebilirsiniz.

3 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
3
Tekne ile ulaşabilirsiniz
10

-

Three Palms Suites'te konaklayıp, Kitesirf'e tekne ile tesis önünden ücretsiz ulaşabilirsiniz.

3
Para odaklı işletmeler
1

-

İnsanlara kitesurfu sevdirmekten öğretmekten ziyade insanların parasını nasıl alırım düşüncesindeler. Akyaka kitesurf okullarında yönetenler çalışanlar öğretenler 10 üzerinden kaç puan verirsiniz mi ben 0 veriyorum.

3
Sami Salar tarafından...
10

-

Şu anda 10 okul kitesurf eğitimi vermektedir. Hotel Caretta olarak kitecıları ağırlamakta ve özel indirimler uygulamaktayız. Rüzgarınız bol olsun.