Ayder bölgesinde mutlaka yapılması gerekenler.

Ayder Aktiviteleri

Birbirinden güzel ahşap yayla evleri, uçsuz bucaksız yeşili, dereleri, şifalı kaplıcası ve göğe kadar uzanan ağaçları ile bulutlara dokunabileceğiniz, aşık olabileceğiniz bir Karadeniz mucizesidir Ayder.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Ayder Yapılacak Şeyler ve Görülecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

Ayder Yaylası Heliski

"Sınırsız adrenalin"

Misafir yorumu

1 yorum

Ayder Görülecek Yerler - Ayder En İyi 10 Yapılacak Şey

Birbirinden güzel ahşap yayla evleri, uçsuz bucaksız yeşili, dereleri, şifalı kaplıcası ve göğe kadar uzanan ağaçları ile bulutlara dokunabileceğiniz, aşık olabileceğiniz bir Karadeniz mucizesidir Ayder.
Karadeniz'in en çok ziyaretçi alan ve en dikkat çeken yerlerinden biri olan Ayder, Çamlıhemşin'e 19 kilometre mesafede yer alır. 1350 metre yükseklikte çam ormanlarıyla kaplı, gürül gürül akan şelalelerle güzelliğine güzellik katan bir yerdir burası. Temiz havadan, bol oksijenden başınız döner Ayder Yaylası'ndayken ve tüm hücrelerinize işler bu temiz hava. Birbirinden güzel ahşap yayla evleri, uçsuz bucaksız yeşili, dereleri, şifalı kaplıcası ve göğe kadar uzanan ağaçları ile bulutlara dokunabileceğiniz, aşık olabileceğiniz bir Karadeniz mucizesidir Ayder. Konaklama seçenekleri için uygun Ayder otelleri sayfamıza bakabilirsiniz.

Motosiklet ve Bisiklet Gezisi: Bisiklet ve motosiklet gezileri için birçok parkur yer alır Ayder Yaylası – Kaçkar Dağları güzergahında. Özellikle Haziran ve Eylül ayları arasını kaplayan dönemde Tabiat Ana en güzel renklerini sunar bu coğrafyada. Her yıl dünyanın farklı bölgelerinden gelen bisiklet ve motosiklet severler yayla yollarını kullanarak kendi rotalarını çizerler. Sizde uçsuz bucaksız yeşilin gölgesinde uzun bir geziye çıkmak ve geride kalan her şeyi unutmak istiyorsanız Ayder Yaylası biçilmiş bir kaftan adeta.

Piknik: Ayder Yaylası'nda yapılacak en keyifli, en eğlenceli aktivitelerden biridir piknik. Yemyeşil ormanların içinde ya da şelalelerin, derelerin kenarında keyifle yiyebilirsiniz yemeğinizi. Burada yediğiniz her şey doğal, her şey organik. Soluduğunuz hava sersemletecek kadar temiz. Pikniğin ardından bir ağaç gölgesinde şekerleme yapıp, huzur dolu bir zaman dilimi geçirebilirsiniz.

Dağ ve Doğa Yürüyüşü: Bölgede yapmadan dönmemenizi önerdiğimiz bir aktivitedir dağ ve doğa yürüyüşü. Doğanın en güzel renklerine sahip olan Ayder Yaylası yürüyüşünüz boyunca sürprizlerle çıkar karşınıza. Rize ve Hopa arasında yer alan yıl boyunda gözlenebilen keskin buzulları, doğa harikası gölleri, yeşilin binbir tonuna sahip ormanları, coşkulu dereleri, bin bir çeşit bitkileri ve hayvanları ile doğal bir park görünümünde olan bu tepeler özellikle dağcılık sporları için elverişlidir. Kuzeyden zirve yapmanın en büyük avantajı ise geri dönüşte Ayder Yaylası'ndaki kaplıcalara uğrayabilme imkanı sağlamasıdır.

Fotoğraf Turu: Ayder Yaylası ve çevresinde yapılacak bir keyifli aktivite de fotoğraf turudur. Yemyeşil ormanlar, eskimeye yüz tutmuş fakat bir o kadar da çarpıcı güzellikteki ahşap evler, gürül gürül akan dereler, pırıl pırıl gökyüzü, horon tepenler, piknik yapanlar, top peşinde koşanlar hepsi ama hepsi çarpıcı bir fotoğraf karesi olabilir. Gezinizin sonunda fotoğraf albümünüze birbirinden güzel fotoğraflar ekleyeceğinize eminiz.

Kaplıcalar: Ayder Yaylası'na gelip, yakınındaki Çamlıhemşin Kaplıcasına uğramadan, yılın yorgunluğunu şifalı sularda atmadan dönmeyin. Dönüşte ise mutlaka oradaki küçük dükkanlara, renkli tezgahlara uğrayıp sevdiklerinize birbirinden güzel hediyelik eşyalardan satın alın.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Sınırsız adrenalin

-

Bence katılın. Sınırsız adrenalin dolu.