Akkuyu Otelleri

En iyi 0 otel, en uygun fiyatlar

Akkuyu Hakkında

Son zamanlarda adını, yapılacak olan ve tartışmaları devam eden Akkuyu Nükleer Santrali ile tüm dünyaya duyuran doğa harikası, cennetten köşe Akkuyu…

Akkuyu, Mersin ilinin Gülnar ilçesine bağlı bir mevkidir. Arkasında yemyeşil çam ormanlarının kaplı olduğu Toroslar, önünde masmavi tertemiz akvaryum gibi ufka uzanan Akdeniz ile Akkuyu cennet bir köşedir.

Akkuyu'ya Mersin Merkez'den batıya doğru gittikçe ulaşılır. Tarihin ve doğanın nasıl da uyum içinde var olduğunu kanıtlar gibidir bu topraklar. Mersin Merkez'den yaklaşık 70 – 80 km sonra, Kızkalesi, Silifke, Taşucu, Boğsak Koyu, Gülnar derken gittikçe yaklaşırsınız Büyükeceli'ye bağlı Akkuyu'ya. Yol boyunca size inanılmaz bir doğa eşlik eder. Henüz, turizmcilerin gelip de kirletmediği, doğanın kalbine hançer gibi saplanmış yazlık sitelerin ve ormanları yok eden kocaman otellerin olmadığı ve sadece kuş seslerinin duyulduğu bir yerdir buralar. Tertemiz cam gibi boylu boyunca uzanan masmavi Akdeniz, yemyeşil çam ormanları, yılan gibi kıvrılan yollarla kucaklar gelen herkesi.

Son zamanlarda Akkuyu bu bakir toprakları, yeşilin ve mavinin harika uyumu, dağ kekiğinin yayıldığı kokuları, kuş seslerinin ağustos böceklerinin sesine karıştığı doğası ile değil de tüm dünya sağlığını tehdit eden ve kurulumu devam eden nükleer santralle gündemde.

Akkuyu, deprem bölgesi sınıflandırmasında, en güvenli sınıf olan 5. derece deprem bölgesinde yer almaktadır. Uzmanlar Akkuyu'da büyük şiddette bir depremin gerçekleşme ihtimalinin düşük olduğu belirtmektedir. Ancak uzmanlar uyarıyor! Akkuyu'da yapılması planlanan nükleer santral, Ecemiş Fay Hattı'na 25 kilometre mesafede bulunuyor.* Jeoloji mühendisleri, Kıbrıs - İskenderun arasında Ecemiş Fay Hattı üzerinde gerçekleşmesi beklenen olası bir büyük depremde Akkuyu ve çevresinin direkt etkileneceği yönünde uyarmaktadır. Akkuyu, sadece Ecemiş Fay Hattı'ndan değil, paralelinde uzanan bu yayda oluşacak bir sıkışmadan da etkilenebilir. Aktif olan Ecemiş Fay Hattı'nın jeolojik riskinin arttığını belirterek, olası bir kazanın sadece Türkiye'yi değil, Doğu Avrupa'yı, Rusya'yı hatta Afrika'yı bile önemli derecede etkileyebileceğini de üzerine basa basa vurgulamaya devam etmektedir. Gündemde bu derece önemli bir konuyla yer alan Akkuyu'yu biraz daha yakından tanımak için bu yazımızı da incelemenizi tavsiye ederiz; Akkuyu ve Çevresinde Görebileceğiniz 7 Gizli Cennet.

*Ayrıntılı bilgi almak için, Niğde Üniversitesi - Mühendislik Mimarlık Fakültesi - Jeoloji mühendisliği bölüm başkanı Prof. Dr. İbrahim Çopuroğlu'nun çalışmalarına göz atabilirsiniz.

Akkuyu Gezilecek Yerler

Akkuyu Otel Fiyatları

Akkuyu Otel Yorumları

1

Ulu Resort Hotel

Nurhayat YILMAZ - 21 Ağustos 2019, Çarsamba 19:34

Büyük hayal kırıklığı

10 yıldır yılda 2 ya da 5 kez yıldızlı otel ziyaret ederim, her türlü standartta otele gittim ancak hizmetinden bu denli memnuniyetsiz ayrıldığım başka bir otel olmadı. Temizlikten tutun, yemek çeşitlerine kadar her şey berbat. Masalara kirli bez kokusundan oturamıyorsunuz, odalarda ağır koku, en kötüsü de yemeklerden sürekli kıl çıkması. Havuz havlularını günde 1 kez değiştirme hakkına sahipsiniz. Otel rezervasyonundan otelden ayrılma saatinde 1 saatlik opsiyon istedik bunu bile ısrarla reddettiler. Bence kesinlikle gitmeyin, büyük hayal kırıklığı.