Adana Görülecek Yerler

Yılın büyük bir bölümü güneş gülümser Adana’da ve belki de bu nedenle zaman yavaş akar, kimsenin bir yere yetişme telaşı yoktur bu şehirde.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Adana Görülecek Yerler

Toplam 1 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

TÜYAP Adana Fuar ve Kongre Merkezi

"Konumu ve ulaşım olanakları"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Adana Görülecek Yerler - Adana En İyi 10 Yapılacak Şey

Yılın büyük bir bölümü güneş gülümser Adana'da ve belki de bu nedenle zaman yavaş akar, kimsenin bir yere yetişme telaşı yoktur bu şehirde.
Portakal çiçeklerinin mis gibi kokusuyla çevrili Adana, Türkiye'nin 5. büyük şehridir. Çarpıcı güzellikteki Seyhan Gölü, göz alabildiğine uzanan bembeyaz pamuk tarlaları, baş döndüren kokusuyla portakal bahçeleri, yaz sıcaklarından bunalanların sıklıkla tercih ettiği yaylaları, yöresel tatların birbiriyle yarıştığı zengin mutfak kültürü ve tarihin gölgesindeki eserleri ile hafızanıza kazınacak bir yerdir burası. Yılın büyük bir bölümü güneş gülümser Adana'da ve belki de bu nedenle zaman yavaş akar, kimsenin bir yere yetişme telaşı yoktur bu şehirde. Metropol hayatının karmaşasından sıyrılıp, huzurlu bir tatil geçirmek ve sıfırlanmak istiyorsanız portakal çiçeklerinin kokusu arasında kaybolmayı deneyin.

Su Altı Sporları: Bilinenin aksine su sporları açısından renkli ve bol seçenekli bir yerdir Adana. Tatilinizi biraz da olsa hareketlendirmek istiyorsanız; Göksu Deresi'nde kano ve rafting, Seyhan Baraj Gölü'nde rüzgar sörfü, Yumurtalık Dalyan'da sportif olta balıkçılığı, Yumurtalık ve Karataş sahil kesinimde ise su altı dalışı yapabilirsiniz.

Atlı Doğa Gezisi: Bölgede yapılacak en farklı, en dikkat çeken aktivitelerden biridir atlı doğa gezisi. Pozantı ilçesindeki gezi güzergahı; Armut Oluğu-Kızıldağ Yaylasıdır. Doğanın güzellikleri içinde kaybolmak ve sık yaşamadığınız bir deneyim yaşamak istiyorsanız atlı doğa gezisi yapmadan dönmeyin.

Altın Koza Film Festivali: Uzun yıllardır devam eden Altın Koza Film Festivali, ünü bölge sınırlarını aşan ve Çukurova'nın ürünü pamuğu simgeleyen bir festivaldir. Tatiliniz sırasında bu renkli festivale denk gelirseniz yıllardır televizyondan izlediğiniz oyuncuları, sanatçıları görmek sizi mutlu edecektir.

Yayla Gezisi: Adana'da birbirinden güzel birçok yayla vardır. Yöre halkı özellikle yazın bunaltan sıcaklarında yaylalara akın eder ve bir süre burada yaşar. Sizde tatiliniz sırasında göz alabildiğine uzanan yeşiliyle dikkat çeken yayaları ziyaret edebilirsiniz. En bilinenleri ise; Feke İnderesi Köyü Yaylası, Aladağ Meydan Yaylası, Karaisalı Kızıldağ Yaylası, Pozantı Asar Yaylası ve Tufanbeyli Obruk Yaylası'dır.

Kayak: Ilıman bir iklime sahip olan Adana'da kış sporları olmadığını düşünmeyin. Özellikle son yıllarda yerli turistlerin akınına uğrayan Pozantı ilçesi, Elmalı Boğazı mevkiinde kayak için uygun potansiyel bulunmaktadır.

1 misafir tavsiyesi
  • Tarihe Göre Listele
  • En Faydalılar
1
10
TÜYAP Adana Fuar ve Kongre Merkezi
TÜYAP Adana Fuar ve Kongre Merkezi
Mahfesığmaz Mahallesi, Turgut Özal Bulv. No:242, 01170 Çukurova/Adana
Çukurova / Adana
Türkiye
Konumu ve ulaşım olanakları

-

Şehre konumu ve ulaşım olanakları güzel. Çevresinde ve içerisinde iyi imkanlar sağlıyor.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)