Yuvarlakçay

  • Muğla / Köyceğiz

Yuvarlakçay

Yuvarlakçay, Türkiye'nin yaz turizmi bakımından önemli olan Muğla'nın Köyceğiz ilçesine bağlıdır.

Özellikle Boyabaşı beldesinin yaşam kaynağı olmuştur ve her yıl bu bölgeye gelen turistlerin görmek için geldiği bir yer durumundadır. Kaynayan suların yüzeye çıkması sonucu oluşmuş, doğanın en güzel parçalarından biridir.

Keşfiniz sırasında bazı yerlerinde suların ağaçların altından çıktığını gördüğünüzde şaşıracaksınız. Tüm stresinizi atmanıza yardım edecek olan Yuvarlakçay, yazın sıcaklarından bunaldığınızda yardımınıza koşuyor. Tahta çardaklarıyla serinletici havayı size ulaştırıyor adeta. Ağaçlardan ve kayalardan su fışkırdığına şahit olacağınız Yuvarlakçay gezinizi bitirdikten sonra Muğla'nın önemli tarihi yerlerini ziyaret edebilirsiniz. Muğla otelleri yolculuğunuzda size harika konaklama imkanları sunuyor ve böylece tatilinizi doyasıya yaşayabiliyorsunuz.

10 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
10
Mutlaka gidin
10

-

Ben dün tesadüfen gittim yuvarlak çaya yolunuz düşerse mutlaka gidin arkadaşlar.ama yine burdan söylemek isterim benim arabam yoktu.yuruyerek bütün tesislere baktım.sizde bütün tesislere bakın öyle oturmaya karar verin.ben akarsu tesislerinde dinlendim suya girdim.samimi ve dogal bir ortam.aile ve çocuklar için güzel yuvarlak çay ?

10
Herkesin görmesi dileğiyle
10

-

Kesinlikle gidilip görülmesi gereken bir yer ama mutlaka yukarı doğru çıkılmalı. Ben gezerek bütün tesisleri dolaştım. Aşağıdakiler güzel ama ortasındaki balık tesisinin atıkları suya bırakıldığı için kokuyor. Yukarıda Akarsu Şelale Restorant'a gittiğimizde gözlerimize inanamadık. Her yönüyle beklentileri karşılıyor. Biz tatil yolumuzun üzeri olduğu için gitmiştik tadı damağımızda kaldı. Bir dahaki sefer tam günü.. Devamını Göster

10
Çok güzel bir yer
10

-

Yuvarlakçay çok güzel bir yer. Orada Susesi Restaurant gidilmesi gereken yerlerden biri. Suyu çok soğuk, gitmişken girmenizi tavsiye ederim.

10
Harika bir otelde kaldık
10

-

Yuvarlakçay üzerine kurulmuş nehir kenarında harika bir otelde kaldık. Hem servis hem samimiyet hem güler yüz eksik olmuyor Çınar Butik Otel'de. Herkese tavsiye ederim. Mutlaka memnun kalacağınıza eminim. :) Ölmeden görülmesi gereken yerlerden biri diyebilirim.

10
Cennetten bir köşe
10

-

Cennetten bir köşe. Çok güzel bir ülke burası kıymetini bilelim. Ağustos sıcağında soğuktan ayağınızı sokamıyorsunuz. Harika yemekler restaurantlar. Buz gibi çay suyu sıkıyorsa gir ama girdiğin zamanda zımba gibi çıkıyorsun. Dalyan Longhouse Inn Hotel'de kaldık. Kesinlikle tavsiye ediyorum, oteli de Yuvarlakçay'ı da.

10
Su buz gibiydi
10

-

Ağustos ayı olmasına rağmen su buz gibiydi. Kaynağa kadar giderseniz Deniz Restoran'da alabalık tavsiye ederim. Genelde insanlar aşağılarda duruyor; fakat kaynağa en yakın yer burası, tavsiye ederim.

10
Gidip suya girmemek olmaz
10

-

Yeşil Vadi Restoran harika. Çalışanlar işletmecisinden garsonuna çok ilgili ve yardımseverler. Oraya kadar gidip suya girmemek olmaz. Ama yok böyle bir soğuk. Dikkat edin. Giremiyorsanız şifa niyetine ayaklarınızı sokun. Kan dolaşımı anında hızlanıyor.

10
Mustafa tarafından...
10

-

Çok güzel. Bir kaç km ilerisinde de çok güzel mekânlar var. Yazın serinlemek için denemelisiniz.

10
Yuvarlakçay
10

-

Köyceğiz otellerinde konaklıyorsanız Yuvarlakçay'ı ziyaret edin.

10
Yuvarlakçay
10

-

Cennetin şelalesi.