Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi
Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi - Görsel 1
Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi - Görsel 2
Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi - Görsel 3
Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi Hakkında

Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi, kısaca UKKSA, Datça Yarımadası’ nın batısında, Knidos Antik Kenti’ ne oldukça yakın bir mesafede, Palamutbükü Yakaköy’ de yer alıyor. Pek çok sanatçının çalışmalarının sergilendiği akademinin oldukça farklı bir atmosferi var. Buraya zaten ziyaretçi olarak gelmeniz gerekmiyor. Dilerseniz atölye çalışmalarına da katılabiliyorsunuz.

Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi’ nin bize göre en can alıcı noktalarından biri hiç şüphesiz heykel bahçesi. Çeşitli heykeltıraşlar tarafından birer sanat eserine dönüştürülen heykeller, akademinin bahçesinde sergileniyor. Genellikle de UKKSA’ yı ziyarete gelen turistler fotoğraf çekmek için kullanıyorlar bu bahçeyi. Akademinin girişindeki tablolar oldukça ilgi çekici.

İsterseniz tabloları satın alabiliyorsunuz. Zaten akademinin içerisinde bir hediyelik eşya dükkanı ve çay içmesi ayrı bir keyif olan bir kafeterya var. Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi, Datça’ ya geldiğiniz zaman mutlaka uğramanız gereken duraklardan biri olmalı. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

Uluslararası Knidos Kültür Sanat Akademisi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?