Üç Horan Ermeni Kilisesi

  • İstanbul / Beyoğlu

Üç Horan Ermeni Kilisesi

Beyoğlu'nun kalabalığında fark edilmeyi bekleyen ve İstanbul'un tarihi mekanlarından biridir Üç Horan Ermeni Kilisesi. Kendinize ayırdığınız bir gün, Beyoğlu'ndaki bu küçük kiliseyi ziyaret edebilirsiniz.

Yerrortutyun Ermeni Kilisesi olarak da anılan yapı, balık pazarının içinde bulunmaktadır. Gün içerisine önünden binlerce insan geçer kilisenin. Çoğu insan tarafından fark edilmez bile.

Bu ibadet mekanının 16. yüzyıldan itibaren var olduğu bilinmektedir. Günümüzde hala ibadete açık olan kilise, İstanbul'un özünü anlatan yapılardan biri olup, gerçekten görülmeye değerdir. Üç Horan Ermeni Kilisesi, hem mimarisiyle hem de iç mekanıyla hayranlığınızı kazanacak. Bu arada St. Antuan Kilisesi de ziyaret edeceğiniz ibadet mekanlarından biri olabilir.

1 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
1
Üç Horan Ermeni Kilisesi
10

-

Hani görmeseydim tanımaz, söylenene inanmazdım dersem yalan söylerim. Ben gerçeğe inanırım. Ortada tarihin açık sayfası var. "Yeryüzünün dağları, gök yüzünün yıldızları ne mutlu beni görmeyip bana inananlara." diyor Rab İsa. Ben Üç Horan Kilisesi'ne 3 defa geldim, gezdim. Binler değil yüz binler geçsin. Onların gözleri görüyor mu? Bir de sen onların gözlerine bak ne görüyorsun? Üç Horan'ın onlara ihtiyacı yok. Yanl.. Devamını Göster