Türkiyenin Mavi Bayraklı Plajları

  • Muğla
0.0puan

Türkiyenin Mavi Bayraklı Plajları Tanıtımı

Türkiye Çevre Eğitim Vakfı'nın verdiği ve alınması için 27 maddelik kuralı olan Mavi Bayrak ödülü; Türkiye'nin 314 plajına verilmiştir. Dünya sıralamasında en temiz plajlar arasında üçüncü olan Türkiye, tatil yerlerinin en vazgeçilmez ülkeleri arasındadır. Uluslararası verilen bu ödül 44 ülkede verilmektedir ve dünya ülkeleri arasında birincilik İspanya'nındır.

Yaz aylarında iklim koşullarımızdan dolayı birçok turisti çeken ülkemizde bulunan Mavi Bayraklı Plaj'larımız; Antalya (Çalkaya), Antalya (Muratpaşa), Aydın (Didim), Aydın (Kuşadası), Balıkesir (Ayvalık), Çanakkale (Ayvacık), Tekirdağ (Şarköy) ve adını sayamadığımız diğer tatil yörelerimiz olarak ödüllerini almışlardır. Özellikle Fethiye Ölüdeniz'de dünyanın en güzel kumsalında doyasıya denize girip güneşlenmenin tadını çıkarabilirsiniz. Dalgası pek olmayan bu deniz, hemen derinleşmemesi açısından da oldukça ideal bir yerdir.

Bir diğer Mavi Bayrak Ödülü alan önemli kıyımız ise Patara Plajı'dır. Bu plaj dünyaca ünlü ve Türkiye'nin de en uzun plajıdır. Rüzgarının hiç durmaması nedeniyle sörf yapanlar oldukça yoğun ilgi göstermektedir. Bir de güzel bir öyküsü olan Kleopatra Plajı'da Mavi Bayrak'lı kıyılarımız arasındadır. öyküye göre; Kleopatra, Antonius'un evlenme teklifini kabul edince Antonius Mısır'dan kumlar getirtmiş ve burayı bir balayı adası olarak yaptırmıştır. Tatilinizi geçirmek için burayı tercih ettiğinizde eğlenceli günler sizleri bekliyor olacak. Üstelik turistler tarafından da oldukça yoğun ilgi gören kıyılarımız arasında yer alır Kleopatra Plajı.

Güvenilir bir şekilde denize girebileceğiniz cennetin birer parçaları olan kıyılarımız harika tatil fırsatları sunuyor sizlere.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Yakınındaki Oteller

Bölgede Son Yorumlananlar

Son İncelenenler