Neredekal.com
Corona Virüs Önlemi Alan Oteller (Sertifikalı)
Haritayı görüntüle

Tesis Türü

Apart Otel
Tatil Köyü
Bungalov
Otel
Özel Belgeli

Konsept/Tema

Aile Dostu
Butik Otel
Hayvan Dostu
İş Seyahati Oteli
Muhafazakar Otel
Şehir Oteli
Tümünü gör
Ultra her şey dahil
Yetişkin Oteli

Spa & Sağlık

Aromaterapi Odası
Buhar Odası
Hamam
Jakuzi
Kese
Masaj
Tümünü gör
Spor Salonu
Sağlık Merkezi
Sauna
Spa Olanakları

Olanaklar

Araba Kiralama
Evcil Hayvan Girebilir
Güzellik Salonu
Ücretsiz Havalimanı Servisi
Kuru Temizleme
Plaj Servisi
Tümünü gör
Resepsiyon
Sağlık Hizmeti
Sigara İçme Alanı

Sağlık ve Güvenlik

Güvenli Turizm Sertifikası
Sağlık Merkezi

Popüler Filtreler

Bisiklet
Gece Kulübü
Ortak Alanda TV
İskambil
Çocuk Bakımı

Konaklama Tipi

Oda-Kahvaltı

Fiyat Aralığı

Kendi bütçenizi belirleyin
0 TL - 200 TL
200 TL - 400 TL
400 TL - 600 TL
600 TL - 800 TL
800 TL +

Corona Virüs Önlemi Alan Oteller (Sertifikalı):

Corona için 1 otel listelendi.

En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Otel
Çocuk Dostu Oteller
4.3/5 Mükemmel
Odamax
Oda-Kahvaltı
741 TL

Corona Virüs Önlemi Alan Oteller

Tüm dünyayı etkisi altına alan COVID-19 Corona virüsü sebebiyle, konaklama tesislerinde birçok önlem ve tedbir alınıyor. Bu tedbirlerin tamamı; enfeksiyon riskini azaltmaya yönelik. Hem otel çalışanlarının hem de ziyaretçilerin sağlığı için alınan önlemler kapsamında oda, restoran, mutfak, hol, spor salonları, yüzme havuzları, park ve bahçe gibi birçok alanda dezenfeksiyon çalışmaları sürüyor. Oteller ve birçok konaklama tesisi, corona virüsü etkileri ve yıkıcı sonuçlarından kaçınmak için temiz, hijyenik ve steril yaşam alanları oluşturmaya çalışıyor.

Corona Virüsü Nedir?

Corona virüsü Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan, hayvanlar arasında yaygınlığı ile dikkat çeken bir virüs çeşidi olarak biliniyor. Bu virüsün Wuhan’da bir hayvan pazarından insana bulaştığını düşünülüyor. Ardından tüm dünyaya yayılan Corona virüsü, ciddi bir pandemi olarak önemini koruyor.

Corona virüsü damlacık yoluyla bulaşan bir hastalık. Yüksek ateş, kuru öksürük, nefes darlığı ve burun tıkanıklığı hastalığın en önemli belirtileri arasında yer alıyor. “Corona virüsü nasıl bulaşır?” sorusunun cevabı, alanında uzman doktor ve hekimler tarafından cevaplanıyor. El teması virüsün bulaşması ve yayılması noktasında çok belirleyici bir etken. Corona virüsü korunma ve mücadele kapsamında kişisel ve hijyen ve temizliğe önem artıyor. Uzman doktorlar tarafından 20 saniye boyunca ellerin sabunla birlikte ovalanarak yıkanması öneriliyor.

Corona virüsü korunma yolları ve yöntemlerini şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Ellerin sık sık, ovalanarak yıkanması
 • Öksürük ve hapşırık sırasında tek kullanım mediller ile ağız ve burnun kapatılması
 • Yabancı yüzeylerle temas ardından, elin göze götürülmemesi
 • Kronik hastalığı bulunan kişilerle sosyal mesafenin korunması
 • Kişisel hijyen ve temizliğe dikkat edilmesi, yaşam alanlarının dezenfekte edilmesi

Otel Dezenfektan Uygulamaları

Turizm sektörü de Corona virüse karşı önlemlerini almaya devam ediyor. Birçok konaklama tesisi, otel, apart ve pansiyonlar gelen ziyaretçilerin ve çalışan personellerin sağlığına korumak adına çeşitli adımlar atıyor. Otellerin bu anlamda attıkları ilk adım; gelen ziyaretçilerin kayıtlarını tutmak oluyor. Ziyaretçilerin isim, adres, iletişim ve son 14 gün içerisinde bulundukları ülkeler not alınıyor. Bu önlemler, olası vakaları tespit etmek amacıyla otel resepsiyonlarında alınıyor.

Otel temizliği kapsamında işe ilk olarak odalar ve ziyaretçi katlarından başlanıyor. Otel oda temizliği, birçok temizlik malzemesi ve güçlü dezenfektanlar eşliğinde ortamın sık sık havalandırılması ile birlikte yapılıyor. En az 1 saat oda havalandırması yapıldıktan sonra, otel içerisinde yer alan diğer kapalı alanların havalandırılmasına geçiliyor.

Kullanılan otel temizlik malzemeleri ile detaylı ve kapsamlı çalışmalar yapılıyor. Odayı temizleyen görevlilerin mutlaka eldiven takma şartı bulunuyor. Bu eldivenlerin oda geçişlerinde değiştirilmesi gerekiyor. Çünkü eldivenlerin hastalıkla temas etmesi ve değiştirilmemesi durumunda diğer odalar da risk altında yer almış oluyor. Öyle ki, otel temzilik görevlileri kullandıkları özel ekipman ve malzemeler ile ziyaretçilerin sağlığını ön planda tutuyor.

Otel odaları ve ziyaretçi katları virüse karşı koruyucu maske ve eldivenler eşliğinde çeşitli temizlik malzemeleri ile temizleniyor. Dezenfektan kullanılarak temizlenen yüzeyler, kapı kolları, pencere ve dolaplar gelen ziyaretçiler için herhangi bir tehlike arz etmiyor. Çünkü her temizliğin ardından odalar içerisinde geniş bir havalandırma yapılıyor. Bu havalandırma hem odanın atmosferi hem de toz ve partiküllerin uzaklaştırılması açısından oldukça yararlı sonuçlar veriyor.

Dezenfektan sprey ile temizlenen eşyaları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Bataryalar
 • Tırabzanlar
 • Klima ve TV kumandası
 • Telefon ve ahizesi
 • Komodin ve dolap yüzeyleri
 • Oda anahtarı
 • Yatak başlıkları

Dezenfekte Edilmiş Oteller

Temizlik görevlileri tarafından dezenfekte edilmiş oteller, gönül rahatlığıyla ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor. Çünkü oteller yalnızca odaları ve yaşam alanlarını temizlemiyor. Bu alanlar içerisinde yer alan eşyaların da temizliğine dikkat ediliyor. Odalar içerisinde bulunan nevresim takımı, çarşaf, yastık kılıfı, battaniye ve misafir havlusu gibi eşyalar 60 ila 90 derece ile makinede yıkanıyor. Çamaşırların bu şekilde yıkanması, virüs ve enfeksiyon ihtimalini en aza indiriyor. Tekrar kullanım için odaya yerleştirilen misafir el havlusu gibi sık kullanılan eşyaların çoğu gönül rahatlığıyla kullanıma hazır hale getiriliyor.

Odalarda en sık kullanılan misafir banyo havlusu ve terlik gibi eşyaların temizliğine özellikle çok dikkat ediliyor. Odalar içerisinde havlu, çarşaf vb. ürünlerin de silkelenmesine ve çırpılmasına izin verilmiyor. Bu sayede oda içleri ve ortak kullanım alanları içerisinde toz ve partikül oluşumu engellenmiş oluyor. Tüm bunların yanı sıra otel içerisinde yer alan birçok faaliyet alanında da dezenfektan paspas ile yüzey temizliği yapılıyor. Yapılan temizlik yüzeyin ardından, kişilerin en çok temas ettiği bölgelere kayıyor. Bu alanların çamaşır suyu ve dezenfektan gibi temizlik malzemeleri ile ovalanarak temizlenmesi virüslerin yok olması noktasında büyük önem arz ediyor.

Spor salonu, sauna ve masaj salonları belirli kişi kapasitesine kadar hizmet veriyor. Bu alınan önlemlerin tamamı ile sosyal mesafenin korunması amaçlanıyor. Belli aralıklarla ve kişi sayısı ile bu alanlara alınan ziyaretçiler, yalnızca kapsamlı bir temizliğin ardından burada vakit geçirebiliyor.

Çocuk parkları ve oyun alanları içerisinde yer alan oyuncaklar el dezenfektanı aparatı ile temizleniyor. Çocukların bu alanlarda belli bir kişi sayısı üzerinde bulunmalarına izin verilmiyor. Çocukların birbirleri olan temasına dikkat ediliyor. Bazı otellerde, sağlık görevlileri tarafından çocuklara küçük yaşta el yıkama alışkanlığının kazandırılmasına dair çeşitli eğitimler veriliyor.

Otellerin aldığı diğer önlemleri şöyle sıralayabiliriz;

 • Oda katlarına ve ortak alanlara uyarı levhaları asılarak, ziyaretçilerin bilinçlendirilmesi
 • Günlük rutin oda dezenfeksiyon işlemlerinin yapılması
 • Otelden çıkış yapan ziyaretçilerin ardından, yeni ziyaretçi alımına kadar odaların 1 gün boş bırakılması
 • Hem açık hem kapalı havuzların, önerilen klor seviyesinde tutulması
 • Otele gelen gıda, temizlik malzemesi ve genel ihtiyaçların girişte detaylı kontrol ve temizliğe tabi tutulması

Corona Virüs Olmayan Oteller

Gereken dezenfekte ve izole çalışmalarını tamamlayan konaklama tesisleri ziyaretçilerinin aklındaki endişeleri ortadan kaldırıyor. En temiz oteller statüsünü kazanmış birçok tesis, Sağlık Bakanlığı’nın uyarıları kapsamında tedbirlerini almaya devam ediyor.

Otel içerisinde herhangi bir vakanın ortaya çıkması durumunda hızlı aksiyonlar alınıyor. Şikayet ve semptomları COVID-19 ile uyuşan kişiler, diğer ziyaretçilerden uzakta bir odaya alınıyor. Ardından gerekli sağlık kuruluşlarına yönlendirilmesi sağlanıyor. Bu anlamda otelde kalan ziyaretçilerin sağlık güvenliği korunmuş oluyor. Elbette otellerin aldığı bir başka önlem de, otel çalışanlarına verilen COVID-19 Corona virüs eğitimleri oluyor. Bu eğitimler kapsamında çalışanlara verilen eğitimleri şöyle sıralayabiliriz;

 • Hijyen ve temizlik kuralları
 • Dezenfektan kullanımı
 • Maske ve eldivenlerin doğru kullanımı
 • Semptomlar hakkında genel bilgilendirme
 • Corona virüs şüphesi taşıyan kişiye olan yaklaşım
 • Yaşlı ve kronik hastalığa sahip ziyaretçilerin gözetimi
 • Sosyal mesafenin korunmasına ilişkin tedbirler
 • Otel odalarının temizliği ve dezenfeksiyonuna ilişkin kurallar

Otel ve birçok konaklama tesisi COVID-19 Corona virüs pandemisine karşı önlemlerini almaya devam ediyor. Sizler de yapacağınız otel rezervasyonlarında mutlaka bu kriterleri göz önünde bulundurabilirsiniz. Birçok konaklama tesisi, Sağlık Bakanlığı’nın uyarı ve tedbirlerine harfiyen uymaya devam ediyor. Bu anlamda sağlıklı ve güvenli bir tatil hiç de düşündüğünüz kadar uzak değil. Sevdikleriniz ve yakın çevreniz ile birlikte tatil planlarınızı yapabilir, konaklama ve hijyen açısından sorun yaşamayacağınız otel seçimlerinde bulunabilirsiniz.

Corona Virüs Sertifikası Olan Tesisler Öncelikli

Corona virüs ile birlikte yeni girilen bu dönemde tesisler sertifika sistemine geçiyor. Corona virüs riski taşımayan oteller, hak kazandıkları sertifikalar ile birlikte ziyaretçilerini ağırlıyor.

Corona sertifikası uluslararası alanda geçerliliğe sahip. Tesislerin ve tesis araçlarının sterilizasyonu bu sertifikaların verilmesindeki en büyük adımlardan. Tesis içerisinde bulunan birçok ortak alanın, odaların ve restoranların temizliğine dikkat eden tesisler sertifika almaya hak kazanacak. Sterilizasyonu tam anlamıyla sağlamak ve sertifika almaya hak kazanmak için izlenmesi gereken adımları şu şekilde sıralayabiliriz;

 • Tesis içerisinde yer alan tüm alanların detaylı sterilizasyonu
 • Kullanılan malzemelerin kalitesi ve etkin dezenfekte özelliği
 • Tesis içerisindeki alanların sosyal mesafeye uygunluğu
 • Tesis içerisinde alanında uzman sağlık ekiplerinin yer alması
 • Dezenfekte edilen alanların sterilize geçmiş 30 gün kuralına uygun olması
 • Tesis personellerine verilen pandemi eğitimleri ve sertifikaları

Pandemi süreci ile mücadelesini etkin bir şekilde tamamlayan ve tüm bu kriterleri sağlayarak sertifika alan tesisler, ziyaretçi ağırlama noktasında öncelikli konuma getiriliyor.

Corona Virüs Önlemi Alan Oteller (Sertifikalı) Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Corona Virüs Önlemi Alan Oteller (Sertifikalı) için gecelik ortalama fiyat aralığı ne kadardır?
Corona Virüs Önlemi Alan Oteller (Sertifikalı) için 1 gecelik ortalama fiyat 741 TL - 741 TL
Corona bölgesinde Covid sertifikalı tesisler var mıdır?
Corona bölgesindeki Sağlık Bakanlığı tarafından onaylı Güvenli Turizm Sertifikalı otelleri Corona Virüs Önlemi Alan Oteller (Sertifikalı) sayfamızda bulunan filtre alanını kullanarak filtreleyebilir, size en uygun tesisleri inceleyebilirsiniz.
Corona Virüs Önlemi Alan Oteller (Sertifikalı) için en popüler tesis özellikleri nelerdir?
Corona Virüs Önlemi Alan Oteller (Sertifikalı) için en popüler tesis özellikleri: Kahvaltı dahil.
Corona Virüs Önlemi Alan Oteller (Sertifikalı) için ödeme yöntemleri nasıldır?
Corona Virüs Önlemi Alan Oteller (Sertifikalı) için Otelde ödeme,taksitli ödeme seçenekleri bulunan tesisleri filtre alanımızı kullanarak inceleyebilirsiniz.