Taksim bölgesinde mutlaka görülmesi gereken yerler.

Taksim Gezilecek Yerler

Yüzyıllara meydan okuyan birbirinden renkli pasajları, buluşma randevularının uğrak yeri olan meşhur meydanı, eğlence mekanları, tramvayı, mağazaları, balık pazarı, sanat galerileri, müzik seslerinin birbirine karıştığı meyhaneleri ve Boğaz manzaralı restoranları ile özgürlüğün, çok renkliliğin, çok sesliliğin adresidir Taksim.Kelime ile arama yap
Temizle x

Bu alandan kelime araması yapabilirsiniz.

Puana göre listele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Türü
Taksim Gezilecek Yerler

Toplam 29 adet sonuç listelendi.

Sıralama Kriterleri Akıllı Listeleme
  • Akıllı Listeleme Akıllı Listeleme
  • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
  • Puana göre listele Puana göre listele

İTÜ Bilim Merkezi

"itu bilim merkezi"

"İTÜ Bilim Merkezi"

10

Misafir yorumu

3 yorum

Suriye Pasajı

"Suriye Pasajı"

"Suriye Pasajı"

10

Misafir yorumu

2 yorum

İstiklal Caddesi

"İstiklal Caddesi"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Tünel Meydanı

"Tünel Meydanı"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Tokatlıyan Han

"Tokatlıyan Han"

10

Misafir yorumu

1 yorum
Taxim Hostel
Taxim Hostel

Otelz.com

En uygun oda fiyatı

115 TL

En Uygun Fiyata Git

Hüseyin Ağa Camii

"Hüseyin Ağa Camii"

10

Misafir yorumu

1 yorum

Taksim Tarihi Mekanlar

Yüzyıllara meydan okuyan birbirinden renkli pasajları, buluşma randevularının uğrak yeri olan meşhur meydanı, eğlence mekanları, tramvayı, mağazaları, balık pazarı, sanat galerileri, müzik seslerinin birbirine karıştığı meyhaneleri ve Boğaz manzaralı restoranları ile özgürlüğün, çok renkliliğin, çok sesliliğin adresidir Taksim.
Türkiye'nin bütün renklerinin bir arada bulunduğu Taksim, İstanbul'un nabzının attığı ve 24 saat durmadan yaşayan bir yerdir. Yüzyıllara meydan okuyan birbirinden renkli pasajları, buluşma randevularının uğrak yeri olan meşhur meydanı, eğlence mekanları, tramvayı, mağazaları, balık pazarı, sanat galerileri, müzik seslerinin birbirine karıştığı meyhaneleri ve Boğaz manzaralı restoranları ile özgürlüğün, çok renkliliğin, çok sesliliğin adresidir Taksim. Ne mevsimler etkiler kalabalığını, ne de saatler. İster İstiklal Caddesi'nde yürüyüp kalabalığa karışın, ister Çiçek Pasajı'nda fasıl eşliğinde rakınızı yudumlayın, isterseniz de Küçük Beyoğlu'ndaki barlardan birinde sabahın ilk ışıklarına kadar dans edin. Hepsi için yüzlerce seçenek bulacaksınız Taksim'de.

Tarihi Pasajlar: Taksim'in en eski şahitleridir yüzyıllara meydan okuyan birbirinden renkli pasajlar. Atlas Pasajı, Halep Pasajı, Aznavur Pasajı, Hazzopulo Pasajı, Markiz Pasajı, Çiçek Pasajı, Suriye Pasajı, El-Hamra Pasajı ve Avrupa Pasajı aradığınız her şeyi uygun fiyatlara bulabileceğiniz yerlerdir. Hediyelik eşyadan, kıyafete, takıcılardan, kitapçılara birçok seçenek sunar size yüzyıllara meydan okuyan ve günün her saati hareketli olan pasajlar.

Cami ve Kiliseler: Sadece yeme – içme, eğlence sektörüne açısından değil, tarihi ve turistik gezi açısından da renkli ve hareketlidir Taksim. Yüzyıllık binalara, pasajlara, cami ve kiliselere de ev sahipliği yapar bı kozmopolit semt. St. Antuan Kilisesi, Hüseyin Ağa Camii, Cihangir Camii, Firuzağa Camii, St.Louıs Fransız Latin Kilisesi, Ayios Nikolaos Ortadoks Kilisesi, Galata Ermeni Kilisesi, St.Benoit Kilisesi ve Avios Panteleimon Kilisesi'dir.

Eğlence Mekanları: İstanbul gece hayatının nabzının attığı yerdir Taksim ve çevresi. Rakı – balık yapabileceğiniz mekanlardan, dans edebileceğiniz kulüplere, şık restoranlardan, salaş kafelere aradığınız her şey mevcuttur burada. Asmalımescit, Nevizade, Çiçek Pasajı, Küçük Beyoğlu, Cihangir, İstiklal Caddesi, Tünel, Galata, Cezayir Çıkmazı ve Karaköy eğlencenin nabzının attığı yerler arasında başı çeker.

İstiklal Caddesi: Sadece İstanbul'un, Beyoğlu'nun değil, Türkiye'nin en renkli, en ünlü caddesidir İstiklal Caddesi. İster alışveriş yapın, ister yürüyüş yapın, isterseniz de cadde üzerindeki restoranlardan birinde kahvenizi yudumlayıp, geleni geçeni seyredin. Hepsi için seçenekler sunar size günün her saati cıvıl cıvıl olan İstiklal Caddesi. Tramvayın sesini dinleyerek ve yüzyıllardır ayakta kalabilen binaların gölgesini takip ederek yürürken zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız ve kalabalığın içinde kaybolmanın tadını çıkaracaksınız.

Semtler: Taksim'i Taksim yapan, rengine renk, güzelliğine güzellik katan yakın çevredeki semtleri ziyaret etmeden gezinizi noktalamayın. Bu semtlerden tarihi ve turistik önem taşıyanları ise; Galata, Karaköy, Cihangir, Gümüşsuyu, Şişhane, Kuledibi ve Tophane'dir.

9 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
9
itu bilim merkezi
10

-

9
İTÜ Bilim Merkezi
10

-

9
Tünel Meydanı
10

-

9
Tokatlıyan Han
10

-

9
Suriye Pasajı
10

-

9
Suriye Pasajı
10

-

9
Hüseyin Ağa Camii
10

-

9
İTÜ Bilim Merkezi
10

-

9
İstiklal Caddesi
10

-