Sultaniye Kaplıcaları

  • Muğla / Köyceğiz / Köyceğiz Sultaniye
10puan

Sultaniye Kaplıcaları

Sultaniye Kaplıcaları, Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde binlerce yıllık bir geçmişe sahip şifalı sulara ev sahipliği yapmaktadır. Bu şifalı sular; mineral değerleri yüksek, ideal sıcaklığa sahip olmasıyla yıl boyunca on binlerce yerli ve yabancı turist tarafından ziyaret edilmektedir.

Kaunos'lular tarafından günümüzden iki bin yıl önce kullanılmaya başlanan kaplıcanın çevresinde hastane kalıntıları bulunmaktadır. Ayrıca Sultaniye Kaplıcaları'nda konaklama yapılabilecek kiralık odalar bulunmaktadır.

Sultaniye Kaplıcaları'na ulaşım için araçla Köyceğiz'den Hamitköy istikametinden Ekincik'e doğru ilerlerken yol üstünde Sultaniye Kaplıcaları'nın tabelasını görürsünüz. Tabeladan yaklaşık 500 metre kadar içeriye doğru ilerleyince Sultaniye Kaplıcaları'na geldiğinizi hemen anlarsınız.

İlçeye adını veren Köyceğiz Gölü'nün güneybatı kıyısında bulunan ve mineral değerleri açısından Türkiye'nin nadir kaplıcalarından biri olan Sultaniye Kaplıcaları'na özel araç dışında Köyceğiz'den, Dalyan'dan ve Ekincik'ten günübirlik dolmuş motorları ile de ulaşım mümkündür. Ayrıca bölgede günübirlik tekne turlarının bazıları da bu şifalı sulara sahip kaplıcalara uğrayarak mola vermektedir.

Kapalı ve açık havuzlarında bulunan şifalı sularının yanı sıra çamur banyosuyla da ilgi gören Sultaniye'ye, ülkemizin en yüksek radyoaktivitesine sahip olan kaplıcasıdır. Kaplıcadaki su, 39 derece sıcaklığa sahip olmasının yanında kalsiyum klorür, kalsiyum sülfat, kalsiyum sülfür ve radon içermektedir.

Radyoaktivite yüksekliği yoluyla rehabilite edici özelliği olan kaplıca suyunun; romatizma, siyatik yanında cilt ve kadın hastalıklarına da iyi geldiği ve kaplıcadaki büyük banyonun yanından çıkan kaynak suyu da içildiğinde çeşitli iç hastalıklarını iyileştirdiği bilinmektedir.
2 misafir tavsiyesi
  • Tarihe Göre Listele
  • Puana Göre Listele
  • En Faydalılar
2
10
Sultaniye Kaplıcaları
Sultaniye Kaplıcaları
Köyceğiz / Muğla
Türkiye
Çok mükemmel

-

Çok mükemmel ama APT bulmak zor.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)
2
10
Sultaniye Kaplıcaları
Sultaniye Kaplıcaları
Köyceğiz / Muğla
Türkiye
Sultaniye Kaplıcaları

-

Köyceğiz otellerinde tatilinizi yapma planınız varsa burayı ziyaret edin.

  • Faydalı buldum (0)
  • Faydalı bulmadım (0)