Stylos Manastırı
Stylos Manastırı - Görsel 1
Stylos Manastırı - Görsel 2
Stylos Manastırı - Görsel 3
Stylos Manastırı - Görsel 4
5 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Stylos Manastırı Hakkında

Prehistorik döneme ait olan ve günümüze kadar ulaşmayı başarabilen birçok uygarlığın izlerine rastlanıyor Aydın ve Muğla şehirleri arasında yer alan Beşparmak Dağları'nda. Özellikle, 7. yüzyılda Araplardan kaçan rahipler ve keşişler, manastır yaşamı için uygun bir coğrafya ararken, bu dağlara yerleşmişler.

Beşparmak Dağları'nın sahip olduğu coğrafi yapı, engebeli arazi ve sarp kayalıklar, barınma ve korunabilme ihtiyaçlarını karşılamış insanların. Bu dönemde, Bafa Gölü adalarında ve Beşparmak Dağları'nın çevresinde pek çok manastır inşa edilmiş.

İşte bu manastırlar arasından ulaşımı en zor olan, vahşi ve sarp kayalıklarla çevrili eşsiz bir doğanın içine kurulan Stylos Manastırı, hepsinden çok daha görkemli ve ihtişamlı. Stylos Manastırı, Milas ilçesinde, zirveye yakın bir bölgede kurulmuş. Manastırın en önemli özelliği ise Genç Aziz Paulos'un burada yaşamını idame ettirmiş olması.

740 metre yükseklikte yer alan Stylos Manastırı, bizzat Genç Aziz Paulos tarafından kurulmuş. Manastırda, keşişlerin mal edinmeksizin ve manastır içinde belli bir görevi üstlenerek yaşamalarına izin verilmiş. Eğer yolunuz Milas'a düşerse, Stylos Manastırı'nı da mutlaka görün. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz.

Yorum / Değerlendirme

Stylos Manastırı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?