Sinop Akgöl, Ayancık

Sinop Akgöl

  • Sinop / Ayancık

Sinop Akgöl

Karadeniz'in en güzel şehirlerinden biri olan Sinop'un Ayancık ilçesinin güneyinde yer alan Sinop Akgöl, 1200 metre yükseklikte bulunuyor. Sinop Akgöl, çevresindeki sık köknar ormanları içinde akan iki çayın birleşerek meydana getirdiği yapay bir göl aslında. 1991 yılında Bakanlar Kurulu Kararı ile Sinop Akgöl ismi Akgöl Yaylası olarak değiştirilmiş ve turizm merkezi ilan edilmiş.

Ortalama 3 dönümlük bir alanı kaplayan Sinop Akgöl, günübirlik geziler için oldukça uygun bir yer. Civarındaki orman içlerinde piknik yapabileceğiniz Sinop Akgöl'ün yanında, Orman İşletme Müdürlüğü'ne ait bir tesis de yer alıyor. Ayrıca çevresindeki ormanlarda yaban domuzu, ayı, kurt, çakal ve tavşan gibi yabani hayvanlara da rastlayabilirsiniz.

Olur da yolunuz bir gün Sinop'a düşerse eğer, Sinop Akgöl'ü de görmeyi ihmal etmeyin. Şimdiden keyifli bir tatil geçirmenizi dileriz. Sinop için keyifli bir planlama yapmak istiyorsanız Sinop otelleri adresini ziyaret etmeyi unutmayın.

7 Kullanıcı Yorumu

    • Tarihe Göre Listele
    • Puana Göre Listele
    • En Faydalılar
7
Gerçekten harika bir yer
10

-

Evet gerçekten harika bir yer. Ben de Sinopluyum, manzara süper. Tavsiye ederim.

7
Merkezden uzak
3

-

Biz bugün gittik. Yolları gerçekten çok bozuk Sinop merkezden çok uzak git - gel 260 km yaptık bugün. Manzarası güzel evet; ama bence değmez.

7
Ormanın için de güzel bir yer
10

-

Akgöl ormanın için de güzel bir yerdir. Burayı lütfen temiz tutalım. Biraz ilerisinde büyük İnaltı mağarası bulunur.

7
Otomobil ile gidilebilir mi?
8

-

Yolların bozuk olduğundan bahsediliyor... Buraya otomobil ile gidilebilir mi? Yoksa cip mi gerekir? Bu konuda bilgisi olan var mıdır?

7
Şehrin kalabalığından uzaklaşın
10

-

Sinop'un saklı cenneti, ormanın derinliklerinde doğayla başbaşa kalmak isteyenler için harika bir yer. Özellikle yağmurlu havada keyfi bir başka. Doğa fotoğrafçıları içinde güzel kareler yakalayabilecekleri ideal bir ortam. Şehrin kalabalığından uzaklaşmanın tam zamanı, haydi doğaya.

7
Sakin bir yer
10

-

Sessiz, sakin bir yer. Gölün etrafında piknik yapabilirsiniz. Sonrasında İnaltı Mağarası'na da mutlaka gidin.

7
Cennetin arka bahçesi
10

-

Cennetin arka bahçesi. Mükemmel, tekkelime ile huzur...