Seçilen Filtreler
{{ point }} Puan
{{ params.price }} TL
{{ params.price }} TL Altı
{{ params.price }} TL Üstü
{{ star }} Yıldız
{{ boardTypes[room] }}
{{ type }}
{{ newGenerationFilterTitles[ngf] }}
İndirimli Tesisler
{{ features[hotelfeature] }}
{{ features[roomfeature] }}
{{ searchTerm }}
Seçimleri İptal Et
Tesis Adıyla Arama Yap

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Akıllı Filtreler
Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Seddülbahir Alt Bölgeleri
Gecelik Oda Fiyatı
Tüm Fiyatları Gör
Yıldız Sayısı
Konaklama Tipi
Tesis Türü
Tesis Özellikleri
Oda Özellikleri
Operatörler

Seddülbahir Otelleri

Seddülbahir için {{ (filteredHotels).length}} / 2 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

    Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.
Sertifikalı
Seddülbahir Hakkında
Tarih boyunca pek çok savaşa sahne olan, kalesi, camisi ve minaresiyle, Kuzey Ege'nin yegane incilerinden biri Seddülbahir.
Çanakkale Merkez'e 33 km mesafede, Gelibolu Yarımadası'nın güneye bakan uç noktasında bulunan Seddülbahir, Çanakkale Boğazı'na girişte, denizin seddi görevini görüyor. Bu özelliğinden dolayı köye Seddülbahir demişler zaten. Seddülbahir, ‘denizin seddi' anlamına geliyor.

2008 verilerine göre 310 kişinin yaşadığı Seddülbahir, yaz aylarında yerli turistlerin uğrak noktalarından biri şimdilerde. Özellikle yavaş yavaş yaygınlaşan yazlık tesisler, köyün nüfusunun yazın ikiye katlanmasına neden oluyor. Seddülbahir'de yaşayan yerel halk, tarım, hayvancılık ve balıkçılıkla uğraşıyor. Ancak son yıllarda turizm potansiyeli de yadsınamayacak ölçüde yüksek Seddülbahir'in.

Seddülbahir Köyü'nde Seddülbahir Eski Cami isminde bir cami, minare ve Çanakkale Muharebeleri sırasında pek çok kez ağır bir şekilde bombalanan Seddülbahir Kalesi isminde bir kale bulunuyor. Maalesef geçmişten günümüze pek çok badire atlatan bu tarihi eseler, günümüzde bir hayli harap durumda. Çanakkale Muharebeleri sırasında dağılan Seddülbahir Köyü, sonradan 1934 ve 1938 tarihlerinde Romanya ve Bulgaristan göçmenleriyle yeniden canlanmaya başlanmış.

Köyün kuruluşu ise, aslında Seddülbahir Kalesi'nin inşasıyla birlikte başlıyor. Kilitbahir ve Kale-i Sultaniye tahkimatlarının yetersiz kalmaları dolayısıyla, IV. Mehmet döneminin Sadrazamı Köprülü Mehmet Paşa, Kumkale Kalesive Seddülbahir Kalesi'ni yaptırmaya karar vermiş. 1656 – 1657 tarihlerinde inşasına başlanan kaleler, 1659'da tamamlanmış. Kale ustaları ve dizdarları, ailelerini de bölgeye getirerek, Seddülbahir Köyü'nün kurulmasına neden olmuşlar. 1914'de 200 haneden oluşan köy, 3 Kasım 1914 bombardımanından sonra boşaltılmak zorunda kalmış. O zaman köyü terk edenler, bir daha da geri dönmemişler.

Tarih boyunca pek çok savaşa sahne olan Seddülbahir Köyü'nün başına ne gibi felaketlerin geldiği ise tam olarak bilinmiyor. Şimdilerde turizm yönünden Çanakkale'nin en önemli köylerinden biri olan Seddülbahir, geçmişin hatıralarını Eski Camii ve Seddülbahir Kalesi ile yaşatıyor.

Seddülbahir Otelleri Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Son 3 günde, Neredekal kullanıcıları Seddülbahir için ₺200 den başlayan fiyatlarla çift kişilik oda buldu. Ortalama fiyat ₺850 dir.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu gece için Seddülbahir otellerinde ₺200 ile ₺1500 fiyatları arasında otel buldu.

Son 72 saatte, kullanıcılar bu hafta sonu için Seddülbahir otellerinde ₺200 den başlayan fiyatlarla oda buldu. 4 yıldızlı otel fiyatları ₺1500 den başlıyor.

Neredekal aracılığıyla en çok aranan oteller Kabatepe semtlerindedir.

Arama formunda gelen Yakınımdaki Oteller alanına tıklayarak, konumunuza yakın otelleri listeleyebilirsiniz.