Tesis Adıyla Arama Yap

Temizle x

Bu alandan tesis adı girerek arama yapabilirsiniz.

Puana Göre Filtrele

Görüntülemek istediğiniz puan aralığını seçin.

Fiyat Sorgula (TL)

Yıldız Sayısı

Konaklama Tipi

Tesis Türü

İndirim ve Fırsatlar

Tesis Özellikleri

Oda Özellikleri

Aktiviteler

Seddülbahir Otelleri

Seddülbahir için {{ (filteredHotels).length}} / 0 tesiste gecelik en uygun fiyat bulundu.

Sıralama Kriterleri {{ sorting.id }}
 • En uygun sonuca göre listele En uygun sonuca göre listele
 • Popülerliğe göre listele Popülerliğe göre listele
 • Puana göre listele Puana göre listele
 • Fiyata göre (önce en düşük) Fiyata göre (önce en düşük)
 • Fiyata göre (önce en yüksek) Fiyata göre (önce en yüksek)
  Belirtmiş olduğunuz tarihlerde / kriterlerde uygun tesis bulunamadı.Kriterlerinizi değiştirerek tekrar deneyiniz.

 • {{ hotel.star }} Yıldız
 • {{ hotel.location }}
 • {{ hotel.turu }}
 • {{ hotel.location }}

"{{ comment }}"

Puan Ver {{ hotel.point }}

Misafir yorumu

{{ hotel.comment_count }} yorum
Puan Ver
{{ hotel.phone_label }}
Ücretsiz Çağrı Hattı
{{kal_aff_data[hotel.phoneProviderId].name}} Çağrı Hattı
* Tesisi Ücretsiz Ara
{{ hotel.phone| limitTo:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:1 }} {{ hotel.phone| limitTo:3:4 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:7 }} {{ hotel.phone| limitTo:2:9}}

Seddülbahir Hakkında

Tarih boyunca pek çok savaşa sahne olan, kalesi, camisi ve minaresiyle, Kuzey Ege'nin yegane incilerinden biri Seddülbahir.

Çanakkale Merkez'e 33 km mesafede, Gelibolu Yarımadası'nın güneye bakan uç noktasında bulunan Seddülbahir, Çanakkale Boğazı'na girişte, denizin seddi görevini görüyor. Bu özelliğinden dolayı köye Seddülbahir demişler zaten. Seddülbahir, ‘denizin seddi' anlamına geliyor.

2008 verilerine göre 310 kişinin yaşadığı Seddülbahir, yaz aylarında yerli turistlerin uğrak noktalarından biri şimdilerde. Özellikle yavaş yavaş yaygınlaşan yazlık tesisler, köyün nüfusunun yazın ikiye katlanmasına neden oluyor. Seddülbahir'de yaşayan yerel halk, tarım, hayvancılık ve balıkçılıkla uğraşıyor. Ancak son yıllarda turizm potansiyeli de yadsınamayacak ölçüde yüksek Seddülbahir'in.

Seddülbahir Köyü'nde Seddülbahir Eski Cami isminde bir cami, minare ve Çanakkale Muharebeleri sırasında pek çok kez ağır bir şekilde bombalanan Seddülbahir Kalesi isminde bir kale bulunuyor. Maalesef geçmişten günümüze pek çok badire atlatan bu tarihi eseler, günümüzde bir hayli harap durumda. Çanakkale Muharebeleri sırasında dağılan Seddülbahir Köyü, sonradan 1934 ve 1938 tarihlerinde Romanya ve Bulgaristan göçmenleriyle yeniden canlanmaya başlanmış.

Köyün kuruluşu ise, aslında Seddülbahir Kalesi'nin inşasıyla birlikte başlıyor. Kilitbahir ve Kale-i Sultaniye tahkimatlarının yetersiz kalmaları dolayısıyla, IV. Mehmet döneminin Sadrazamı Köprülü Mehmet Paşa, Kumkale Kalesive Seddülbahir Kalesi'ni yaptırmaya karar vermiş. 1656 – 1657 tarihlerinde inşasına başlanan kaleler, 1659'da tamamlanmış. Kale ustaları ve dizdarları, ailelerini de bölgeye getirerek, Seddülbahir Köyü'nün kurulmasına neden olmuşlar. 1914'de 200 haneden oluşan köy, 3 Kasım 1914 bombardımanından sonra boşaltılmak zorunda kalmış. O zaman köyü terk edenler, bir daha da geri dönmemişler.

Tarih boyunca pek çok savaşa sahne olan Seddülbahir Köyü'nün başına ne gibi felaketlerin geldiği ise tam olarak bilinmiyor. Şimdilerde turizm yönünden Çanakkale'nin en önemli köylerinden biri olan Seddülbahir, geçmişin hatıralarını Eski Camii ve Seddülbahir Kalesi ile yaşatıyor.

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın