Sakarya Üniversitesi
Sakarya Üniversitesi - Görsel 1
Sakarya Üniversitesi - Görsel 2
Sakarya Üniversitesi - Görsel 3
Sakarya Üniversitesi - Görsel 4
6 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Sakarya Üniversitesi Hakkında

Sakarya Üniversitesi; Sakarya ili, Serdivan ilçesinde bulunan ve 1992 yılında eğitim-öğretim hayatına başlamış olan bir devlet üniversitedir. Sakarya Üniversitesi’ nin geçmişini 1970 yılında açılan Sakarya Mühendislik ve Mimarlık Yüksekokulu oluşturmuştur. Daha sonra 3 Temmuz 1992 tarihinde ise 3837 sayılı kanun ile Sakarya Üniversitesi kurulmuştur.

Sakarya Üniversitesi, ‘’ EFQM Mükemmellik Yetkinlik Seviyesi Kalite Belgesi’ ’ ne sahip ilk ve tek devlet üniversitesi olma özelliğini taşıyarak, çeşitli farklı alanlardaki atılımlarıyla birçok üniversite için örnek teşkil etmektedir.

Sakarya Üniversitesi öğrencilerine; 13 fakülte, 6 enstitü, 2 yüksekokul, 2 meslek yüksekokulu ve 36 araştırma-uygulama merkezinde bulunan 438 program (lisans, önlisans, lisansüstü, doktora) ile öğrencilerine eğitim vermektedir. 2306 akademik personelin eğitim sağladığı Sakarya Üniversitesi’ nde, yaklaşık olarak 53 bin öğrenci eğitim görmektedir.

Sakarya şehir merkezinde bulunan ve Sakarya Otogarı’ na 9 km mesafede bulunan Sakarya Üniversitesi’ ne özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Yorum / Değerlendirme

Sakarya Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?