Rahmi M. Koç Müzesi, İstanbul mekan profili ve Rahmi M. Koç Müzesi hakkında detaylı bilginin yer aldığı tanıtım sayfası.

Rahmi M. Koç Müzesi

0.0puan

Rahmi M. Koç Müzesi Tanıtımı

İstanbul'un Haliç kıyısındaki Osmanlı döneminden kalma iki tarihi bina ve toplamda 11.250 metrekarelik alan üzerine kurulu Rahmi M. Koç Müzesi, 2001 yılında tamamlanan restorasyon çalışmaları sonucunda hizmete açıldı.

Ulaşım, iletişim ve endüstri alanlarında tarihi ve arkeolojik eserlerin sergilendiği müzede klasik arabalardan gerçek uçaklara, gramafon iğnelerinden buhar makinalarına binlerce obje var.

Sergileme alanları genel konu başlıklarına göre ayrılmış. Bu alanlar şöyle: karayolu ulaşımı, demiryolu ulaşımı, denizcilik, havacılık, mühendislik, iletişim, bilimsel aletler, modeller&oyuncaklar.

Sergilemenin yanı sıra 2002 yılından bu yana il milli eğitim müdürlüğü ile işbirliği içinde ilköğretim öğrencilerine eğitim programları da sunuluyor müzede.

Önemli bir not: Müzenin tamamı (uçak, denizaltı ve trenler gibi bazı dış mekan objeleri haricinde) tekerlekli sandalye ile gezilebiliyor.

Müzeyi pazartesi günleri dışında 10:00-17:00 saatleri arasında ziyaret edebilirsiniz.

Rahmi M. Koç Müzesi iletişim bilgileri:
Telefon: +90 212 369 66 00
Adres: Hasköy Cad. No: 5 Hasköy 34445 - İSTANBUL
Web: https://www.rmk-museum.org.tr

İlk görüşü siz yazın

Şu ana kadar bir tavsiye yazılmamış.

İlk tavsiyeyi yazmak ister misiniz?

Görüşlerinizi Yazın

Yakınındaki Oteller

Haritada göster

  • İstanbul

Bölgede Son Yorumlananlar

Son İncelenenler