Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Munzur Üniversitesi
Munzur Üniversitesi - Görsel 1
Munzur Üniversitesi - Görsel 2
Munzur Üniversitesi - Görsel 3
Munzur Üniversitesi - Görsel 4
8 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz
Telefon

Munzur Üniversitesi Hakkında

Tunceli'de bulunan Munzur Üniversitesi, 22 Mayıs 2008 tarihinden beri yükseköğretim hizmeti vererek çeşitli bölümlerde kendini yetiştirmek isteyen gençlere eğitim olanağı sunuyor.

Eski adı Tunceli Üniversitesi olan ve bir devlet üniversitesi olarak görevde bulunan bu eğitim kurumu, ilk kez 1983 yılında Tunceli Meslek Yüksekokulu ismiyle Elazığ'da Fırat Üniversitesi bünyesine bağlı olarak öğretime başladı.

Tunceli'ye nakil edilen üniversite, isim değişikliği yaparak 2016 yılından beri Munzur Üniversitesi adı altında eğitim öğretim hayatında faaliyet göstermeye devam ediyor.

Munzur Üniversitesi şu anda; 8 fakülte, 1 enstitü, 3 meslek yüksekokulu, 10 araştırma ve uygulama merkezi ile eğitim öğretim faaliyetlerini sürdürüyor. Her onlarca mezun veren Munzur Üniversitesi, Türkiye'nin en saygın üniversiteleri arasında yer alıyor. Özellikle civar şehirlerden oldukça fazla talep gören üniversite, her yıl onlarca üniversite öğrencisine kapılarını açıyor.

Ders yılının başladığı tarihten itibaren şehirde en güzel şekilde ağırlanan öğrenciler, burada eğitim görürken aynı zamanda şehri tanımaya da fırsat bulabiliyor.

Munzur Üniversitesi Nerede?

Doğu Anadolu Bölgesi'nin en güzel şehirlerinden biri olan Tunceli'de yer alan Munzur Üniversitesi, konumu itibari ile şehrin en gözde alanlardan birinde kuruludur. Tunceli şehir merkezine 10 km, Tunceli Otogarı'na 11 km mesafede bulunan Munzur Üniversitesi'ne, özel araçlar ve çeşitli toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlanabilmektedir.

Munzur Üniversitesi konumu, şehir merkezine biraz uzak gibi görünse de yüksek bir tepede bulunan yerleşkesi ile burada eğitim gören öğrenciler için harika bir manzara sunuyor. Üç tarafı akarsularla çevrili olan üniversite yerleşkesi özellikle yaz aylarında esen rüzgarı ile serinlemeye yardımcı oluyor.

Belli bir alana yayılan fakültelerin birbirine yakın olması ise öğrencilerin kaynaşması ve arkadaşlık kurmasında oldukça etkili bir ortam yaratıyor.

Munzur Üniversitesi Fakülteleri

Uzun yıllardır öğrencileri için yenilikçi ve dinamik eğitim modelini benimseyen Munzur Üniversitesi, her yıl onlarca öğrenciye ev sahipliği yapıyor. Bu bağlamda toplamda 8 fakülteye sahip olan üniversite, alanında uzman gençler yetiştirmek için çalışıyor. Munzur Üniversitesi fakülteleri arasında ise;.

 • İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi
 • Mühendislik Fakültesi
 • Su Ürünleri Fakültesi
 • Edebiyat Fakültesi
 • İletişim Fakültesi
 • Güzel Sanatlar Fakültesi
 • Sağlık Bilimleri Fakültesi
 • Spor Bilimleri Fakültesi yer alıyor.

Ayrıca Munzur Üniversitesi bünyesinde; meslek yüksekokulu, enstitü ve araştırma merkezi gibi eğitim alanlarını da bulunduruyor.

Munzur Üniversitesi Bölümleri

Hemen hemen her üniversitenin mutlaka sahip olduğu birçok fakültenin bulunduğu Munzur Üniversitesi, fakülte bölümleri konusunda da oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Tunceli'de okumak isteyen öğrenciler meslek edinmek istedikleri alanda kendilerini geliştirebilme olanağına Munzur Üniversitesi bölümleri sayesinde ulaşabiliyor.

İşletmeden kamu yönetimine, makine mühendisliğinden jeoloji mühendisliğine, sosyolojiden hemşireliğe hatta moda tasarımına kadar birçok bölüme sahip olan üniversite, öğrencilerine en iyi eğitimi sağlamak için her geçen gün kendisini geliştiren bir vizyon ile ilerliyor.

Munzur Üniversitesi İmkanları

Doğu Anadolu'nun en güzel şehirlerinden birinde harika bir manzaraya karşı konumlandırılan ve adeta bir ada görüntüsüne sahip olan Munzur Üniversitesi, burada okuyan öğrencilerin ayrıcalıklı hissetmesini sağlayacak bir güzellikle karşılıyor. Sunduğu görsel şölen ile insanı büyüleyen üniversite bunun yanında birçok imkanı da öğrencilerine sunuyor.

Munzur Üniversitesi imkanları hakkında bilgi vermek gerekirse;.

 • Oldukça kapsamlı bir araştırma merkezine sahip olan Munzur Üniversitesi, akademik ve bilimsel araştırmalar yapılmasına olanak sağlıyor.
 • Üniversite bünyesinde yer alan öğrenci toplulukları, öğrencilerin sosyalleşmesine ve kendilerini farklı alanlarda da geliştirmelerine fırsat yaratıyor.
 • Bazı bölümler için sunduğu staj imkanları, öğrencilerin staj eğitimlerini daha kapsamlı bir şekilde tamamlamasına yardımcı oluyor.
 • Üniversite çevresindeki yeşil alanlar özellikle bahar ve yaz aylarında öğrencilerin, sosyalleşme alanı olarak hizmet veriyor.
 • Üniversite yemekhanesinde çıkan sağlıklı yemekler ile öğrenciler, ev yemeği lezzetindeki yemeklerden faydalanabiliyor.
 • Munzur Üniversitesi bünyesinde oluşturulan çeşitli spor takımları, öğrencilerin ders dışında bir hobi edinmesine ve sağlıklı bir bünyeye sahip olmaları konusunda destek oluyor.

Munzur Üniversitesi hakkında daha fazla bilgi almak için Munzur Üniversitesi'ni ziyaret etmenizi tavsiye ederiz. Tunceli'ye yapacağınız bu küçük gezide konaklama ihtiyaçlarınızı karşılamak için ise Tunceli otelleri listesine göz atabilir ve buradan size uygun olan tesis için rezervasyonunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

Yorum / Değerlendirme

Munzur Üniversitesi
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?