Muğla Yılanlı Dağı
Muğla Yılanlı Dağı - Görsel 1
Muğla Yılanlı Dağı - Görsel 2
Muğla Yılanlı Dağı - Görsel 3
Muğla Yılanlı Dağı - Görsel 4
6 Fotoğraf
Çalışma saatleri bilinmiyor
Ücretsiz

Muğla Yılanlı Dağı Hakkında

Muğla’ nın en yüksek tepesi olan ve karaçam ormanlarıyla çevrili muhteşem bir doğaya ev sahipliği yapan Muğla Yılanlı Dağı, yılın dört mevsimi ziyaretçilerine eşsiz bir seyahat deneyimi yaşatıyor. Muğla şehir merkezine yaklaşık 20 km uzaklıkta yer alan bu dağ, özellikle bölgede yaşayanların favori destinasyonlarından biri.

Bünyesindeki mesire alanları bahar ve yaz aylarında piknik yapmak ve doğa yürüyüşü yapmak için oldukça ideal. Aynı zamanda bir de restoran bulunan Muğla Yılanlı Dağı’ nda doğanın tadını çıkarırken sevdiklerinizle keyifli saatler geçirebilirsiniz.

Dağa en yakın köy, Menteşe’ ye bağlı Özlüce köyü olup, ziyaretiniz sırasında köyü de seyahat planınıza dahil edebilirsiniz. Kış aylarında karlarla kaplanan Muğla Yılanlı Dağı’ nın bembeyaz görünümü görülmeye değer bir manzaraya sahip. Hatta öyle ki Muğla’ nın ilk karı genelde buraya düşüyor.

Bu da bölgede yaşayanların bir hayli ilgisini çekmeyi başarıyor. Ayrıca Yılanlı Dağı’ nda genellikle mayıs ayında düzenlenen Muğla Yörük Türkmen Şenlikleri ile adeta baharın gelişi büyük bir coşkuyla kutlanıyor.

Çevre köylerden büyük bir katılımın gerçekleştiği şenlikte el yapımı ürünler, yöresel lezzetler satışa sunulurken, bununa yanı sıra çeşitli halk oyunları ve gösteriler de sergileniyor.

Yorum / Değerlendirme

Muğla Yılanlı Dağı
hakkında deneyimlerinizi paylaşmak ister misiniz?