Neredekal.com
Üyelik
Giriş Yap
Üye Ol
Örnek Harita Görseli
Haritayı Görüntüle
Filtreler

Kategori

Tarihi Yerler
Doğal Güzellikler
Turistik Yerler
Müzeler

Salihli Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler:

Salihli civarında görülmesi gereken 7 yer.
En Çok Tavsiye Ettiklerimiz
Bintepe Tümülüsleri
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Manisa
Kurşunlu Kaplıcaları
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme4.9/5 Mükemmel
(4.9 yorum)
Manisa
Salihli Öğretmenevi ve Akşam Sanat Okulu
Öğretmenevi
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Manisa
Gökköy

Gökköy

Ücretsiz
Doğal Güzellikler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme3/5 Çok İyi
(3 yorum)
Manisa
Salihli Artemis Tapınağı
Tarihi Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Manisa
Sardes Antik Kenti
Müzeler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal DeğerlendirmeHenüz Puanlanmamış
Manisa
Sart Antik Kenti
Turistik Yerler
Çalışma saatleri bilinmiyor
Neredekal Değerlendirme5/5 Mükemmel
(5 yorum)
Manisa
Salihli Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler İçin Yapılan Yorumlar
1/5 Kötü
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1
05.07.2020
Misafir
Gökköy için yapılan yorum
Yayına alınmayacak!
Gitmenize hiç gerek yok gereksiz biryer insanları daha gereksiz ve sinsiler giderseniz dikkatli olun başta cana yakın dururlar ama sonra arkanızdan iş çevirirler
5/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4Yorum puanı 5
09.05.2020
Misafir
Sart Antik Kenti için yapılan yorum
2000 yıl önce
2000 yıl önceden, Hazreti İsa’nın havarisi Yuhanna’nın yedi kiliseye gönderdiği mektubun bir tanesidir Sart.
4/5 Mükemmel
Neredekal Değerlendirme
Yorum puanı 1Yorum puanı 2Yorum puanı 3Yorum puanı 4
09.04.2020
Berna Balıkçı
Kurşunlu Kaplıcaları için yapılan yorum
Suyu çok azalmış
Geçen sene ailemle gittik, maalesef suyu çok azalmış. 5 yıl önce gittiğimde aynı fotoğraftaki gibiydi. Çok güzeldi. Okul gezisiyle gitmiştik. Ama geçen sene temmuz ayında gittiğimizde çok az su akıyordu... :(

Salihli Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler

Ege Bölgesinde Manisa ili sınırları içerisinde yer alan Salihli, tarihi dokusu,  doğal güzellikleri ve termal turizmi ile ziyaretçilerine keyifli anlar vadediyor. Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü bu muhteşem bölgede her mevsim birbirinden farklı tatil alternatiflerinin tadını çıkarabilirsiniz.

Şehzadeler şehri olarak da anılan Manisa ilinin özellikle turizm alanında öne çıkmış Salihli ilçesinde sizler için keyifli bir rota hazırladık. Gelin, Salihli gezilecek yerler listesine birlikte göz atalım. Herkese şimdiden keyifli tatiller!

Kurşunlu kaplıcaları: Salihli’de gezilecek yerler denince akla birbirinden farklı pek çok yer geliyor. Bunlardan ilki Kurşunlu kaplıcaları. Salihli’nin doğal güzelliklerinden birine tanıklık edeceğiniz bu yer, Salihli bölgesinin güney cephesini çevreleyen Bozdağ’ın kuzey eteklerinde yer alıyor. Sıcacık suların şifa dağıttığı Kurşunlu Kaplıcaları görünümü ile ziyaretçilerini mest ediyor. Konaklama seçenekleri de sunan bu bölge, Türkiye’nin her yerinden ziyaretçi alıyor. Doğa ile bütünleşeceğiniz bu mekanın büyülü atmosferine aşık olacaksınız. 

Sart Antik Kenti: Manisa Salihli gezilecek yerler listesinin ikinci sırasında Sart Antik Kenti yer alıyor. Merkeze yakın konumuyla tarih sevdalılarının uğrak noktası olan bu antik kenti gezerken zamanın nasıl geçtiğini anlayamayacaksınız. 

Bintepe Tümülüsleri: Salihli çevresinde gezilecek yerler listesinin üçüncü sırasında Bintepe Tümülüsleri yer almakta. Tarihi M.Ö 6 ve 7. Yüzyıllara dayanan ve Bintepeler adıyla da anılan bu tarihi alan Gediz Nehri ile Marmara Gölü arasında bulunuyor. Günümüze kadar korunabilmiş 115 adet Tümülüs ile dünyadaki en büyük tümülüs mezarları arasında yer alan bu bölgeyi tarih severlerin ilgiyle gezeceğine eminiz. 

Salihli tarihi mekanlar konusunda da oldukça geniş bir yelpazeye sahip. Tarih aşıklarının keyifli vakit geçireceği bu şirin ilçede gezip görülecek çok fazla seçenek var. Coğrafyası göz önünde bulundurulduğunda Salihli turistik yerler açısından misafirlerini tatmin edici nitelikte.

Adala Hermos Kanyonu: Salihli’de milyonlarca yıl önce aktif olduğu düşünülen bir volkandan yayılan lavların etkisiyle ortaya çıktığı düşünülen Adala Hermos Kanyonu, doğa severlerin gözde durakları arasında. Özellikle doğa yürüyüşü yapmak isteyenlerin uğrak noktası olan bu muhteşem bölge, yemyeşil doğası ile Ege’nin önemli tabiat alanlarından biri olarak dikkat çekiyor. Salihli doğal güzellikler açısından oldukça bonkör. Ziyaretçilerinin piknik veya kamp da yapabildiği bu alanda huzur bulacak ve doğanın Adala Hermos Kanyonuna da ne denli cömert davrandığına şahitlik edeceksiniz.  

Salihli Artemis Tapınağı: Ülke turizminde önemli bir konuma sahip olan Salihli’de tarih sizi adeta çevrelemiş durumda. Salihli müzeler bakımından da ziyaretçilerine  farklı seçenekler sunuyor. Bunlardan belki de en önemlisi bir açık hava müzesi niteliğindeki Salihli Artemis Tapınağı. Antik kütüphanesi ve kraliyet tahtları günümüze kadar sağlam kalmayı başarmış ve misafirlerin ziyaretine açık olan bu bölgeyi mutlaka ziyaret etmelisiniz. Sardes antik kenti sınırları içerisinde yer alan bu tapınak Helenistik dönemin İon tarzında yapılmış en büyük tapınaklarından biri. Yapımına Lydia Kralı Krezüs zamanında başlanan tapınak kum taşından bir sunak olarak planlanmıştır.  M.Ö.330 yılına doğru asıl tapınak yapımına başlanmış ve nihayet Helenistik dönemde beyaz mermerden yapılarak tamamlanabilmiştir.

Sardes Antik Kenti: Salihli merkezine 9 kilometre uzaklıkta yer alan bu antik kent M.Ö. 1.200-546 yılları arasında bölgenin süper gücü olan Lidya Krallığı’nın başkenti olarak görev yapmıştır. Paranın basıldığı ilk yer olarak bilinen Sardes ayrıca ünlü Kral Yolunun başlangıcıdır. Tarihle doğanın muhteşem uyumuyla ziyaretçilerini büyüleyen bu bölgede unutulmaz anılar biriktireceksiniz.

Manisa’nın en güzel ilçelerinden biri olan Salihli, üzüm ve zeytin gibi tarım ürünleri konusunda da oldukça iddialı. Bu bölgeyi ziyaret ettiğinizde yöresel lezzetlerin tadını çıkarmayı da unutmayın. 

Salihli Gezilecek Yerler ve Turistlik Yerler Hakkında Sıkça Sorulan Sorular

Salihli için gezilecek en popüler tarihi yerler nelerdir?
Salihli için gezilecek en popüler tarihi yerler : Salihli Artemis Tapınağı, Salihli konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Salihli için gezilecek ailelere uygun turistik yerler nelerdir?
Salihli için gezilecek ailelere uygun turistik yerler : Sart Antik Kenti, Bintepe Tümülüsleri, Salihli konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Salihli için gezilecek ücretsiz yerler nelerdir?
Salihli için gezilecek ücretsiz yerler : Sart Antik Kenti, Bintepe Tümülüsleri, Salihli Artemis Tapınağı, Salihli konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Salihli için gezilecek kalabalık gruplara yerler nelerdir?
Salihli için gezilecek kalabalık gruplara yerler : Sart Antik Kenti, Bintepe Tümülüsleri, Salihli Artemis Tapınağı, Salihli konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.
Salihli için gezilecek yerler nelerdir?
Salihli için gezilecek yerler : Sart Antik Kenti, Bintepe Tümülüsleri, Salihli Artemis Tapınağı, Salihli konumundaki tüm seçenekleri incelemek için web sitemizi detaylı inceleyebilirsiniz.